Decret 244/1996 - Decretul 244 din 1 iulie 1996

Decret 244/1996 privind numirea in functie a unor magistrati

In temeiul art. 94 lit. c) si al art. 99 alin. (1) din Constitutia Romaniei, precum si al art. 73 lit. a) din Legea nr. 92/1992 pentru organizarea judecatoreasca,
    avand in vedere propunerile Consiliului Superior al Magistraturii,

    Presedintele Romaniei decreteaza:

    ARTICOL UNIC
    Se numesc in functia de judecator si de procuror magistratii mentionati in anexa la prezentul decret.


                          PRESEDINTELE ROMANIEI
                                ION ILIESCU


    A. JUDECATORI

    Tribunalul Sibiu
    1. Borza Gheorghe.

    Curtea de Apel Brasov
    1. Bartok Iuliu
    2. Braun Elisabeta
    3. Mihaila Voicu.

    Curtea de Apel Bucuresti
    1. Zamfirescu Teodor.

    Judecatoria Sectorului 1
    1. Fletcher Daniela.

    Tribunalul Giurgiu
    1. Ghenciu Petria.

    Judecatoria Giurgiu
    1. Cornea Monica
    2. Ghita Oita
    3. Mirlogeanu Mariana
    4. Neacsu Mariana-Magdalena
    5. Popescu Gheorghita
    6. Tropcea Mihaela-Carmen.

    Judecatoria Bolintin-Vale
    1. Hirsman Lydia
    2. Tecoi Gheorghe.

    Tribunalul Ialomita
    1. Sarbu Mariana.

    Judecatoria Slobozia
    1. Alecu Daniela
    2. Ciobanu Gheorghe
    3. Ciurea Georgel
    4. Dumitru Mihaela-Simona
    5. Duta Camelia-Tatiana
    6. Ionescu Traian
    7. Paun Mariana
    8. Petre Magdalena
    9. Sima Elena
   10. Vlasceanu Iuliana
   11. Voicu Ionica.

    Judecatoria Urziceni
    1. Buzatu Petre
    2. Coman Elena-Minerva
    3. Constantin-Marino Marin
    4. Dumitrache Elena
    5. Mihu Maria
    6. Ojog Elena
    7. Visan Apostol.

    Judecatoria Fetesti
    1. Iacob Gheorghe
    2. Miron Doina
    3. Tudose Cornelica.

    Tribunalul Constanta
    1. Racariu Vasile.

    Tribunalul Dolj
    1. Maria Corneliu
    2. Ungureanu Haralambie.

    Tribunalul Galati
    1. Burlacu Aurel
    2. Carcota Constantin
    3. Ghena-Ionescu-Mocanu Mariana
    4. Ioan Anica
    5. Miron Rodica
    6. Mortu Eugen
    7. Pungoci Anca
    8. Romila Elena.

    Judecatoria Galati
    1. Arhip Rodica
    2. Baciu Valentina-Gabriela
    3. Ciulei Alexandru
    4. Cucos Anisoara
    5. Filip Angela
    6. Munteanu Luminita
    7. Plugaru Emilia
    8. Popa George
    9. Speianu Ioan.

    Judecatoria Tecuci
    1. Baltag Vasile
    2. Borza Dediu Emil
    3. Mancea Steliana
    4. Manea Gina
    5. Mocanu Mielu
    6. Tuchilus Niculina.

    Tribunalul Braila
    1. Susanu Vasile
    2. Surdu Mihaila
    3. Trofimescu Mariana
    4. Turcu Erzsebet
    5. Vintila Anisoara.

    Judecatoria Braila
    1. Branza Lucica
    2. Bucalau Mariana
    3. Ciocirlan Paunita
    4. Grigoras Mircea Basarab
    5. Marza Mita
    6. Moise Anica
    7. Olaru Genoveva
    8. Tataru Marin
    9. Tudose Niculina
   10. Turlica Valerica
   11. Vank Adrian-Victor
   12. Vasile Dorina
   13. Vicol Daniela.

    Judecatoria Faurei
    1. Broasca Emil
    2. Budescu Aurica
    3. Buzea Licuta
    4. Cretu Marcel
    5. Cucu Gheorghe
    6. Domniteanu Adrian
    7. Nichita Vasilica.

    Judecatoria Insuratei
    1. Ionescu Petru
    2. Macarenco Ovidiu.

    Tribunalul Vrancea
    1. Burlacu Constantina
    2. Constantin Ioan
    3. Dobrin Valerica
    4. Harabor Dorel
    5. Manole Victoria
    6. Marmureanu Emilia
    7. Stoian Mihai
    8. Stoica Florin-Mihai.

