Dosar 1271/90/2015 din 19.10.2015

fond funciar


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1271/90/2015
Data dosar:
19.10.2015
Instanta:
Judecătoria Râmnicu Vâlcea
Departament:
CIVILA
Obiect:
fond funciar
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 11.11.2021 la ora 09:00

    Complet: Complet verificari administrative cauze suspendate
  • Suspendat

    În temeiul art.84 pct. 29 din H.C.S.M. nr. 1375/17.12.2015, privind modificarea R.O.I., astăzi, data de 11 noiembrie 2021, se procedează la examinarea stadiului procedurii suspendării cauzei, constată că subzistă motivele suspendării cauzei şi trimite dosarul în arhiva penală spre păstrare.

    Rezolutie din 11.11.2021
  • Sedinta din data de 07.05.2019 la ora 09:00

    Complet: Complet verificari administrative cauze suspendate
  • Suspendat

    În temeiul art.84 pct. 29 din H.C.S.M. nr. 1375/17.12.2015, privind modificarea R.O.I., astăzi, data de 07 mai 2019, se procedează la examinarea stadiului procedurii suspendării cauzei şi se constată că: - subzistă motivele suspendării cauzei şi trimite dosarul în arhiva penală spre păstrare.

    Rezolutie din 07.05.2019
  • Sedinta din data de 24.05.2018 la ora 09:00

    Complet: Complet verificari administrative cauze suspendate
  • Suspendat

    În temeiul art.84 pct. 29 din H.C.S.M. nr. 1375/17.12.2015, privind modificarea R.O.I., astăzi, data de 24 mai 2018, se procedează la examinarea stadiului procedurii suspendării cauzei şi se constată că: - subzistă motivele suspendării cauzei şi trimite dosarul în arhiva penală spre păstrare.

    Rezolutie din 24.05.2018
  • Sedinta din data de 08.11.2017 la ora 09:00

    Complet: Complet verificari administrative cauze suspendate
  • Amână cauza

    În temeiul art.84 pct. 29 din H.C.S.M. nr. 1375/17.12.2015, privind modificarea R.O.I., astăzi, data de 08 noiembrie 2017, se procedează la examinarea stadiului procedurii suspendării cauzei şi se constată că: - subzistă motivele suspendării cauzei şi trimite dosarul în arhiva penală spre păstrare.

    Rezolutie din 08.11.2017
  • Sedinta din data de 02.09.2016 la ora 09:00

    Complet: Complet verificari administrative cauze suspendate
  • Suspendat

    se constată că subzistă motivele suspendării cauzei şi trimite dosarul în arhiva penală

    Rezolutie din 02.09.2016
  • Sedinta din data de 22.02.2016 la ora 11:00

    Complet: Civ C4
  • 413 NCPC/244 CPC

    În temeiul art. 413 alin. 1 pct. 1 Cod procedură civilă, suspendă judecata cauzei, privind pe reclamanţii D*** D* F*******, V***** L**** şi B***** O******* P*** în contradictoriu cu pârâţii COMISIA DE APLICARE A LEGII 18/1991 MIHĂEŞTI, B********* C****************** C****** M*******, NICU DUMITRU CORNOIU-PREFECTUL JUDEŢULUI VÂLCEA ŞI COMISIA JUDEŢEANĂ DE APLICARE A LEGII NR. 18/1991 VÂLCEA, având ca obiect fond funciar, până la soluţionarea definitivă a dosarului nr. 9731/288/2015 al Judecătoriei Rm.Vâlcea. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 22 februarie 2016.

    Incheiere suspendare din 22.02.2016
  • Sedinta din data de 01.02.2016 la ora 09:00

    Complet: Civ C4
  • Amână cauza

    În vederea citării în calitate de pârâţi, a Prefectului judeţului Vâlcea şi a Comisiei Judeţene de aplicare a legii nr. 18/1991 Vâlcea

    Incheiere de sedinta din 01.02.2016
  • Sedinta din data de 11.01.2016 la ora 09:00

