Decret 220/1996 - Decretul 220 din 10 iunie 1996

Decret 220/1996 privind numirea in functie a unor magistrati

In temeiul art. 94 lit. c) si al art. 99 alin. (1) din Constitutia Romaniei, precum si al art. 73 lit. a) din Legea nr. 92/1992 pentru organizarea judecatoreasca,
    avand in vedere propunerile Consiliului Superior al Magistraturii,

    Presedintele Romaniei decreteaza:

    ARTICOL UNIC
    Se numesc in functia de judecator si de procuror magistratii mentionati in anexa la prezentul decret.

                    PRESEDINTELE ROMANIEI
                          ION ILIESCU

    ANEXA 1

    A. JUDECATORI
    TRIBUNALUL BACAU
    1. Ciocan Gheorghe
    2. Dumitrescu Camelia
    3. Irimia Lili
    4. Maghiaru Margareta
    5. Sascau Adriana
    6. Sava Lidia Carmen Rodica
    7. Savin Sorina
    8. Spoeala Elena.

    Judecatoria Bacau
    1. Antohe Gabriela
    2. Baisan Elena
    3. Barbuta Daniela
    4. Caliman Carmen
    5. Ciopraga Gabriela-Mona
    6. Draghin Camelia
    7. Giurca Teodora
    8. Morosanu Mona-Lacramioara
    9. Opris Mirela
    10. Parau Daniela
    11. Pintea Vasilica
    12. Pocovnicu Dumitru
    13. Teletin Aurica
    14. Viziteu Liliana Camelia.

    Judecatoria Onesti
    1. Andronache Gheorghe
    2. Anghel Ion
    3. Anghel Luminita
    4. Asavei Adrian
    5. Aveloaei Ioan
    6. Ciosu Carmen
    7. Cobuz Aglaia
    8. Ene Ecaterina
    9. Ghihanis Didel
    10. Gioacas Janica
    11. Ionascu Gheorghe
    12. Lazar Neculai
    13. Lungu Dumitru
    14. Niculescu Constantin
    15. Popa Daniela
    16. Purice Simina.

    Judecatoria Moinesti
    1. Bajenaru Olguta
    2. Munteanu Vasile
    3. Sofranca Dumitru.

    Judecatoria Buhusi
    1. Pacuraru Ana
    2. Tit Niculina.

    Judecatoria Piatra-neamt
    1. Asandei Constantin
    2. Atudosiei Maria
    3. Baltag Gabriela
    4. Chirila Ana
    5. Croitoru Doina
    6. Dinca Elena-Maria
    7. Gliga Carmen-Catalina
    8. Jitaru Mariana
    9. Leib Lucia
    10. Mitrofan Daniela
    11. Morosanu Gheorghe
    12. Nicodim Constanta-Mihaela
    13. Pricopie Veronica
    14. Sava Decebal
    15. Strugaru Doina.

    Judecatoria Roman
    1. Aser Petre
    2. Averescu Marilena
    3. Balasca Alois
    4. Biro Dumitru
    5. Calin Pavel
    6. Chirila Luminita
    7. Cojita Mihai
    8. Cojocaru Lucia
    9. Iacob Veronica
    10. Vieriu Ioan.

    Judecatoria Targu-neamt
    1. Aluigheorghe Constantin
    2. Avasilcai Victoria
    3. Maftei Viorel
    4. Movila Stefan.

    TRIBUNALUL CALARASI
    1. Chiru Gheorghe.

    Judecatoria Calarasi
    1. Achim Nela-Olimpia
    2. Cocoranu Mihaela-Aurelia
    3. Constantin Nicoleta-Petronela
    4. Dinca Ionel
    5. Hodel Aurica
    6. Pantilie Nelut
    7. Radu Rodica
    8. Soare Cornelia.

    Judecatoria Oltenita
    1. Boboc Gheorghe
    2. Bodirlau Aurica
    3. Dobrescu Neluta
    4. Mardare Angela
    5. Macesanu Teodor
    6. Tenescu Dan-Florin.

