P******** D* P* L**** J*** P******
ApelantI*** G*******
Apelant InculpatB***** E****
Apelant Parte civilăB****** E*** G*****
Apelant Parte civilăG******** S****
Parte vătămată Parte vătămatăAdmite apelurile părţilor civile B****** E*** G***** şi G******** S**** domiciliate în comuna Budeasa, sat Valea Mărului, judeţul Argeş declarate împotriva sentinţei penale numărul 2101 din 28 octombrie 2003 pronunţată de Judecătoria Piteşti în dosarul numărul 3532/2003.. Desfiinţează în parte sentinţa în sensul că obligă pe apelantul-inculpat la plata sumei de 20.000.000 lei daune materiale către apelanta-parte civilă B****** E*** G***** şi majorează cuantumul daunelor morale acordate acestei părţi civile de la 10.000.000 lei la 15.000.000 lei. Majorează cuantumul daunelor morale la care a fost obligat apelantul-inculpat către apelanta- parte civilă G******** S**** prin reprezentant legal Butan Elena de la 8.700.000 lei la 13.700.000 lei. Menţine în rest dispoziţiile sentinţei. Respinge ca nefondat apelul inculpatului I*** G******* fiul lui Marin şi Ioana, născut la 26.10.1951 în comuna Merişani, judeţul Argeş, cu CNP *********5036 domiciliat în comuna Budeasa, sat Valea Mărului, judeţul Argeş pe care îl obligă la 1.500.000 lei cheltuieli judiciare către partea civilă B****** E*** G***** şi la 1.000.000 lei cheltuieli judiciare către stat, din care 400.000 lei onorariu avocat oficiu pentru partea civilă G******** S****. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare pentru părţi. d.p.108/R/MF/22.11.2005 - CAP - Admite rec. decl. de inculpatul I*** G*******.
Amână pronunţarea cauzei la data de 13 iunie 2005. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 09 iunie 2005.
Amână judecarea cauzei la data de 09 iunie 2005, pentru imposibilitate de prezentare la acest termen de judecată a apărătorului ales al apelantului-inculpat şi pentru lipsa părţilor.
Fixează termen de control la data de 12 mai 2005. Se înaintează cauza la Curtea de Apel Piteşti pentru a soluţiona cererea de recuzare formulată de apelantul-inculpat I*** G******* împotriva tuturor magistraţilor de la Tribunalul Argeş şi a magistraţilor de la Curtea de Apel Piteşti.
Admite cererile şi amână judecarea cauzei la 14.04.2005, pentru când părţile iau termen în cunoştinţă. Se emite adresă către Spitalul de Clinic de Urgenţă Bucureşti pentru a ne înainta fişa FO nr. 4542/2002 (completă) – internare 23.11 – 02.12.2002 a lui B****** E*** G***** şi radiografiile cu semne de identificare şi buletin radiologic ale părţilor civile. Pune în vedere apelantului-parte civilă G******** S**** să se prezinte la următorul termen de judecată. Pune în vedere apelanţilor-părţi civile să se prezinte la I.M.L. Mina Minovici în vederea expertizării. Cu recurs o dată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică astăzi 17 Februarie 2005, la Tribunalul Argeş-Secţia Penală.
Amână judecarea cauzei la 17 martie 2005. Se emite adresă către apelantul-parte vătămată să se prezinte la instanţă şi să facă dovada dacă s-a prezentat la I.M.L.Bucureşti. Se emite adresă către I.M.L.Bucureşti pentru a ne comunica dacă s-a efectuat expertiza medico-legală.
Amână cauza la data de 17.02.2005 Se pune în vedere apelantului-parte civilă Bărăilă Emil Georeg şi apelantul-parte vătămată minor G******** S****, prin apărător, avocat Dorin Chiricioiu, să se prezinte la Institutul de Medicină Legală Mina Minovici pentru efectuarea expertizei, în data de 04.02.2005 între orele 900-1100. Amână cauza la data de 17.02.2005 Cu recurs o dată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică, azi 28.01.2005, la Tribunalul Argeş- Secţia Penală.
