S* P******** L** G***
ReclamantS* F***** D***** S**
PârâtIa act de renunţarea la judecata actiunii formulate de reclamanta PHONEBANK LOM GMBG, în contradictoriu cu pârâta FRAGRA DESIGN S.R.L.. Dispune reducerea cheltuielilor de judecată contând în onorariu de avocat solicitat de pârâtă de la suma de 15.470 lei cu TVA inclus, la suma de 7735 lei cu TVA inclus. Obligă reclamanta să plătească pârâtei suma de 7735 lei cu titlu de cheltuieli de judecată constând în onorariu de avocat. Cu recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Tribunalul Maramureş – Secţia a II-a Civilă, de Contencios Administrativ Fiscal. Pronunţată azi, 3.10.2022 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Hotarare 970/2022 din 03.10.2022Amână pronunţarea soluţiei în cauză la data de 03.10.2022, stabilind în temeiul dispoziţiilor art. 396 alin. 2 Cod procedură civilă că pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Incheiere amanare initiala a pronuntarii din 19.09.2022pentru a se comunica pârâtei cererea de renunţare la judecată formulată de către reclamantă
Incheiere de sedinta din 06.06.2022admite cererea de amânare formulată de reclamantă
Incheiere de sedinta din 11.04.2022termen acordat pentru administrarea probei cu interogatoriul pârâtei
Incheiere de sedinta din 17.01.2022termen acordat în raportat de cererea de amânare depusă în cauză şi pentru asigurarea continuităţii completului
Incheiere de sedinta din 15.11.2021termen acordat pentru comunicarea cererii de modificare a acţiunii cu pârâta
Incheiere de sedinta din 20.09.2021