S******* P*** S* A****
RecurentS******* S**
IntimatA** M****************** a* S********** B*****
IntimatConstată perimat recursul declarat de creditoarea SC”BANC POST”SA Argeş, cu sediul în Mun.Piteşti, Zona Centru, Bl.E 3a, tronson F, judeţul Argeş, împotriva încheierii din data de 25.04.2003, pronunţată de Judecătoria Piteşti, în dosarul nr.3983/2003, intimată fiind debitoarea SC”AVIS”SRL Bascov. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţă publică azi, 19.04.2007, la Tribunalul Argeş-secţia civilă.
Respinge cereera de repunere pe rol a cauzei. Mentine masura suspendarii potrivit disp.art.155 ind.1 c.pr.civ. Cu recurs. Pronuntata in sedinta publica, azi 03.11.2005, la Tribunalul Arges-Sectia Civila.
DISPUNE Incuviinteaza cererea formulata de catre reprezentanta apelantei si acorda un nou ternen de judecata pentru ca aceasta sa depuna la dosar cerere formulata in conditiile legale, din care sa rezulte ca se renunta la judecata fata de SC AVIS SRL Bascov. Amână judecarea cauzei la 03.11.2005 Pronunţată în şedinţa publică de la 27 Octombrie 2005, la Tribunalul Arges- Sectia Civila.
Suspendă judecata cauzei potrivit art.155/1 cod proc.civilă pînă la îndeplinirea obligaţiei prevăzută de art.95 al.1 şi 2 cod proc.civilă. Cu recurs. Pronunţată în şedinţa publică, azi 25 Noiembrie 2004, la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă
Amână judecarea cauzei la data de 25 noiembrie 2004 , pentru lipsă de procedură cu intimata-debitoare SC”AVIS”SRL Bascov. Se va relua procedura de citare, prin publicitate, potrivit art.95 al.1 şi 2 cod proc.civilă, cu intimata-debitoare SC”AVIS”SRL Bascov. Apelanta-creditoare SC”BANC POST”SA, are termen în cunoştinţă. Cu recurs. Pronunţată în şedinţa publică, azi 21 Octombrie 2004, la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă.
Amână judecarea cauzei la data de 21 octombrie 2004, pentru lipsă de proceduzră cu intimata SC”AVIS”SRL Bascov. Se va emite adresă către apelanta SC”BANC POST”SA, în sensul de a proceda la citarea intimatei SC”AVIS”SRL Bascov prin publicitate aşa cum s-a obligat prin încheierea de şedinţă din data de 09 septembrie 2004. Se va relua procedura de citare cu intimaţii. Apelanta are termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică, azi 30 Septembrie 2004, la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă.
Incuviinţează cererea formulată de reprezentanta recurentei şi se vor cita intimaţii prin publicitate într-un ziar de largă răspîndire, respectiv într-un ziar central, potrivit art.95 alin 1 şi alin.2 cod proc.civilă. Amână judecarea cauzei la data de 30 septembrie 2004, pentru lipsă de procedură cu intimaţii, pentru care s-au restituit citaţiile cu menţiunea”destinatar necunoscut”. Se vor cita intimatele şi prin afişare la uşa instanţei. Se vor cita intimatele şi la adresele din dosar cu menţiunea pentru factorul poştal de a arăta modalitatea de îndeplinirea procedurii de citare sau motivul afişării citaţiei. Recurenta are termen în cunoştinţă. Pronunţată în şedinţa publică, azi 09 Septembrie 2004, la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă.
Amână judecarea cauzei la data de 09.09.2004, pentru lipsă de procedură cu intimata-debitoare SC”AVIS”SRL pentru care s-a restituit citaţia cu menţiunea”destinatar necunoscut”. Se va relua adresa către Oficiul Registrului Comerţului, în sensul de a ne indica noul sediu al societăţii intimate, avînd în vedere că, citaţia emisă acesteia s-a restituit cu menţiunea „destinatar mutat de la adresă”. Se va cita intimata-debitoare şi administratorul societăţii Ana Maria în comuna Ştefăneşti, sat.Ştefăneşti, jud.Argeş. Pronunţată în şedinţa publică, azi 01 Iulie 2004, la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă.
Amână judecarea cauzei la data de 01 iulie 2004, pentru lipsă de procedură cu intimata-debitoare SC”AVIS”SRL pentru care s-a restituit citaţia cu menţiunea”destinatar necunoscut”. Se va emite adresă către Oficiul Registrului Comerţului, în sensulş de a ne indica noul sediu al societăţii intimate, avînd în vedere că, citaţia emisă acesteia s-a restituit cu menţiunea „destinatar mutat de la adresă”. Se va cita intimata-debitoare şi administratorul societăţii Ana Maria în comuna Ştefăneşti, sat.Ştefăneşti, jud.Argeş. Pronunţată în şedinţa publică, azi 03 Iunie 2004, la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă.
Suspendă judecata cauzei, conform art.242 pct.2 cod proc.civilă, pînă la o nouă stăruinţă a părţilor. Definitivă. Cu recurs. Pronunţată în şedinţă publică, azi 22 ianuarie 2004, la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă. A.D. M.M.
Amînă judecata cauzei la data de 22 ianuarie 2004, pentru lipsă de procedură cu intimata-debitoare şi pentru lipsa relatiilor de la Serviciul de Evidenţă Informatizată a Persoanei. Se va cita intimata-debitoare, recurenta-creditoare avînd termen în cunoştinţă. Se va reveni cu adresă către Serviciul de Evidenţă Informatizată a Persoanei, în atenţia Comandantului, pentru a ne comunica domiciliul actual al administratorei societătii, cu menţiunea că, se va dispune amendarea cu suma de 2.000.000 lei, pentru cazul în care nu se vor înainta relatiile solicitate, în timp util. Pronunţată în şedinţă publică, azi 11 decembrie 2003, la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă.