G***** L*************
PetentI************ D* J******* J******* C************
IntimatAdmite în parte plângerea contravenţională . Înlocuieşte sancţiunea amenzii contravenţionale cu "avertisment".
în vederea administrării probei testimoniale.
în vederea administrării probelor testimoniale.
În temeiul art. 99 pct. 11 din Regulamentul de Ordine Interioară a Instanţelor de judecată, urmare a desfiinţării completului - C6 CIVIL STAGIAR (01.01.2011); C6 CIVIL STAGIAR URGENŢE (01.01.2011) şi C6 CIVIL CC, prin numirea domnului judecător Nicolae Mirel Augustin la Judecătoria Târgovişte urmare a promovării examenului de capacitate, cauzele vor fi repartizate în sistem ciclic completelor care judecă în materie civilă. Va dispune repartizarea cauzei la C8 fixând termen de judecată la data de 24.03.2011, pentru când se vor cita părţile.
În vederea administrării probelor testimoniale.
Având în vedere necesitatea aducerii la cunoştinţă a întâmpinării către petent, pentru respectarea dreptului la apărare al acestuia, va dispune citarea petentului cu exemplarul secund al întâmpinării însoţit de înscrisurile anexe.
Având în vedere cererea formulată de intimat, o va admite şi va acorda un nou termen de judecată pentru când va dispune citarea intimatului cu copie plângere contravenţională formulată de petent.