    Judecatoria Lehliu-gara
    1. Cazacu Viorel
    2. Voicescu Aurelian.

    Judecatoria Alexandria
    1. Barbalata Georgeta
    2. Calota Constanta
    3. Ninu Mihaela-Narcisa
    4. Pasca Florea
    5. Popescu Petre
    6. Sirbu Lelia
    7. Toma Claudiu-Marius
    8. Trandafir Doinita
    9. Traistaru Nicolae
    10. Vaduva Victoria.

    Judecatoria Rosiori de Vede
    1. Diojdescu Anica
    2. Fifoiu Marinela
    3. Gogoi Valeria
    4. Iliescu Alexandrina
    5. Iliescu Petra
    6. Stroe Ruxanda
    7. Taifas Florenta
    8. Ungureanu Rodica
    9. Vlad Lenuta
    10. Voicheci Eugenia.

    Judecatoria Turnu Magurele
    1. Capatana Stefan
    2. Ciocoiu Anisoara
    3. Creteanu Olimpiea
    4. Diaconu Lina
    5. Iacob Victorina
    6. Lascu Mirela-Camelia
    7. Neagu Floarea
    8. Raica Aurora
    9. Udangiu Aritina-Liliana
    10. Voinea Ion.

    Judecatoria Videle
    1. Badoi Georgeta
    2. Efrim Mirela
    3. Teodorescu Ion.

    Judecatoria Zimnicea
    1. Mindroceanu Constantin
    2. Nanu Marga.

    Judecatoria Sectorului 2 Bucuresti
    1. Gavrilescu Sultanica.

    TRIBUNALUL DOLJ
    1. Barbu Constantin
    2. Bucur Laura-Mihaela
    3. Covei Marin
    4. Marin Mihai
    5. Popescu Carmen-Elena
    6. Rusu Maria
    7. Ungureanu Doina.

    Judecatoria Craiova
    1. Betivu Elena
    2. Buda Marian
    3. Bunoiu Carmen-Tamara
    4. Burci Ioana
    5. Cirstea Petre
    6. Diaconu Constantin
    7. Dumitrascu Liana
    8. Epure Ligia
    9. Ilie Gheorghe-Aurel
    10. Ionescu Gabriela
    11. Lupea Doina
    12. Mladen Elena-Carmen
    13. Nicu Mircea
    14. Nitoi Tudora
    15. Pascu Mariana
    16. Peia Ofelia
    17. Parvu Mircea
    18. Popa Stela
    19. Radulescu Tatiana
    20. Sprinceana Camelia-Mioara
    21. Sprinceana Daniela
    22. Stanciu Dumitru
    23. Stefan Florela-Cristina
    24. Stroe Domnica.

    Judecatoria Bailesti
    1. Bajenaru Berta
    2. Bichea Carmen-Camelia
    3. Gaciu Petre
    4. Musuroi Cornel
    5. Poenaru Valentina.

    Judecatoria Calafat
    1. Badea Ion
    2. Cioroianu Stefan
    3. Mungiu Elena
    4. Popescu Mioara
    5. Stanciu Veronica
    6. Stoenescu Dorina.

    TRIBUNALUL GORJ
    1. Carbunaru Aliosa
    2. Merisescu Romel
    3. Morega Romulus
    4. Sarapatin Serban
    5. Suvagau Nicolita
    6. Tilvescu Antoaneta-Lotica.

    Judecatoria Targu Jiu
    1. Badea Silvia
    2. Badescu Camelia
    3. Banica Valentin
    4. Brezoaica Ilie
    5. Bucica Anisoara
    6. Condoiu Minodora
    7. Deaconescu Maria
    8. Fugaru Grigore
    9. Grama Mariana
    10. Mantog Ecaterina-Luminita
    11. Marin Ion
    12. Manoiu Natalia
    13. Miruta Gheorghe
    14. Panoiu Elena
    15. Pasarin Dumitru
    16. Pasarin Marinela-Cornelia
    17. Pistol Mihail
    18. Popa Elena
    19. Stegaroiu Elena-Gabriela
    20. Tomescu Lucia
    21. Trancau Elena
    22. Udroiu Niculina.

