Dosar 1365/40/2004 din 10.03.2004

LIT MUNCA


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1365/40/2004
Data dosar:
10.03.2004
Instanta:
Tribunalul Botoșani
Departament:
Secţia I civilă
Obiect:
LIT MUNCA
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 19.05.2004 la ora 8:30

  • Admis fond

    HOTĂRÂREA NR. 399/19.05.2004. ADM,ITE ÎN PARTE ACŢIUNEA. OBLIGĂ PÂRÂTA SĂ ACHITE RECLAMANTULUI SUMA DE 4.050.000 LEI, REPREZENTÂND DREPTURI SALARIALE. CU RECURS ÎN 10 ZILE DE LA COMUNICARE. RED. T.C.

  • Sedinta din data de 05.05.2004 la ora 8:30

  • Amânat

    S-au audiat martorii prezenţi,declaraţiile acestora fiind consemnate în procese verbale ataşate la dosar. Consilier juridic Nechita Gheorghe precizează că renunţă la audierea martorului lipsă Roman Ioan. Fiind întrebat,reclamantul arată că suma solicitată de 6.000.000 lei reprezintă salariul minim pe economia naţională pentru perioada muncii prestate,la care s-a aplicat indicele de inflaţie. Mai precizează că nu are alte probe cu privire la cuantumul sumei solicitate. Instanţa pune în vedere reclamantului să aducă dovada indicelui de inflaţie pentru perioada octombrie 2003 la zi. Reclamantul solicită un termen în acest sens. Instanţa admite cererea formulată.

  • Sedinta din data de 21.04.2004 la ora 8:30

  • Amânat

    Consilier juridic Nechita Gheorghe pentru pârâtă,solicită ca martorii propuşi de aceasta,respectiv Cuzencu Ilie şi Roman Mihai din sat şi comuna Mihălăşeni,jud.Botoşani,motivat de faptul că aceştia nu pot absenta de la locul de muncă,fără o justificare.Instanţa admite cererea şi dispune citarea martorilor,sub sancţiunea decăderii din probă.

  • Sedinta din data de 07.04.2004 la ora 8:30

  • Amânat

    CONTESTATORUL SOLICITĂ PROBA CU MARTORII ZAHARIUC FLORIN ŞI CANTEMIR OVIDIU, IAR PÂRÂTA SOL PROBA CU MARTORII CUZENCU VALENTIN ŞI ŞEFUL DE POST-AL CĂRUI NUME VA FI INDICAT ÎN 5 ZILE.

  • Sedinta din data de 24.03.2004 la ora 8:30

  • Amânat

    Instanţa dispune a se face adresă pârâtei pentru a depune întâmpinare sau punctul de vedere cu privire la acţiunea reclamantului.

Flux dosar


Actualizare GRPD