Dosar 3272/109/2004 din 22.06.2004

art 180/2 c.p.


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 3272/109/2004
Data dosar:
22.06.2004
Instanta:
Tribunalul Argeș
Departament:
Secţia Penală
Obiect:
art 180/2 c.p.
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Recurs

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 12.11.2004 la ora 8:30

    Complet: C1 - Exceptii
  • Soluţionare

    DECIDE Admite recursul declarat de partea vătămată MORTEANU NICOLAE domiciliat în com Corbeni, jud.Argeş, împotriva sentinţei penale nr. 300/14.05.2004 pronunţată de Judecătoria Curtea de Argeş în dosar nr. 3110/2003, intimaţi-inculpaţi fiind B****** V******* domiciliat în com.Corbeni, sat Oeşti, jud.Argeş, B****** V********, B****** D****** V******* şi B****** C**** I**** domiciliaţi în com Corbeni, jud.Argeş. Casează, în totalitate sentinţa, iar pe fond, în baza art. 11 pct.2 lit.b Cpp, rap.la art.10 lit.h Cpp, încetează procesul penal privind pe intimaţii-inculpaţi B****** V********, B****** V*******, B****** D****** V******* şi B****** C**** I****, prin împăcarea părţilor. Obligă pe fiecare intimat-inculpat şi pe recurentul-parte vătămată la plata sumei de 100.000 lei cheltuieli judiciare către stat, iar onorariul avocatului din oficiu de 400.000 lei va fi suportat din fondurile speciale ale Ministerului de Justiţie. Definitivă. Pronunţată în şedinţa publică de la 12 Noiembrie 2004, la Tribunalul Argeş, secţia penală. Preşedinte, Judecător Judecător Raluca Şimonescu Diaconu Laura Ioniţă Cornelia Dumitrescu Grefier, Elena-Roxana Rotaru Red.R.Ş.D. Dact.I.G.C. 4 ex/8.12.2004. Jud.fond.-A.Ganea.

  • Sedinta din data de 15.10.2004 la ora 8:30

    Complet: C1 - Exceptii
  • Încheiere

    Amână judecarea cauzei la data de 12.11.2004 termen pentru care se citează Autoritatea Tutelară, Primăria Comunei Corbeni ca intimat si B****** V******** ca parte responsabilă civilmente. Se citează recurentul-parte vătămată Morteanu Nicolae, intimaţii-inculpaţi B****** V*******, B****** D****** V******* si inculpatul minor B****** C**** I**** cu precizarea că prezenţa acestuia e obligatorie si în acest sens se emite adresă Secţiei de Poliţie a Comunei Corbeni pentru prezentarea acestuia si pentru a ne comunica dacă acest intimat-inculpat se sustrage de la soluţionarea cauzei. Se emite adresă Baroului Argeş pentru desemnarea unui avocat din oficiu care să reprezinte interesele inculpatului minor B****** C**** I****. la instanţă. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Octombrie 2004 la Tribunalul Argeş, secţia civilă.

  • Sedinta din data de 27.09.2004 la ora 8:30

    Complet: C1 - Luni-Sala 1-Recurs
  • Încheiere

    Amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 15.10.2004. Trece cauza la completul specializat pentru minori. Se citează părţile lipsă: intimaţii-inculpaţi B****** D****** V******* şi B****** C**** I****, celelalte părţi având termen în cunoştinţă. Se emite adresă către Baroul Argeş în vederea desemnării unui apărător din oficiu. Pronunţată în şedinţa publică de la 27 Septembrie 2004.

  • Sedinta din data de 30.08.2004 la ora 8:30

    Complet: C1 - Luni-Sala 1-Recurs
  • Încheiere

    Trece cauza la completul specializat de minori, deoarece B****** C**** I**** este minor . Amână judecarea cauzei la 27 septembrie 2004. Pronunţată în şedinţa publică de la 30 august 2004,la Tribunalul Argeş-Secţia Penală.

Flux dosar


Actualizare GRPD