S* A****** - Ţ***** A******** S***
Intimat ReclamantB******** R****
Recurent PârâtHOT: Admite în parte acţiunea , astfel cum a fost precizată în şedinţa publică din 27 mai 2011. Obligă pârâtul,la plata către reclamantă,a sumei de 12.047,85 lei, reprezentând despăgubiri civile şi la plata dobânzii legale aferente debitului menţionat de la data exigibilităţii,respectiv 9.12.2008 şi 17.03.2009 până la achitarea integrală a debitului. Obligă pârâtul la cheltuieli de judecată către reclamantă în sumă de 1000 lei. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 27 mai 2011. Preşedinte,
Repune cauza pe rol pentru ca expertul să răspundă la obiecţiunile formulate de reclamantă în şedinţa publică din 15 aprilie 2011, sens în care se va efectua adresă expertului . Acordă termen de judecată la data de 27 mai 2011, pentru când se vor cita părţile .
În vederea deliberării amână pronunţarea la data de 20 aprilie 2011 .
Amână cauza pentru ca părţile să ia cunoştinţă de raportul de expertiză .
Amână cauza pentru lipsa expertizei .
Amână cauza pentru a se efectua expertiza dispusă în cauză .
Amână cauza în vederea efectuării unei expertize tehnice .
Amână cauza pentru a se solicita relaţii de la reclamantă .
Amână cauza pentru a se cita pârâtul cu menţiunea să se prezinte în instanţă în vederea administrării probatorului ce se impune în cauză .
Amână cauza pentru a se solicita spre conultare de la Parchetuld e pe lângă Judecătoria Horezu dosarul nr.743/P/2008.
Amână cauza pentru ca apărătorul pârâtului să ia cunoştinţă de actele dosarului şi să pregătească apărarea.
Amână cauza faţă de cererea de amânare formulată de părţi .