N*** M****
ReclamantT******** C*********
PârâtT******** C******
PârâtAdmite în parte acţiunea.
Hotarare 333/2017 din 08.03.2017Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 08.03.2017, pentru a da posibilitate părţilor să ia cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză topografică şi să formuleze în scris eventuale obiecţiuni, pe care să le depună în termen util pentru consultare. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 08.02.2017.
Incheiere de sedinta din 08.02.2017Aplică amendă judiciară în sumă de 300 lei, expertului topo Sisu Viorel Lucian, pentru nedepunerea raportului de expertiză în termenul stabilit de instanţă. Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare, pentru amenda judiciară. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 08.02.2017, pentru când se revine cu adresă către expertul topo Sisu Viorel Lucian, cu menţiunea depunerii raportului de expertiză în termen procedural, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare în caz de neconformare. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 14.12.2016.
Incheiere de sedinta din 14.12.2016Se revine cu adresă către expertul tehnic judiciar în specialitatea topografie Sisu Viorel Lucian cu solicitarea efectuării şi depunerii raportului de expertiză în termen procedural, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare, în raport de prevederile art. 187 alin.(1) pct.2 lit.d) cod proc.civ. , cu menţiunea că reclamanta a făcut dovada achitării onorariului conform chitanţei nr. 5730683/1/22.09.2016. Acordă termen de judecată la data de 14.12.2016, sala 2- complet C3. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 23.11.2016
Incheiere de sedinta din 23.11.2016Se revine cu adresă către expertul tehnic judiciar în specialitatea topografie Sisu Viorel Lucian cu menţiunea depunerii raportului de expertiză în termen procedural, sub sancţiunea aplicării amenzii judiciare, în raport de prevederile art. 187 alin.(1) pct.2 lit.d) cod proc.civ. Acordă termen de judecată la data de 23.11.2016, sala 2- complet C3. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 02.11.2016
Incheiere de sedinta din 02.11.2016Încuviinţează proba cu expertiză tehnică în specialitatea topografie propusă de reclamant, având ca obiectiv identificarea terenurilor aparţinând părţilor, stabilirea liniei de hotar în raport de actele de proprietate şi dacă în prezent linia de hotar dintre cele două proprietăţi, respectă hotarul potrivit actelor de proprietate. Desemnează expert tehnic judiciar în specialitatea topografie-cadastru pe dl. Sisu Viorel Lucian, stabilind onorariul provizoriu la suma de 1000 lei, în sarcina reclamantului. Se citează martorul Marcu Adrian, propus de pârâţi, la adresa indicată în întâmpinare şi se emite mandat de aducere pe numele acestuia. Prorogă punerea în discuţie a probei cu cercetare la faţa locului după administrarea probei testimoniale. Se emite adresă către expertul desemnat cu solicitarea de a efectua expertiza conform obiectivelor stabilite. Amână judecarea cauzei şi acordă termen la 02.11.2016 (la solicitarea apărătorului reclamantului)- sala 2, complet C3. Pronunţată în şedinţa publică, azi, 21.09.2016.
Incheiere de sedinta din 21.09.2016Încuviinţează pentru reclamant proba cu înscrisuri, interogatoriu şi un martor. Încuviinţează pentru pârâţi proba cu înscrisuri, interogatoriu şi un martor. Prorogă punerea în discuţie a probei cu expertiză precum şi a probei cu cercetare la faţa locului propusă de reclamant, după administrarea probei testimoniale. Acordă termen la cererea pârâtei pentru angajare apărător. Se solicită Biroului Arhivă ataşarea dosarului penal nr.1549/283/2015, în vederea consultării şi amână cauza la 21.09.2016, sala 2- complet C3 civil . Pronunţată în şedinţa publică, azi, 22.06.2016.
Incheiere de sedinta din 22.06.2016