    Judecatoria Targu Carbunesti
    1. Boian Liviu
    2. Cirstescu Damian
    3. Dascalu Constantin
    4. Daianu Gheorghe
    5. Ivanisi Dorina
    6. Paius Stelian
    7. Popescu Toma
    8. Sima Mariana
    9. Stanulescu Ion
    10. Stoichin Dorina
    11. Traistaru Gigi
    12. Tudose Florentina-Doina
    13. Valceanu Mirela-Irina.

    Judecatoria Novaci
    1. Badita Gheorghe
    2. Bondoc Victor
    3. Diaconu Mirela-Eugenia.

    TRIBUNALUL MEHEDINTI
    1. Bejinaru Florica
    2. Curelea Ana
    3. Dadalau Virgil
    4. Pavelescu Cornel.

    Judecatoria Drobeta-Turnu Severin
    1. Banescu Teodora-Gabriela
    2. Chis Titi
    3. Ciupitu Elena-Marinela
    4. Grigorescu Liliana
    5. Guran Dumitru
    6. Iordache Mariana
    7. Micu Petruta
    8. Modalca Alina
    9. Mudava Mariana
    10. Nicolae Mirela-Daniela
    11. Paun Sanda
    12. Popescu Norel
    13. Rolea Gina
    14. Sarbu Elena
    15. Tosa Tatiana.

    Judecatoria Strehaia
    1. Buta Octavian
    2. Ciovirnache Emil
    3. Corbeanu Camelia
    4. Ianosi Carmen-Minodora.

    Judecatoria Orsova
    1. Barbantan Lucia-Codruta
    2. Oprisor Dumitru
    3. Ungureanu Corneliu-Doru.

    Judecatoria Vanju Mare
    1. Buzatu Gheorghe
    2. Constantin Constantin
    3. Stanoiu Ion.

    Judecatoria Baia de Arama
    1. Talianu Marioara.

    TRIBUNALUL OLT
    1. Baltoi Maria
    2. Buzatu Mircea
    3. Marusca Gheorghe
    4. Nicolae Georgeta
    5. Slujitoru Teodorel.

    Judecatoria Slatina
    1. Barbu Ion
    2. Biolan Gheorghe
    3. Buzatu Nicoleta
    4. Diaconescu Dan-Mihai-Lucinel
    5. Dicu Iuliana
    6. Goanta-barbulescu Mirela-Tatiana
    7. Istrate Monica
    8. Lungu Marian
    9. Maican Maria
    10. Mesina Nuti-Florentina-Olt
    11. Mircescu Ioana
    12. Mot Sofia-Mariana
    13. Oancea Ion-Silviu
    14. Popa Ioana
    15. Popescu Liliana
    16. Raciu Iuliana.

    Judecatoria Caracal
    1. Barbulescu Ion
    2. Bobe Marin
    3. Cirstocea Mariana
    4. Florescu Marian
    5. Ilie Vihelmina
    6. Iordache Magdalena
    7. Marin Eugenia
    8. Prodanescu Stan
    9. Rezeanu Ion
    10. Teacu Ioana
    11. Tiugan Veronica
    12. Tobescu Constantin.

    Judecatoria Corabia
    1. Dragut Florentin-Sorin
    2. Gheorghita Oprea
    3. Georcotina Marioara
    4. Voicu Elena.

    Judecatoria Bals
    1. Delcea Mihai
    2. Raduinea Sofia
    3. Rotea Nicolae
    4. Soare Daniela
    5. Teau Marin.

    CURTEA DE APEL TIMISOARA
    1. Lula Ion.