Admite cererea de imposibilitate de prezentare la instanţă, din motive medicale, formulată, în scris, de către domnul avocat Dorin Chiricioiu. Se emite adresă către Institutul de Medicină Legală Mina Minovici pentru efectuarea expertizei. Se emite adresă către apelantului-parte civilă B****** E*** G***** să se prezinte la Institutul de Medicină Legală Mina Minovici pentru efectuarea expertizei, în data de 04.02.2005 între orele 900-1100. Se emit adrese către apelantul-parte vătămată minor G******** S**** şi către părinţii acestuia pentru a se prezenta la Institutul de Medicină Legală Mina Minovici pentru efectuarea expertizei, în data de 04.02.2005 între orele 900-1100. Pune în vedere apelantului-inculpat I*** G******* să ia legătura mama apelantului-parte vătămată şi cu apelantul-parte civilă în vederea deplasării la IML în vederea expertizării şi să suporte costurile deplasării acestora. Amână cauza la data de 28.01.2005 Cu recurs o dată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 14.01.2005, la Tribunalul Argeş- Secţia Penală.
Amână judecarea cauzei la data de 14.01.2005. Se emite adresă către Institutul de Medicină Legală Mina Minovici pentru efectuarea expertizei. Pune în vedere apelantului-parte civilă B****** E*** G***** să se prezinte la Institutul de Medicină Legală Mina Minovici pentru efectuarea expertizei, în data de 20.12.2004 între orele 900-1100. Se emite adresă către apelantul-parte vătămată G******** S**** să se prezinte la Institutul de Medicină Legală Mina Minovici pentru efectuarea expertizei, în data de 20.12.2004 între orele 900-1100. Pune în vedere apelantului-inculpat I*** G******* să ia legătura mama apelantului-parte vătămată şi cu apelantul-parte civilă în vederea deplasării la IML în vederea expertizării. Cu recurs o dată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Decembrie 2004, la Tribunalul Argeş, secţia penală.
Amină cauza la data de 22 octombrie 2004. Se emite adresă către Spitalul de Urgenta Bucuresti pentru înaintarea copiei F.O.în extenso,protocolul operator,radiografie cu buletin radiologic,buletinul ecografic,ex CT cu interpretare. Se revine cu adresă către INML Mina Minovici pentru efectuarea şi înaintarea raportului de expertiză. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 21 Septembrie 2004 Preşedinte,
Se revine cu adresă către I.M.L. Mina Minovici Bucureşti în vederea efectuării expertizei care să stabilească modalitatea de producere e leziunilor suferite de părţile vătămate, care a fost numărul de real de zile de îngrijiri medicale necesare pentru vindecare şi dacă aceste leziuni au fost de natură a le pune în pericol viaţa. Expertiza se va efectua cu participarea unui medic specialist neurochirurg. Amână judecarea cauzei la 21.09.2004. Cu drept de recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Iulie 2004 la Tribunalul Argeş – Secţia Penală.
Dispune efectuarea expertizei medicole-legale a părţilor vătămate la nivelul I.M.L. Mina Minovici Bucureşti. Se emite adresă către I.M.L. Bucureşti în vederea efectuării expertizei care să stabilească modalitatea de producere e leziunilor suferite de părţile vătămate, care a fost numărul de real de zile de îngrijiri medicale necesare pentru vindecare şi dacă aceste leziuni au fost de natură a le pune în pericol viaţa. Expertiza se va efectua cu participarea unui medic specialist neurochirurg. Amână judecarea cauzei la 13.07.2004. Cu drept de recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Iunie 2004 la Tribunalul Argeş – Secţia Penală.
Amina cauza la 2o aprilie 2004 pentru cind părtile cunosc termenul. Cu recurs odata cu fondul. Data in sedinta publică astăzi 23 martie 2004.
Se citează apelantul-inculpat I*** G******* potrivit disp. art. 175 şi urm. Cod procedură penală. Amână judecarea cauzei la 23 martie 2004. Cu drept de recurs, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 24 Februarie 2004 la Tribunalul Argeş-Secţia Penală
Se citează apelantul-inculpat Ilie Gheorghe şi partea vătămată G******** S****-minor. Amana cauza la data de 24.02.2004, în vederea constituirii legale a completului specializai în judecarea cauzelor cu minori. Pronunţată în şedinţa publică azi, 19 Februarie 2004 la Tribunalul Argeş-Secţia Penală.
Admite cererea formulată de apelantul-inculpat I*** G******* conf. disp. art. 1717 C.p.p. Se va cita apelantul-inculpat I*** G*******. Amana cauza la data de 19.02.2004. Pronunţată în şedinţă publică azi 22.01.2004 la Tribunalul Argeş-Secţia Penală