E***** V******* p*** a******** M****** M****
ReclamantAdmite cererea de îndreptare a erorii materiale formulate de către reclamanta Elekes Victoria. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurate în minuta, considerentele şi dispozitivul Sentinţei civile nr. 602/28 aprilie 2022, pronunţată de Judecătoria Sighişoara, în dosarul nr. 2333/308/2021, în sensul că numele soţului reclamantei este Elekes Iosif, iar nu Elek Iosif, cum greşit s-a consemnat. Îndreptarea se va face în toate exemplarele hotărârii. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. În caz de exercitare a căii de atac, cererea de apel se va depune la Judecătoria Sighişoara. Pronunţată, azi, 03.10.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
Incheiere indreptare eroare materiala din 03.10.2022Admite acţiunea civilă formulată de către reclamanta Elekes Victoria. Constată că reclamanta a dobândit împreună cu so?ul Elek Iosif dreptul de proprietate prin uzucapiune asupra imobilului situat în satul Archita nr. 308, comuna Vînători, jud. Mure?, înscris în C.F. nr. 50592 Vânători (nr. CF vechi 2057) compus din Al Top: 1081 teren intravilan în suprafa?ă de 230 mp, cur?i construc?ii, imobil transcris în cf. nr. 203; Al. 1, nr. cadastral Top: 1081-C1, C.1. - Casă de piatră. Dispune intabularea dreptului de proprietate asupra imobilului sus – menţionat pe numele reclamantei şi a soţului Elek Iosif, în cotă de 1/1 – bun comun, cu titlu de uzucapiune. Fără cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. În caz de exercitare a căii de atac, cererea de apel se va depune la Judecătoria Sighişoara. Pronunţată, azi, 28.04.2022, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 602/2022 din 28.04.2022În baza art.396 C.p.c., având nevoie de timp pentru a delibera, amână pronunţarea la 28.04.2022, pronunţarea hotărârii urmând a se face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 13.04.2022în vederea administrării probelor încuviinţate, amână cauza la adata de 13.04.2022, ora 8,30
Incheiere de sedinta din 23.02.2022