    Judecatoria Focsani
    1. Balan Sandina-Mariana
    2. Bordea Aneta
    3. Ceaunica Luminita
    4. Copaci Adriana
    5. Culita Vasile
    6. Dinu-murgulet Aurel
    7. Harabor Lenuta
    8. Imparatu Ion
    9. Marcu Mandica
   10. Neagu Rodica
   11. Popescu Eliza
   12. Spanu Marin
   13. Tanase Costica
   14. Timofte Florentina
   15. Vraciu Nicolae

    Judecatoria Panciu
    1. Duta Luminita
    2. Ilie Costica
    3. Mihalache Frasina
    4. Pintilie Dorina
    5. Stoiciu Niculina
    6. Stratulat Vergile
    7. Topor Anisoara.

    Judecatoria Adjud
    1. Antohi Eligia
    2. Chiriac Veronica
    3. Ifrim Carmen.

    Tribunalul Iasi
    1. Ghideanu Anca
    2. Ocrainschi Daniela
    3. Olariu Viorel.

    Judecatoria Iasi
    1. Andronic Adriana-Elena
    2. Buliga Tatiana
    3. Cenusa Maria
    4. Colomei Catalina-Elena
    5. Crauciuc-Bujor Gheorghe
    6. Georgescu Aurica
    7. Grabovschi Gheorghe
    8. Grosu Maria
    9. Hutanu Violeta-Elena
   10. Iovu Daniela
   11. Lazar Nicoleta
   12. Mateescu Aurelia
   13. Nesvadba Maria-Ramayana
   14. Palihovici Liliana
   15. Pavelescu Georgeta
   16. Paiusi Sonica
   17. Platon Diana
   18. Politic Gabriela
   19. Protea Georgeta
   20. Samoil Maria
   21. Scripcariu Gabriela
   22. Stoinel Adriana-Carmen
   23. Stefaroi Nicoleta
   24. Tudurache Dan Constantin
   25. Valeanu Petronela-Cristina
   26. Zabolotnai Jenica

    Judecatoria Pascani
    1. Alecsoaie Elena-Luissa
    2. Anton Dan
    3. Archir Dionisie
    4. Cosinschi Viorica
    5. Enache Eugen
    6. Gosler Lucia
    7. Onu Elena
    8. Sima Cristina
    9. Sitaru Milica
   10. Stefanescu Georgeta
   11. Victoria Filip.

    Judecatoria Raducaneni
    1. Farcas Benoni
    2. Vasiliu-Cravelos Rica.

    Tribunalul Vaslui
    1. Bocan Ioan
    2. Galescu Nina
    3. Nistor Valentin.

    Judecatoria Vaslui
    1. Bulgaru Constantin
    2. Bulgaru Mihaela
    3. Ciubotariu Petru
    4. Gergely Niculina
    5. Lungu Stefan
    6. Petcu Georgeta.

    Judecatoria Barlad
    1. Aionitoaie Veronel
    2. Badescu Elena
    3. Chiosa Liviu
    4. Cozmanca Pavel
    5. Curea Maria
    6. Dragomir Ioana
    7. Fintina Puiu
    8. Isac Radita
    9. Juglan Daniela-Elena
   10. Mihai Secuianu Viorica
   11. Pavaluta Irena-Consuela
   12. Teletin Iuliana.

    Judecatoria Husi
    1. Adam Corina
    2. Alexandru Adina
    3. Blesneag Iulia
    4. Tolontan Corneliu.

    Tribunalul Militar Iasi
    1. Locotenent magistrat Parvu Liviu Narcis.

    Tribunalul Suceava
    1. Arcu Constantin
    2. Bruma Iuliana-Doina.

    Judecatoria Suceava
    1. Calugareanu Mihai
    2. Frunza Sanda
    3. Ilas Georgeta
    4. Ilie Valeriana
    5. Plesca Cristina
    6. Rusu Maria
    7. Seserman Aurica
    8. Turcu Daniela.

    Judecatoria Campulung Moldovenesc
    1. Balan Elena
    2. Bedrule Gheorghe
    3. Boca Mircea
    4. Focsa Emilian
    5. Hanzer Paraschiva-Luminita
    6. Mandici Olga
    7. Merches Doina
    8. Mihoc Maria
    9. Morariu Adriana
   10. Petrea Ioan
   11. Simionescu Elena.

    Judecatoria Radauti
    1. Barbuta Bogdan Ilarion Costica
    2. Bulancia Ana
    3. Buzduga Octavian
    4. Calance Viorel
    5. Cerni-Mateiciuc Maria
    6. Irimescu Alexandrina
    7. Mihai Neagu
    8. Pipirigeanu Rachila
    9. Prandea Daniela-Mariana
   10. Tarita Constantin.

