S*** T**** G**** S** P*** R*********** A**** M******
ContestatorS*** T**** G**** S** P*** R*********** A**** M****** L* P**** L****
ContestatorI************ J******* A* P******* D* F******** G******
IntimatAdmite excepţia lipsei calităţii de reprezentant, invocată din oficiu. Anulează plângerea. Cu recurs în 15 zile de la comunicare.
Instanţa constată că împuternicirea depusă la acest termen de către reprezentantul contestatoarei este o împuternicire pentru a reprezenta societatea nu si de a formula cererea de chemare în judecată, astfel că urmează să amâne cauza, acordând un termen pentru a se face dovada calitǎţii de reprezentant la momentul formulǎrii plângerii, sub sancţiunea anulǎrii acesteia. În baza art.161 C.proc.civ., pune în vedere reprezentantului contestatoarei să depună la dosar o împuternicire din care să reiasă că aceasta a fost împuternicitǎ să formuleze plângerea contravenţionalǎ, sub sancţiunea anulǎrii acesteia.
Pentru ca petenta să justifice calitatea de reprezentant a persoanei ca formulat plângerea, instanţa va amâna cauza.
Ia act că petenta nu solicită probe şi constatând pertinentă, concludentă şi utilă soluţionǎrii cauzei proba cu martorul asistent din procesul verbal solicitată de intimat prin reprezentant, vǎzând şi disp. art. 167 C.proc.civ., instanţa urmeazǎ a o admite şi va amâna cauza în vederea administrǎrii probei.