T*** G*******
ApelantB**** I******
IntimatB**** C****** I***
IntimatB**** A*** F*****
IntimatAdmite apelul formulat de către apelanta reclamantă T*** G******* în contradictoriu cu intimaţii pârâţi B**** I******, B**** C****** I*** şi B**** A*** F*****. Anulează în parte Sentinţa civilă nr.113/2019 a Judecătoriei Întorsura Buzăului în sensul că: Trimite cauza spre rejudecare către aceeaşi instanţă în ceea ce priveşte capetele de cerere privind constatarea ca bun comun dobândit în timpul căsătoriei a construcţiilor situate în Întorsura Buzăului, str. Gheorghe Doja, nr.39A, jud. Covasna şi terenul aferent acestora cu suprafaţa de 400 mp, stabilirea cotelor de contribuţie precum şi constatarea nulităţii absolute a contractului de donaţie autentificat sub nr.1090/20.05.2015, potrivit considerentelor prezentei decizii. Păstrează soluţia privind respingerea capetelor de cerere a constatării calităţii de bun comun a celorlalte terenuri intravilane şi extravilane din petitele 1.4, 1.5 şi 1.6.
Hotarare 147/2020 din 31.03.2020Amână pronunţarea în cauză la data de 31 martie 2020, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 17.03.2020Amână pronunţarea în cauză la data de 17 martie 2020, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare ulterioara a pronuntarii din 10.03.2020Amână pronunţarea în cauză la data de 10 martie 2020, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 25.02.2020Pentru administrarea unor probe suplimentare, amţnă cauza.
Incheiere de sedinta din 10.12.2019În vederea administrării probatoriului încuviinţat.
Incheiere de sedinta din 22.10.2019