Dosar 10426/280/2004 din 25.10.2004

plângere contravenţională (O.G. 2/2001)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 10426/280/2004
Data dosar:
25.10.2004
Instanta:
Judecătoria Pitești
Departament:
Judecatorie
Obiect:
plângere contravenţională (O.G. 2/2001)
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 21.03.2005 la ora 12:00

    Complet: Completul 2 - Luni - Sala 3 - Civil
  • Soluţionare

    Admite plângerea, formulată de petentul Z***** V****** CNP -*********4211. Dispune anularea procesului verbal de contravenţie seria AU, nr.0466527, întocmit de agentul constatator I.P.J. ARGEŞ -POLITIA ŞTEFĂNESTI. şi exonerează petentul de plata amenzii contravenţionale.

  • Sedinta din data de 28.02.2005 la ora 12:00

    Complet: Completul 2 - Luni - Sala 3 - Civil
  • Încheiere

    Apărătorul petentului depune la dosar dovada decesului martorului propus anterior, solicitând în locuierea acestuia cu un alt martor pe care-l nominalizează ca fiind Leanca Dorina, martoră ce va fi adusă.. INSTANŢA Constată întemeiată cererea de înlocuire a martorului, urmând a o admite şi a acorda un nou termen de judecată în vederea audierii martorilor concomitent, reluându-se totodată şi procedura de citare cu organul constatator, cf. art. 85 C.pr.civ. . PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite cererea formulată de către apărătorul petentului. Pune în vedere petentului să aducă martorul la termenul următor, iar martorului prezent să se prezinte la termenul acordat în vederea audierii concomitente. Se citează organul constatator. Amână judecarea cauzei la 21.03.2005. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 28 Februarie 2005.

  • Sedinta din data de 24.01.2005 la ora 12:00

    Complet: Completul 2 - Luni - Sala 3 - Civil
  • Încheiere

    Apărătorul petentului, invocă excepţia de litispendenţă, având în vedere prev. art. 163 C.pr.civ., faptul că dosarele au acelaşi obiect, cauză, părţi, solicitând conexarea celor două dosare. Instanţa pune în discuţie excepţia invocată. Apărătorul petentului, solicită admiterea cererii, conexarea celor două dosare, amânarea cauzei, întrucât martorul Stănescu Tiberiu a decedat, urmând să facă dovada în acest sens. INSTANŢA Având în vedere prev. art. 163, l64 C.pr.civ., faptul că dosarele au acelaşi obiect, cauză, părţi, apreciază ca întemeiată cererea de conexare a celor două dosare, urmând a o admite şi a se dispune conexarea dosarului cu nr. 10424/2004 la prezentul dosar, punându-se în vedere apărătorului petentului să facă dovada în sensul decesului, iar martorului prezent să se prezinte la termenul acordat. PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite cererea de conexare a dosarului cu nr. 10424/2004 la prezentul dosar cu nr. 10423/2003. Pune în vedere apărătorului petentului să facă dovada în sensul decesului, iar martorului prezent să se prezinte la termenul acordat. Se citează organul constatator. Amână judecarea cauzei la 28.02.2005. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 24 Ianuarie 2005.

  • Sedinta din data de 06.12.2004 la ora 12:00

    Complet: Completul 2 - Luni - Sala 3 - Civil
  • Încheiere

    Constată pertinentă soluţionării cauzei, proba testimonială, solicitată de către petent prin apărătorul ales, urmând a o admite în temeiul art. 186 C.pr.civ. şi a se relua procedura de citare cu organul constatator, potrivit disp.art. 85 C.pr.civ. PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite în temeiul art.186 C.pr.civ., proba testimonială, solictată de către apărătorul petentului. Pune în vedere acestuia să aducă martorii în vederea audierii aşa cum s-a obligat. Se citează organul constatator, cf. art. 85 C.pr.civ. Amână judecarea cauzei la 24.01.2005. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 06 Decembrie 2004

Flux dosar


Actualizare GRPD