Dosar 1270/109/2004 din 01.03.2004

Acţiuni în materia dreptului muncii


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1270/109/2004
Data dosar:
01.03.2004
Instanta:
Tribunalul Argeș
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
Acţiuni în materia dreptului muncii
Categorie:
Litigii de munca
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 14.10.2004 la ora 13:00

    Complet: C1 - Marti - Sala 2 - CM
  • Soluţionare

    Respinge acţiunea precizată, formultă de de T****** I**, domiciliat în Piteşti, strada Exerciţiu, bloc B 6, sc.B, ap.8, judeţul Argeş, în contradictoriu cu U****** J******** C** A****, cu sediul în Piteşti, strada Exerciţiu, bloc D 24, sc.B, ap.1, judeţul Argeş. Obligă reclamantul să plătească pârâtei suma de 2.000.000 lei cheltuieli de judecată. Definitivă. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Octombrie 2004, la Tribunalul Argeş, Secţia Civilă.

  • Sedinta din data de 12.10.2004 la ora 13

    Complet: C1 - Marti - Sala 2 - CM
  • Amânat

    Amână pronunţarea asupra cauzei la data de 14 octombrie 2004. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 12 octombrie 2004, la Tribunalul Argeş, Secţia Civilă.

  • Sedinta din data de 28.09.2004 la ora 13

    Complet: C1 - Marti - Sala 2 - CM
  • Încheiere

    Admite cererea formulată de reclamant şi îndreaptă eroarea materială strecurată în încheierea de şedinţă din data de 14.09.2004, în sensul că înţelege să solicite plata indemnizaţiei de conducere începând cu data când i s-a defăcut contractul individual de muncă şi a fost scos din Consiliul de Administraţie cu încălcarea Statutului UJCAR Argeş, respectiv 08.01.2002 şi până la data la care se va fi încuviinţat de instanţă modificarea componenţei Consiliului de Administraţie şi alegerea altui secretar al UJCAR Argeş, potrivit art. 8 -10 din Regulamentul privind organizarea Registrului asociaţilor şi fundaţiilor, Registrul Federaţiilor şi Registrul naţional al persoanelor juridice fără scop patrimonial, elaborat de Ministerul Justiţiei în temeiul art. 78 şi 79 din O.G nr. 26/2000 cu privire la asociaţii, fundaţii, modificată şi completată prin O:G. nr. 37/2003. de şedinţă din data de 14 septembrie 2004, în sensul că reclamantul Incuviinţează cererea formulată de reclamant pentru a lua cunoştinţă de conţinutul înscrisurilor comunicate astăzi în şedinţă publică. Amână judecarea cauzei la data de 12 octombrie 2004. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 28 septembrie 2004, la Tribunalul Argeş, Secţia Civilă.

  • Sedinta din data de 14.09.2004 la ora 13

    Complet: C1 - Marti - Sala 2 - CM
  • Încheiere

    Incuviinţează reclamantului proba cu înscrisuri, în temeiul dispoz. art. 172 cod pr. civilă. Incuviinţează reclamantului proba cu interogatoriu, în temeiul dispoz. art. 218 cod pr. civilă. Prorogă discutarea admisibilităţii probei cu martori solicitată de reclamant, după admisnitrarea probei cu interogatoriu, urmând ca în funcţie de răspunsurile la interogatoriu să indice teza probatorie a martorilor. Admite cererile formulate de părţi pentru a lua cunoştinţă de conţinutul înscrisurilor comunicate astăzi în şedinţă publică. Amână judecarea cauzei la data de 28 septembrie 2004. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 septembrie 2004, la Tribunalul

  • Sedinta din data de 31.08.2004 la ora 13

    Complet: C1 - Marti - Sala 2 - CM
  • Încheiere

    In baza art. 246 cod pr. civilă, ia act de renunţarea reclamantului la judecata cererii de chemare în garanţie a numiţilor Mihoc Vasile,Vişinoiu Zaharia, Dumbravă Ion, Oprea Elena şi Stroie Aurel. Admite cererea formulată de apărătorul pârâtei pentru a lua cunoştinţă de conţinutul cererii precizatoare comunicată astăzi în şedinţă publică.de reclamant Pune în vedere reclamantului să depună la dosar actele despre care face vorbire în conţinutul cererii de chemare în judecată, deciziile de desfacere a contractului de muncă din data de 07.08.2001 şi din data de 18.02.2002 hotărârile judecătoreşti prin care s-a dispus reintegrarea în funcţia deţinută anterior şi dispoziţia prin care s-a dispus încetarea contractului de muncă, precum şi dovezi din care să rezulte că a formulat contestaţie împotriva deciziei de desfacere a contractului de muncă, pentru motivele arătate oral. Pune în vedere apărătorului reclamantului să depună la dosar statutul U.J.C.A.R. Argeş. Amână judecarea cauzei la data de 14 septembrie 2004. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 31 August 2004, la Tribunalul Argeş, Secţia Civilă.

  • Sedinta din data de 29.06.2004 la ora 13

    Complet: C1 - Marti - Sala 2 - CM
  • Suspendat

    Suspendă judecarea cauzei conform dispoz. art.242 pct.2 Cod proc. Civilă până la o nouă stăruinţă a părţilor. Definitivă. Cu drept de recurs în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 29 Iunie 2004, la tribunalul Argeş, Secţia civilă.

  • Sedinta din data de 15.06.2004 la ora 13

    Complet: C1 - Marti - Sala 2 - CM
  • Încheiere

    Amână judecarea cauzei la data de 29.06. 2004, pentru lipsă de procedură cu chemaţii în garanţie. Pune în vedere reclamantului să depună la dosar domiciliul fiecărei persoane pe care înţelege să o cheme în judecată, sub sancţiunea suspendării cauzei potrivit art. 155 /1 cod pr. civilă. Pune în vedere reclamantului să comunice o copie de pe cererea de chemare în garanţie apărătorului pârâtei. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 iunie 2004 la Tribunalul Argeş, secţia civilă.

  • Sedinta din data de 23.03.2004 la ora 13

    Complet: C1 - Marti - Sala 2 - CM
  • Încheiere

    Scoate cauza de pe rolul secţiei civile a Tribunalului Argeş şi o înaintează la Inalta Curte de Casaţie şi Justiţie pentru soluţionarea cererii de recuzare. Pronunţată în şedinţa publică de la 23 Martie 2004, la Tribunalul Argeş, secţia civilă.

Flux dosar


Actualizare GRPD