    Tribunalul Timis
    1. Corhan Adriana
    2. Craciunescu Dumitru Adrian
    3. Diaconescu Danut
    4. Orza Carmina
    5. Popescu Constantin
    6. Proks Romulus
    7. Sofilca Aurora.

    Judecatoria Timisoara
    1. Anastasescu Anca
    2. Anastasescu Arcadie
    3. Bratis Marian
    4. Cioaba Emilia
    5. Costea Constantin
    6. Curelea Maria-Ana
    7. Damacus Mihaela-Marioara
    8. Dinca Ion
    9. Gaina Cristina-Daniela
    10. Horvath Zorina
    11. Incze Istvan
    12. Ionescu Ioan
    13. Ionescu Victor
    14. Izgirean Adina Felicia
    15. Jebelean Dana
    16. Lapadat Maria
    17. Lungulescu Didona
    18. Marghescu Rodica
    19. Mihaies Aurel
    20. Pistrila Nicolae
    21. Radu Carmen
    22. Seculi Casiana-Delia
    23. Spataru Adriana
    24. Vladu Maria.

    Judecatoria Lugoj
    1. Balaci-Duma Manuela-Corina
    2. Balica Carmen Lucia
    3. Cozilec Ioan
    4. Ioschici Maria
    5. Micota Rodica-Elena
    6. Olariu Elena
    7. Sallai Ana
    8. Urdareanu Cecilia Maria
    9. Wagner Rodica.

    Judecatoria Deta
    1. Bugarin Milita
    2. Loiar Georgeta
    3. Obersterescu Gheorghe.

    Judecatoria Sannicolau Mare
    1. Florea Nela Adelia
    2. Michnea Ioan
    3. Zuh Cristina-Diana.

    TRIBUNALUL ARAD
    1. Butiu Doina
    2. Lazar Ioan
    3. Popescu Ioana
    4. Trif Gheorghe.

    Judecatoria Arad
    1. Boar Mircea Gheorghe
    2. Bosca-Matis Carmen-Nicoleta
    3. Hutu Joita
    4. Jigovan Aurelia Ileana
    5. Kirsch Simona Iozefina
    6. Mirea Cristiana Florina
    7. Muresan Liliana
    8. Nadaban Silvia
    9. Stancu Carmen-Lucia
    10. Suceveanu Gabriela Diana
    11. Vintieler Stefan Mihai.

    Judecatoria Ineu
    1. Mocan Dorica-Maria
    2. Tripa Aurel Stefan
    3. Tudor Viorel
    4. Tiroga Ilie Dorin.

    Judecatoria Lipova
    1. Benceu Maria
    2. Popescu Emilian-Floria
    3. Popescu Petru.

    Judecatoria Gurahont
    1. Crisan Cimpeana-Florica.

    Judecatoria Chisineu-cris
    1. Biro Ludovic
    2. Cioara Mihaela
    3. Stana Petru.

    TRIBUNALUL CARAS-SEVERIN
    1. Florescu Stefan.

    Judecatoria Resita
    1. Aghescu Dorica
    2. Balauntescu-Vilcu Rodica
    3. Calai Daniela Rodica
    4. Feies Viorel
    5. Gavrilescu Maria Ofelia
    6. Petruta Ana
    7. Pitu Viorica Aurica
    8. Popescu Cecilia
    9. Purdela-Zbircea Lenuta
    10. Rambu Rujita
    11. Rotariu Loredana Maria
    12. Stefanica Marinela
    13. Suhani Gabriela
    14. Suiu Vivi Florin.

    Judecatoria Caransebes
    1. Andronache Constantin
    2. Chersa Pantelemon
    3. Ciuca Leodor
    4. Ivanis Ilie
    5. Magda Maria
    6. Mihut Alina-Daniela
    7. Modilca Dumitru
    8. Petrie Adriana-Elisabeta
    9. Radulescu Mihail
    10. Romanescu Agentina
    11. Rusu Elvira.

