T****** G*****
PârâtG***** M* M****
Reclamanthot nr. 285 din data de 22.01.2008-Admite acţiunea civilă. Obligă pârâtul să remedieze defecţiunile existente la instalaţia sanitară din baia proprie aşa cum au fost constatate în raportul de expertiză întocmit de expert Rebedea Dumitru, în sensul înlocuirii conducţiei de scurgere din PVC 100 şi a unui cot PVC 100 de la WC pârâtului; înlocuirea conducţiei de alimentare cu apă di ţeavă neagră 3/4 şi a robinetului de trecere 1/2, demontarea vasului WC în sensul scoaterii acestuia din ciment, observarea defecţiunilor şi montarea corespunzătoare cu cot PVC 100 vizibil. Obligă pârâtul la plata a 300 lei cheltuieli de judecată. Cu apel.
Se acordă termen la data de 22.01.2008 pentru când se revine cu adresă la expertul Rebedea Dumitru pentru a întomci şi depune la osar raportul de expertiză în termenul prevăzut de art. 209 Cpr.civ., cu menţiunea că s-a achitat onorariul pentru expertiză.
Se acordă termen la data de 11.12.2007 pentru când se emite adresă către expertul Rebedea Dumitru pentru a lua cunoştinţă de actele şi lucările dosarului în vederea efectuării şi depunerii la dosar a raportului de expertiuză în termenul legal prevăzut de lege.
Se acordă termen la data de 27.11.2007 pentru când se emite adresă la BLEJ Gorj pentru a comunica o listă cu experţi în specialitatea cosntrucţii.
Se acordă termen pentru a se cita pârâta cu menţiunea " personal la interogatoriu"