    Judecatoria Falticeni
    1. Caba Marin
    2. Dascalescu Cecilia
    3. Teodorescu Mariana.

    Tribunalul Botosani
    1. Cojocariu Valentin
    2. Dascalu Dorina
    3. Musteata Dorica
    4. Smochina David
    5. Toporascu Lilioara.

    Judecatoria Botosani
    1. Amos Mihaela
    2. Aniculaesei Cristina
    3. Burlacu Georgica
    4. Ciobanu Filotia
    5. Corjautanu Silvia
    6. Cotoc Doina-Elena
    7. Dicoiu Aurel-Liviu
    8. Froicu Irina
    9. Gherca Mihai
   10. Gontariu Constantin
   11. Lazaruc Luminita-Florica
   12. Marin Eugen
   13. Pruteanu Lica
   14. Racnea Mihaela.

    Judecatoria Dorohoi
    1. Abdulbaki Elena-Carmen
    2. Hlihor Filoteia
    3. Murarasu Ioan
    4. Nistor Ioan
    5. Punga Titus.

    Curtea de Apel Ploiesti
    1. Predescu Camelia.

    Tribunalul Prahova
    1. Diaconu Gabriela
    2. Gheorghe Dumitru
    3. Preda-Popescu Florentina
    4. Stefan Constanta
    5. Urleteanu Alexandrina.

    Judecatoria Ploiesti
    1. Barbu Mariana
    2. Botezatu Otilia
    3. Brotac Paula-Cristina
    4. Fieraru Stefan
    5. Gherasim Elisabeta
    6. Grozescu Veronica
    7. Ion Eugenia
    8. Iordan Monica
    9. Marin Viorel
   10. Mihalka Vera-Andrea
   11. Nonea Ioana
   12. Pana Constanta
   13. Podea Petre-Adrian
   14. Pohoata Maria
   15. Prepelita Gabriela-Sorina
   16. Roman Marian
   17. Sorescu Magdalena
   18. Staicu Elena
   19. Stelian Ion
   20. Tanasescu Gabriel
   21. Tanasica Elena.

    Judecatoria Campina
    1. Alionte Mariana
    2. Buzoianu Petruta-Simona
    3. Cartianu Grigore
    4. Cernica Maria
    5. Danescu Constantin
    6. Dulama Eleonora
    7. Graure Petrosina-Madalina
    8. Logojan Traian
    9. Marinescu Matilda-Lorelia
   10. Neculae Aurelian
   11. Negoiasa Virginia
   12. Petre Mariana
   13. Radu Dinu
   14. Toader Liviu
   15. Veteleanu Serban-Stefan
   16. Werbic Ludovic.

    Judecatoria Valenii de Munte
    1. Cristescu Mihai
    2. Gulea Constantin
    3. Iacob Elena
    4. Malaescu Vasile
    5. Neagu Elena
    6. Stoicescu Vasile
    7. Voinea Traian.

    Judecatoria Mizil
    1. Calin Nineta
    2. Cretu Alexandru
    3. Minculet Alexandru.

    Tribunalul Buzau
    1. Apostu Georgeta
    2. Irimia Madalina
    3. Nitulescu George Valentin
    4. Pusca Aurel
    5. Roventa Elena
    6. Scornici Vicentiu.

    Judecatoria Buzau
    1. Bratu Vasile
    2. Cristian Valeriu
    3. Draghia Ana-Elena
    4. Dubosaru Rodica
    5. Ghiuru Ioana
    6. Musetescu Filofteia
    7. Oprea Maria
    8. Raducan Ion
    9. Stan Gabriela
   10. Stanciu Gheorghe
   11. Visan Gheorghe.

    Judecatoria Ramnicu Sarat
    1. Bogdan Mariana
    2. Dinca Ionel
    3. Donea Mioara
    4. Fasie Stefana
    5. Horhocea Georgeta
    6. Nicolae Nicolae
    7. Stanescu Mihail-Gabriel
    8. Sercaianu Maria.

    Judecatoria Patarlagele
    1. Balan Constantin
    2. Toader Neculae.

    Judecatoria Pogoanele
    1. Androne Carmen
    2. Badulescu Marian
    3. Frigea Rodica-Larisa
    4. Grecu Nicolae
    5. Paun Valeria-Ilinca
    6. Pusca Eugenia.

    Tribunalul Dambovita
    1. Anton Georgeta
    2. Chira Ion
    3. Milosioiu Ion
    4. Popescu Elisabeta
    5. Tanase Nicolae Virgiliu
    6. Vasile Elena.