    Judecatoria Oravita
    1. Gheorghisan Sorin
    2. Ghidut Nicolae
    3. Stuparu Mariana Gabriela
    4. Tec Mircea.

    Judecatoria Moldova Noua
    1. Busuioc Mircea
    2. Serban Ana
    3. Uduli Ion.

    CURTEA DE APEL ALBA IULIA
    1. Albutiu Ion.

    TRIBUNALUL HARGHITA
    1. Gyorgy Bela.

    Tribunalul Militar Teritorial Bucuresti
    1. Locotenent-colonel magistrat Udrea Constantin.

    B. PROCURORI

    Parchetul General de pe langa Curtea Suprema de Justitie
    1. Loghin Traian.

    Parchetul de pe langa Curtea de Apel Bacau
    1. Pop Ioan.

    Parchetul de pe langa Tribunalul Bacau
    1. Florea Elena.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Bacau
    1. Bratu Violanda
    2. Ciocan Lacramioara
    3. Iftode Mariana-Tereza
    4. Irimia Constantin
    5. Isacescu Gabriela
    6. Lichi Elena
    7. Opris Octavian
    8. Pop Gheorghe
    9. Silvas Ionica
    10. Venghiac Elena.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Onesti
    1. Ciorascu Valeriu
    2. Craciun Ion
    3. Dima Vasile
    4. Duceac Constantin
    5. Neagu Aneta
    6. Serbu Vasile
    7. Utoiu Vasile.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Buhusi
    1. Bostan Teodoru.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Piatra-neamt,
    1. Catana Constantin-Cristian
    2. Cautis Dorin
    3. Ciocoiu Antonela
    4. Cornea Virginel
    5. Hotnog Ioan
    6. Lavric Elena
    7. Nutu Manea Neculai
    8. Oprisan Georgian
    9. Togan Alexandru
    10. Vasilachi Luminita-Maria.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Roman
    1. Furduescu Mariana
    2. Galca Carmen-Argentina
    3. Horodniceanu Diana-Angelica
    4. Ionescu Petru
    5. Tanase Dumitru
    6. Vasile Alixandri.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Targu-neamt
    1. Radu Eugen-Ioan
    2. Zaharia Alexandru.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Calarasi
    1. Hera Tiberiu Isidor
    2. Ion Nicolae
    3. Oana Emilia
    4. Stanciu Ilie.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Oltenita
    1. Lescae Hariton
    2. Nae Gherghina
    3. Ruse Dan.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Lehliu-gara
    1. Ion Marian
    2. Ion Valerica Ionela.

    Parchetul de pe langa Tribunalul Teleorman
    1. Botez Gheorghe Dan
    2. Piscaru Anghel.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Alexandria
    1. Cuclea Ludovic
    2. Tanase Florea
    3. Trifan Mihaela Anca
    4. Voinea Victor.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Rosiori de Vede
    1. Dinca Ivanescu Florea
    2. Gadea Stefan
    3. Ivanica Stela
    4. Tabara Constantin
    5. Tufa Noemi Claudia
    6. Vasilescu Gheorghe
    7. Burcea Tudor.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Turnu Magurele
    1. Diaconu Gheorghe-Constantin
    2. Iancovici Mihaela
    3. Iordanescu Marian
    4. Popescu Ion
    5. Stanescu Lizica.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Videle
    1. Bratu Virgil
    2. Vremes Veronel-Sorin.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Zimnicea
    1. Anca Marian.