    Complet: Civ C4
  • Amână cauza

    Refacerea procedurii de citare cu reclamanta V***** L****. Pune în vedere reclamanţilor să precizeze, în scris, următoarele aspecte: 1.să precizeze punctul 6 şi ultimul alineat al cererii de precizare, în ce sens solicită obligarea Prefectului Judeţului Vâlcea să aplice legea. 2. cu privire la capătul de cerere prin care solicită obligarea primarului comunei Nicolae Bălcescu la plata daunelor morale, să indice, în concret, sentinţele civile care au fost pronunţate şi nu au fost respectate de primarul comunei Mihăeşti, precum şi, să depună copii după acestea. Prorogă discutarea cererii de introducere în cauză depusă de reclamanţi şi aflată la filele 77-78 dosar, a probatoriului şi a estimării duratei necesare pentru cercetarea procesului, la termenul de judecată viitor. Ia act de faptul că reclamantul Bârsan Octavian o împuterniceşte pe reclamanta D*** D* F******* să-l reprezinte în judecarea acestui dosar, în ceea ce priveşte actele de procedură ce urmează a fi efectuate în prezenta cauză, cu excepţia celor de dispoziţie. Amână cauza şi acordă un nou termen de judecată la data de 01 februarie 2016– civ. 4 pentru când părţile au termen în cunoştinţă, conform art. 229 alin. 1 C.pr.civ., cu excepţia reclamantei V***** L****, care se citează. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 11 ianuarie 2016

    Incheiere de sedinta din 11.01.2016
  • Sedinta din data de 07.12.2015 la ora 09:00

    Complet: Civ C4
  • Amână cauza

    Pentru a oferi reclamanţilor posibilitatea de a depune cererea de chemare în judecată, privind introducerea unor alte persoane, conform dispoziţiilor prevăzute de art. 194 C.pr.civ.

    Incheiere de sedinta din 07.12.2015
  • Sedinta din data de 09.11.2015 la ora 09:00

    Complet: Civ C4
  • Amână cauza

    Ia act de faptul că este învestită cu capetele de cerere formulate de reclamanţi, în cererea de chemare în judecată iniţială din dosarul declinat, precum şi, în cererea de precizare, aflată la fila 47 din dosarul declinat. Constată că este competentă din punct de vedere general, material şi teritorial cu soluţionarea cauzei de faţă, conform art. 64 din Legea nr. 18/1991. Ia act de cererea de modificare formulată de reclamanţi la fila 6 din acest dosar, în sensul că se solicită chemarea în judecată, în calitate de pârât şi a primarului comunei Mihăeşti, domnul Bărzăgeanu Constantin. Citarea primarului comunei Mihăeşti, în calitate de pârât, cu copii după cererea aflată la fila 6 din dosarul cauzei, după cererea de chemare în judecată iniţială aflată în dosarul declinat, precum şi, după cererea de modificare aflată la fila 47 din dosarul declinat, şi cu înscrisurile anexate, cu menţiunea de a depune întâmpinare cu 10 zile înaintea termenului de judecată acordat. Pune în vedere reclamanţilor să formuleze cererea de introducere în cauză a Prefectului Vâlcea, în scris, să se precizeze calitatea în care acesta este chemat în judecată, precum şi, să se precizeze, care este obiectul cererii de chemare în judecată, faţă de acesta, şi motivele de fapt şi de drept ale acestei cereri. Pune în vedere reclamanţilor să depună note scrise cu privire la situaţia litigiilor purtate până în acest moment. Emiterea unei adrese către Comisia locală de aplicare a legii fondului funciar Mihăeşti, cu menţiunea de a comunica copii după cererile de reconstituire formulate de autorii reclamanţilor, precum şi cele formulate de reclamanţi, totodată, să comunice şi situaţia validării, a punerii în posesie şi a emiterii titlurilor de proprietate. Prorogă discutarea cererii de introducere în cauză a Prefectului judeţului Vâlcea la termenul viitor, după depunerea de către reclamanţi, a cererii de modificare, în scris. Amână cauza şi acordă un nou termen de judecată la data de 07 decembrie 2015 – civ. 4 pentru când reclamanta D*** D* F******* şi pârâta Comisia locală de aplicare a legii fondului funciar al comunei Mihăeşti au termen în cunoştinţă, conform art. 229 alin. 1 C.pr.civ., şi pentru când se citează reclamanţii B***** O******* P*** şi V***** L**** şi pârâtul primarul comunei Mihăeşti, conform menţiunii anterior expusă. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 09 noiembrie 2015.

    Incheiere de sedinta din 09.11.2015

Flux dosar


Actualizare GRPD