    Judecatoria Targoviste
    1. Anghelescu Felicia
    2. Balasa Gabriel
    3. Chira Nicoleta
    4. Cristache Irina-Camelia
    5. Haralambie Mirela
    6. Ilie Elena
    7. Lunescu Liliana
    8. Marcu Doina-Lenuta
    9. Marcu Victor
   10. Niculescu Cristina
   11. Oprea Gheorghe
   12. Precupetu Elena
   13. Spataru Gabriela
   14. Stanescu Carmen-Irinel
   15. Stoica Ion
   16. Stoica Luminita
   17. Stoican Anastasia
   18. Serbu Constanta-Liliana
   19. Zecheru Tamara-Mihaela.

    Judecatoria Gaesti
    1. Bivolaru Margareta
    2. Ciocoiu Gheorghe
    3. Constantin Ion
    4. Dinu Marius
    5. Dobrica Cristea Constantin
    6. Popescu Mihaela.

    Judecatoria Pucioasa
    1. Barligeanu Gheorghe
    2. Mastacan Irina
    3. Sinescu Gabriela.

    Judecatoria Moreni
    1. Manescu Viorel
    2. Tudor Liviu.

    Tribunalul Timis
    1. Decean Mihail.

    B. PROCURORI

    Parchetul General de pe langa Curtea Suprema de Justitie

    1. Ene Dumitru
    2. Marinescu Sorin
    3. Parausanu Gheorghe
    4. Popescu Constantin
    5. Stoenescu Valter
    6. Stanescu Pompiliu-Marcel.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Saliste
    1. Sas Adrian Ioan.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Hunedoara
    1. Cuza Stefan.

    Parchetul de pe langa Tribunalul Giurgiu
    1. Boboc Finita
    2. Nan Soare.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Giurgiu
    1. Apostu Adrian
    2. Caramizaru Manuela Carmen
    3. Cojocaru Viorel
    4. Lupu Valentin Cornel.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Bolintin-Vale

    1. Madin Ion
    2. Tecoi Eugenia.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Slobozia
    1. Alexe Nicolae
    2. Hristescu Cristian
    3. Rasnoveanu Ioan.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Urziceni
    1. Balcan Constantin
    2. David Constantin
    3. Guli Sterian
    4. Ojog Octavian Virgiliu.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Fetesti
    1. Anton Eugen
    2. Catrinoiu Costel
    3. Lungu Nela.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Mangalia
    1. Dragostin Vasile.

    Parchetul de pe langa Tribunalul Galati
    1. Jinga Nicolae Adrian Nicu
    2. Poneci Ion
    3. Vasilache Stefan.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Galati
    1. Bamboi Nuta-Cezarina
    2. Chirila Niculaie
    3. Cojocaru Dorina
    4. Danaila Didina
    5. Lenghel Gabriela
    6. Mazare Mircea
    7. Petrea Constantin.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Tecuci
    1. Jalba Neculai
    2. Iliescu Radu-Stefan
    3. Marcu Marin
    4. Morosan Dumitru-Constantin
    5. Popa Gabriela
    6. Scutaru Trandafir
    7. Stegarescu Nicu.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Targu Bujor
    1. Hristache Valentin.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Braila
    1. Chiru Marius
    2. Constanda Liliana-Magdalena
    3. Ionescu Mircea
    4. Lavric Paula
    5. Prefac Penelope-Gratiela
    6. Radu Daniel-Mihai
    7. Toma Radita
    8. Valea Laurentiu-Danut.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Faurei
    1. Burlacu Radu
    2. Ciuciumis Georgica
    3. Staicu Gabriel.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Focsani
    1. Glont Mihail
    2. Ionita Nicolae
    3. Manea Tamara
    4. Neamtu Valerian
    5. Peicu Daniela
    6. Rusu Constantin
    7. Tiganus Liviu-Iulian.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Panciu
    1. Ciolan Costica
    2. Ifrim Marinel
    3. Sava Sorin
    4. Soare Tamara.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Adjud
    1. Adam Ion
    2. Homocean Lucian
    3. Voinea Gheorghe.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Iasi
    1. Bors Mircea
    2. Covalciuc Mihai
    3. Crasmaru Constantin
    4. Feraru Gheorghe
    5. Luca Bogdan-Constantin
    6. Marian Ioan
    7. Morariu Pavel
    8. Pavel Vlad
    9. Stefan Monica Purselia
   10. Urziceanu Renata-Rroxana.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Pascani
    1. Avadanei Vasile
    2. Beceru Liviu
    3. Buzdugan Ioan
    4. Danis Emma
    5. Imbrea Alois
    6. Ionescu Ioan
    7. Pantazi Codruta
    8. Pavel Vasile.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Raducaneni
    1. Bejan Doru Gelu
    2. Popica Loghin Viorel
    3. Purdea Constantin.

