Z******* F*****
ReclamantZ******* V*******
PârâtZ******* V*******
PârâtZ******* M******
ReclamantRespinge acţiunea. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 19 noiembrie 2013.
Hotarare 1233/2013 din 19.11.2013Amână pronunţarea la 19.11.2013.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 12.11.2013Pune în vedere reclamanţilor, prin apărător, să achite onorariul pentru expert în termen de 5 zile, sub sancţiunea prevăzută de articolul 242 din Codul de Procedură Civilă. Amână cauza şi acordă termen la data de 12.11.2013, pentru când părţile au termenul în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 22.10.2013.
Incheiere de sedinta din 22.10.2013Încuviinţează probele cu înscrisuri, interogatoriu, expertiză, mai puţin proba cu martori întrucât nu au fost propuşi până la acest moment. Pune în vedere pârâtei să se prezinte la următorul termen în vederea administrării probei cu interogatoriu. Desemnează, la solicitarea părţilor, expert Drăguţ Cristina, specialitatea topografie, cu onorariu provizoriu în cuantum de 1000 lei. Se va emite adresă către expert să se prezinte la sediul instanţei pentru a studia actele si lucrările dosarului în vederea efectuării lucrării de expertiză, având ca obiective: identificare teren, vecinătăţi, în raport de actul de proprietate deţinut; stabilirea şi evaluarea acestui teren pentru o corectă timbrare, apreciind că reclamanţii au stabilit o taxă de timbru derizorie. Pune în vedere reclamanţilor, prin apărător, să achite onorariul pentru expert în termen de 5 zile. Amână cauza şi acordă termen la data de 22.10.2013, pentru când părţile au termenul în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 10.09.2013.
Incheiere de sedinta din 10.09.2013