Dosar 200/304/2010 din 15.02.2010

acţiune în constatare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 200/304/2010
Data dosar:
15.02.2010
Instanta:
Judecătoria Segarcea
Departament:
Segarcea
Obiect:
acţiune în constatare
Categorie:
Litigii cu profesionistii
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 20.10.2010 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Soluţionare
  • Sedinta din data de 29.09.2010 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Încheiere

    Faţă de nedepunerea relaţiilor solicitate Primăriei Calopăr, instanţa apreciază că se impune, repetarea adresei către Primăria Calopăr, pentru a comunica dacă, după autorul Dumitru Gavrilă, fiul lui Dumitru Nicoliţa, decedat la data de 01.02.2002, există moştenitori din clasele 1,2,3 sau 4, în speţă, dacă mai există moştenitori din cele 4 clase arătate mai sus, în afară de soţia supravieţuitoare(D****** A**), cu menţiunea de a comunica numele persoanei acre se face vinovată de nedepunerea acestor relaţii . Amână judecarea cauzei la data de 20.10.2010, pentru când se repetă procedura de citare cu pârâta. Se va repeta adresa către Primăria Calopăr, cu menţiunile de mai sus.

  • Sedinta din data de 08.09.2010 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Încheiere

    Faţă de nedepunerea relaţiilor solicitate Primăriei Calopăr, instanţa apreciază că se impune, repetarea procedurii de citare a pârâtei şi a adresei către Primăria Calopăr, pentru a comunica dacă, după autorul Dumitru Gavrilă, fiul lui Dumitru Nicoliţa, decedat la data de 01.02.2002, există moştenitori din clasele 1,2,3 sau 4, în speţă, dacă mai există moştenitori din cele 4 clase arătate mai sus, în afară de soţia supravieţuitoare(D****** A**), cu menţiunea că este a doua în acest sens Amână judecarea cauzei la data de 29.09.2010, pentru când se repetă procedura de citare cu pârâta. Se va repeta adresa către Primăria Calopăr, cu menţiunile de mai sus.

  • Sedinta din data de 23.06.2010 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Încheiere

    lipsă de procedură cu pârâta se va repeta procedura de citare, termen 08.09.2010

  • Sedinta din data de 02.06.2010 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Încheiere

    Pune în vedere reclamantei, prin reprezentant, să depună la dosar, dovada în sensul că pârâta este unica moştenitoare a titularului înscris în titlul de proprietate depus la dosar. Amână judecarea cauzei la data de 23.06.2010, pentru când se repetă procedura de citare cu pârâta.

  • Sedinta din data de 05.05.2010 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Încheiere

    termen pt. ca reclamanta să depună dovada în sensul că pârâta este unica moştenitoare a titularului din TDP.

  • Sedinta din data de 07.04.2010 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Încheiere

    Amână judecarea cauzei la 05.05.2010 pentru administrarea probei cu interogatoriu pârâtei şi a probei testimoniale cu un martor solicitată de reclamant. Pune în vedere reclamantului,să depună la dosar un certificat fiscal, certificat de sarcini cu privire la bunurile în litigiu. Se va cita pârâta cu chemare la interogatoriu .

  • Sedinta din data de 10.03.2010 la ora 08:30

    Complet: C3 p
  • Încheiere

    Încuviinţează proba testimonială cu un martor solicitată de reclamant şi proba cu interogatoriu pârâtei şi amână judecarea cauzei la 07.04.2010. Pune în vedere reprezentantei reclamantului,să depună la dosar un extras de carte funciară, sau în situaţia în care bunul nu are carte funciară deschisă, să depună un certificat de sarcini şi un certificat fiscal cu valoarea actuală de impozitare a suprafeţei a cărei constatare şi să prezinte necitat martorul încuviinţat în vederea audierii. Se va cita pârâta cu menţiunea chemării la interogatoriu. Pronunţată în şedinţa publică de la 10.03.2010.

Flux dosar


Actualizare GRPD