    Parchetul de pe langa Tribunalul Vaslui
    1. Galan Vasile-Bruno.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Vaslui
    1. Bejinariu Elena-Silvia
    2. Galan Radu
    3. Hij Toader
    4. Iftimi Georgeta
    5. Lia Cristina-Elena.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Barlad
    1. Cucos Gheorghe
    2. Curea Neculai
    3. Danis Ionel
    4. Danila Victor
    5. Fantana Rodica
    6. Mihai Nicolaie
    7. Petrea Stavar.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Husi
    1. Palie Antonela
    2. Pirlog Gigel.

    Parchetul de pe langa Curtea de Apel Suceava
    1. Ipate Aurel.

    Parchetul de pe langa Tribunalul Suceava
    1. Busuioc Ovidiu
    2. Martin Constantin.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Suceava
    1. Arbureanu Liliana
    2. Cocirla Elisabeta
    3. Dimbu Dumitru
    4. Martin Carmen-Gabriela
    5. Sofian Gheorghi
    6. Surdu Adrian-Marius
    7. Vargan Viorica-Lidia.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Campulung Moldovenesc
    1. Bogus Constantin
    2. Chifan Silviu
    3. Gaina Radu
    4. Platon Mihai
    5. Rusu Gheorghe
    6. Stanescu Carmen.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Radauti
    1. Cimpan Mihai
    2. Horodinca Gheorghe
    3. Onica Ioan
    4. Popescu Viorel-Constantin
    5. Strugaru Ioan.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Falticeni
    1. Bolohan Doina.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Botosani
    1. Balanovici Carmen
    2. Basaram Danut-Leonard
    3. Chirosca Mihai
    4. Croitoriu Dumitru
    5. Dominte Vasile
    6. Chriniuc Gheorghe
    7. Palaghiu Cornelia
    8. Singurelu Doina.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Dorohoi
    1. Amariei Ioan
    2. Burlacu Ioan
    3. Ungureanu Titiana.

    Parchetul de pe langa Curtea de Apel Ploiesti
    1. Iordache Mona-Marina.

    Parchetul de pe langa Tribunalul Prahova
    1. Garbea Gheorghe
    2. Ghita Emil Mircea
    3. Nica Dinu.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Ploiesti
    1. Boghici Adriana Magdalena
    2. Grigorescu Nicoleta-Camelia
    3. Tanase Mihaela
    4. Toma George Octavian
    5. Vladescu Silvia.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Campina
    1. Danescu Petruta
    2. Ghibanescu Horia
    3. Graure Gheorghe
    4. Meirosu Mihai-Gabriel
    5. Muscalu Gheorghe
    6. Nicoara Cristina
    7. Stefanescu Constantin-Viorel.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Valenii de Munte
    1. Barbieru Magdalena
    2. Jica Gheorghe
    3. Nila Puskin.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Mizil
    1. Burlacu Mircea
    2. Mastragociu Vasile
    3. Stanca Valerian.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Buzau
    1. Ardei Vasile
    2. Cone Cornel
    3. Frangulescu Gheorghe
    4. Georgescu Cornel
    5. Giurgea Gabriela
    6. Ilie Gabriela
    7. Stan Gheorghe
    8. Tudor Mariana-Aurelia.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Ramnicu Sarat
    1. Danielescu Dorina
    2. Iacob Constantin
    3. Lapuste Rada
    4. Marin Nicolae
    5. Parvan Petre
    6. Radu Ion.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Patarlagele
    1. Filip Vasile
    2. Matei Stelian
    3. Petrosel Nicolae
    4. Vasile Gavril.

    Parchetul de pe langa Tribunalul Dambovita
    1. Tanase Felicia Eugenia.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Targoviste
    1. Canache Pacuretu Ion
    2. Diaconescu Catalina Maria
    3. Doaga Mihai
    4. Dumitrescu Dumitru
    5. Luca Valeria
    6. Matei Camelia-Georgeta
    7. Mihai Adrian
    8. Veseliu Anca-Cristina.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Gaesti
    1. Ciobanu Gheorghe
    2. Ciobanu Maria
    3. Istrate Virgiliu-Marian
    4. Micu Ion
    5. Popescu Emil
    6. Vlaicu Lucretia.

    Parchetul de pe langa Judecatoria Pucioasa
    1. Casandrescu Gheorghe
    2. Zegheru Gheorghe Crisan.