S*** C** V****** S******* M******* C***** R****** C***** M********* S******* S*****
CreditorS*** M***** S***
DebitorAdmite excepţia lipsei capacităţii de folosinţă a debitoarei,invocată din oficiu.Respinge cererea pentru emitere somaţie de plată formulată de Coface România Credit Management Services SRL,în calitate de mandatar al creditoarei SC CEZ Vânzare SA împotriva debitoarei SC"Modern"SA,pentru lipsa capacităţii de folosinţă a debitoarei.Irevocabilă.Pronunţată azi,12 mai 2011,în şedinţă publică.
Acordă termen la 12 mai 2011. Se va reveni cu adresă către mandatara creditoarei, să comunice instanţei dacă mai insistă în judecarea acţiunii sau renunţă, având în vedere că societatea debitoare este desfiinţată, iar în cazul în care nu dă curs relaţiei solicitate, se va dispune suspendarea cauzei conform art.1551 Cod procedură civilă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 28 aprilie 2011.
Acordă termen la 28 aprilie 2011 pentru lipsa de procedură cu debitoarea. Se va emite adresă către mandatara creditoarei, să comunice instanţei dacă mai insistă în judecarea acţiunii sau renunţă, având în vedere că societatea debitoare este desfiinţată. Pronunţată în şedinţă publică azi, 14 aprilie 2011.