    Parchetul de pe langa Tribunalul Dolj
    1. Lepadat Ion
    2. Popa Cuna Ion-George.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Craiova
    1. Cerga Constantin
    2. Giurca Genel
    3. Jieanu Marin
    4. Nicola Maria
    5. Nicolescu Roberta-Lia
    6. Plaviciosu Nicolae
    7. Serbanescu Titus Mitel
    8. Stefan Tudorel.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Bailesti
    1. Bajenaru Aurel
    2. Constantinescu Stefan
    3. Popara Nicolae
    4. Tudosan Ionel.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Filiasi
    1. Sandu Ioana.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Calafat
    1. Chilom Vasilica
    2. Palici Vasile
    3. Tartea Nicolae.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Targu Jiu
    1. Arsenie Gheorghe
    2. Carcota Mariana-Iuliana
    3. Ciobanu Gheorghe
    4. Cringureanu Marcela
    5. Popescu Vasile
    6. Roibu Gheorghe-Viorel
    7. Sichitiu Teodor
    8. Sorop Carina-Anda
    9. Udroiu Vasile
    10. Vaduva Mioara.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Targu Carbunesti
    1. Parauseanu Dumitru
    2. Parauseanu Maria
    3. Pruna Ion.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Novaci
    1. Cepoi Mihai.

    Parchetul de pe langa Tribunalul Mehedinti
    1. Stoica Marian.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Drobeta-Turnu Severin
    1. Cretoi Maria Cristina
    2. Dovlete Petre
    3. Margineanu Oprica Mihaela
    4. Milanovici Gheorghe
    5. Oprea Doina
    6. Petcu Dorin.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Strehaia
    1. Ghelu Stefania
    2. Stoian Gheorghe.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Orsova
    1. Amzoi Zoia
    2. Schinteie Cornelia
    3. Stanoiu Steluta.

    Parchetul de pe langa Tribunalul Olt
    1. Mihailescu Ioan.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Slatina
    1. Arcer Liviu Daniel
    2. Bucura Felicia
    3. Croitoriu Constantin
    4. Georgescu Marinela
    5. Negrila Constantin Claudiu
    6. Noaja Constantin Stefan.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Caracal
    1. Cernat Ioan Petru
    2. Defta Valeriu
    3. Dragut Elisabeta
    4. Popescu Dumitra
    5. Trinca Silviu
    6. Vulcanescu Dumitra.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Corabia
    1. Aspra Adrian Marcel
    2. Dorcu Lavinia
    3. Marinescu Corneliu
    4. Telea Ilie.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Bals
    1. Balasa Ion.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Timisoara
    1. Aman Daniel
    2. Cioran Mihaela-Silvia
    3. Lambert Eduard
    4. Martinov Carmen
    5. Muntean Florian
    6. Nastasiu Calin-Ciprian
    7. Sandu Marioara
    8. Tatu Doina-Elena
    9. Zamfir Florea
    10. Zarie Ioan-Mircea.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Lugoj
    1. Cornean Dumitru
    2. Luca Silviu
    3. Subtire Adam
    4. Tautu Liliana.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Deta
    1. Negru Emil
    2. Vandici-Dobra Simona-Mioara.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Sannicolau Mare
    1. Marcov Miliana.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Arad
    1. Costea Viorica
    2. Dascalu Silvia
    3. Giura Victor
    4. Homescu Victor-Florin
    5. Iovanas Dan
    6. Kovacs Veronica
    7. Matiut Alina-Simona
    8. Neculcea Marius.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Ineu
    1. Galos Paunel
    2. Pelea Mircea
    3. Stefea Ioan.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Gurahont
    1. Maier Mircea.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Chisineu-cris
    1. Per Gheorghe.

    Parchetul de pe langa Tribunalul Caras-severin
    1. Ionescu Teodora-Corina
    2. Vasile Viorel.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Resita
    1. Onea Gheorghe
    2. Parvu Marcela
    3. Teaca Ion.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Caransebes
    1. Aninoiu Maria
    2. Arciudeanu Augustin
    3. Bac Vasile
    4. Pinteala Gheorghe
    5. Turcu Paraschiva.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Oravita
    1. Manescu-Miuta Mariana
    2. Mihaila Cristinel.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Moldova-Noua
    1. Sarbu Nicolae.