T****** D****** - I****
PetentI************ D* P****** A* J******** A**** - P***** P****** M******
IntimatAdmite plângerea. Anulează procesul verbal de contravenţie seria CP nr.8654923 încheiat de Poliţia Mioveni şi măsurile dispuse în baza acestuia . Exonerează petentul de plata amenzii ce i-a fost aplicată. Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi, 14 decembrie 2015.
Hotarare 2508/2015 din 14.12.2015Reţine că martorul a cărei audiere s-a dispus din oficiu de instanţă, deşi a fost legal citat în cauză, nu s-a prezentat în instanţă la acest termen de judecată Repetare procedurii de citare a martorului Bedea Laszlo. Se emite adresă către martorul Bedea Laszlo pentru a i se aduce la cunoştinţă că are obligaţia de a se prezenta în instanţă la următorul termen de judecată pentru a fi audiat în cauză, având în vedere că a semnat în calitate de martor procesul verbal de contravenţie contestat de petent, în caz contrar urmând să se dispună măsura amendării, conform disp. art. 187 c.proc.civ. Din oficiu, se emite adresă către Poliţia Mioveni pentru a înainta la instanţă, în copie lizibilă, procesul verbal de contravenţie seria CP nr.8654923/19.06.2015. Amână judecarea cauzei la 14 decembrie 2015, pentru când părţile au termen în cunoştinţă, intimatul în raport de disp. art. 229 al.1 teza 2 c.proc.civ. şi dovada de citare depusă la fila 32 dosar. Pronunţată în şedinţa publică de la 16 noiembrie 2015.
Incheiere de sedinta din 16.11.2015Din oficiu, dispune audierea martorului menţionat în procesul verbal de contravenţie, sens în care se citează numitul B.L. Amână judecarea cauzei la 16 noiembrie 2015, pentru când părţile au termen în cunoştinţă, intimatul în raport de disp. art. 229 al.1 teza 2 c.proc.civ. şi dovada de citare depuse la fila 32 dosar. Pronunţată în şedinţa publică de la 26 octombrie 2015.
Incheiere de sedinta din 26.10.2015Încuviinţează petentului în dovedirea situaţiei de fapt proba cu martorul Toma Ion. Reţine în sarcina petentului obligaţia de a prezenta spre audiere martorul necitat. Din oficiu, se emite adresă Poliţia oraşului Mioveni prin intermediul căreia se va solicita să transmită la dosar, în copie lizibilă, procesul verbal de contravenţie seria CP nr.8654923/19.06.2015 şi să comunice datele de identificare ale numitului Bedea Lasylo, menţionat ca martor în actul de sancţionare, în vederea unei eventuale citări în cauză. Amână judecarea cauzei la 26 octombrie 2015, pentru când părţile au termen în cunoştinţă, intimatul, în raport de disp. art. 229 al.1 teza 2 c.proc.civ. şi dovada de citare depuse la fila 32 dosar. Pronunţată în şedinţa publică de la 21 Septembrie 2015.
Incheiere de sedinta din 21.09.2015