Dosar 4134/109/2004 din 01.09.2004

Acţiuni în revendicare


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 4134/109/2004
Data dosar:
01.09.2004
Instanta:
Tribunalul Argeș
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
Acţiuni în revendicare
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Apel

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 30.03.2005 la ora 8:30

    Complet: C1-Miercuri-Sala1-Apel
  • Soluţionare

    D E C I D E : Admite apelul declarat de reclamantul Z***** M* M**** domiciliat în Curtea de Argeş, Str.Izvorului, nr.8,judeţ Argeş împotriva Sentinţei civile NR.252 din 26.02.2004 pronunţată de Judecătoria Curtea de Argeş în dosarul nr. 2682/2003, intimaţi fiind pârâtul STATE D.DUMITRU domiciliat în Curtea de Argeş, Str.Izvorului,Nr.12, judeţ Argeş şi intervenienţii în nume propriu: S**** M**** domiciliat în Curtea de Argeş,Str.Plopis, nr.33,judeţ Argeş; S**** A******** D** şi S**** F****** ambii domiciliaţi în Curtea de Argeş, Str.Schitului, nr. 14,judeţ Argeş; COMISIA LOCALĂ CURTEA DE ARGEŞ DE APLICARE A LEGII FONDULUI FUNCIAR cu sediul în Curtea de Argeş, judeţ Argeş şi COMISIA JUDEŢEANĂ ARGEŞ DE APLICARE A LEGII FONDULUI FUNCIAR cu sediul în Piteşti, judeţ Argeş. Schimbă sentinţa, în sensul că admite în parte acţiunea şi obligă pârâţii să-i lase în deplină proprietate şi posesie reclamantului suprafaţa de125 m.p. situată în pct."Luncă" din Municipiul Curtea de Argeş,identificat în schiţa anexă Raportului de expertiză cu culoare galbenă, efectuat de expert Lincă Elena. Menţine în rest sentinţa. Definitivă. Cu drept de recurs în 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică, azi 30 martie 2005 la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă.

  • Sedinta din data de 09.03.2005 la ora 8:30

    Complet: C1-Miercuri-Sala1-Apel
  • Încheiere

    Se revine cu procedura de citare a intimaţilor-intervenienţi S**** A******** D**, Comisia Locală de Fond Funciar Curtea de Argeş şi Comisia Judeţeană de Fond Funciar Argeş potrivit art.85 Cod proc.civ. Amână judecarea cauzei la 30.03.2005. Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Martie 2005 la tribunalul Argeş-Secţia Ciivlă.

  • Sedinta din data de 23.02.2005 la ora 8:30

    Complet: C1-Miercuri-Sala1-Apel
  • Încheiere

    Admite cererea formulată de apărătorul intimatului-pârât S**** D* D******, privind acordarea unui termen de judecată epntru a lua cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză. Se revine cu procedura de citare a părţilor lipsă. Amână judecarea cauzei la 9.03.2005. Pronunţată în şedinţa publică de la 23 Februarie 2005 la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă.

  • Sedinta din data de 26.01.2005 la ora 8:30

    Complet: C1-Miercuri-Sala1-Apel
  • Încheiere

    Se revine cu adresă către expert Lincă Elena, în vederea întocmirii şi depunerii raportului de expertiză, sub sancţiunea amendării. Amână judecarea cauzei la 23.02.2005. Pronunţată în şedinţa publică de la 26 Ianuarie 2005 la tribunalul Argeş-Secţia Civilă.

  • Sedinta din data de 15.12.2004 la ora 8:30

    Complet: C1-Miercuri-Sala1-Apel
  • Încheiere

    Se revine cu adresă către expert Lincă Elena, în vederea întocmirii raportului de expertiză, cu menţiunea că s-a achitat onorariul de expert în valoare de 3.000.000 lei de către apelantul-reclamant. Amână judecarea cauzei la 26.01.2005. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 Decembrie 2004 la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă.

  • Sedinta din data de 17.11.2004 la ora 8:30

    Complet: C1-Miercuri-Sala1-Apel
  • Încheiere

    Încuviinţează proba cu expertiză tehnică solicitată de apelant, prin procurator cu următoarele obiective: - să se transpună în teren actele de proprietate ale părţilor şi actele primare ţinând seama de harta cadastrală cât şi de testamentul aflat la fila 100 din dosarul de fond. - să concluzioneze expertul dacă terenurile părţilor se suprapun şi în caz afirmativ , să identifice în schiţă de plan terenul suprapus. Se va emite adresă către expert Lincă Elena, numit prin tragere la sorţi, pentru a lua cunoştinţă de obiectivele stabilite. Pune în vedere expertului Lincă Elena să ia legătura cu expertul consilier Dumitrescu Cristian. Fixează onorariu provizoriu pentru expert de 3.000.000 lei în sarcina apelantului. Pune în vedere apelantului să achite onorariul expertului în termen de 5 zile de la încuviinţare, sub sancţiunea decăderii din probă. Amână judecarea cauzei la 15.12.2004. Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Noiembrie 2004 la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă.

Flux dosar


Actualizare GRPD