U*** I*********
PetentI************ D* P****** A* J******** C************
IntimatU*** M**** M******
Reprezentant legalAdmite în parte plângerea contravenţională formulată de petentul Ursu Ion Eduard asistat de reprezentant legal U*** M**** M****** împotriva procesului verbal seria AY nr. 0316527 întocmit la data de 1.04.2007 de intimatul I************ D* P****** A* J******** C************ şi, în consecinţă: Dispune înlocuirea amenzii contravenţionale în cuantum de 500 lei cu sancţiunea contravenţională „Avertisment”. Definitivă. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi 16.01.2008.
Amână judecarea cauzei pentru data de 16.01.2008, pentru când petentul şi reprezentantul legal al acestuia au termen în cunoştinţă şi se va cita intimatul cu menţiunea de a trimite reprezentanţi în cauză pentru a face dovada săvârşirii abaterii contravenţionale de către petent. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 5.12.2007.
Amână judecarea cauzei pentru data de 5.12.2007, pentru când reprezentantul legal al petentului are termen în cunoştinţă şi se vor cita petentul, cu menţiunea de a se prezenta în cauză şi a susţine plângerea contravenţională şi intimatul.
Amână judecarea cauzei pentru data de 7.11.2007, pentru când reprezentantul legal al petentului are termen în cunoştinţă şi se vor cita petentul şi intimatul. Incuviinţează cererea formulată de reprezentantul legal al petentului. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 10.10.2007.
Va încuviinţa proba solicitată de contravenient fapt pentru care, Amână judecarea cauzei la data de 17.10.2007, pentru când contravenientul şi martorul au TC, se va cita agentul constatator.
Pentru ca petentul sa-şi pregătească acţiunea şi pentru ca la termenul următor de judecată petentul să se prezinte în instanţă însoţit de unul dintre părinţi.
În vederea citării părţilor, petentul cu menţiunea de a depune probe în susţinerea cauzei.