M****** E****** S*****
Recurent IntimatP******* I**
Intimat ContestatorM****** M***** C*****
RecurentM******** M****** L*******
RecurentP******* I**
ContestatorRespinge recursul ca nefondat.Irevocabilă.Pronunţată în şedinţă publică azi, 22.11.2007 la Tribunalul Argeş-Sectia Civilă.
Amână pronunţarea la data de 22.11.2007.
D I S P U N E: Încuviinţează cererea formulată de recurentii-intimati, prin avocat, privind acordarea unui termen de judecată pentru a lua cunoştinţă de conţinutul dosarului de executare şi a formula apărarea. Citează intimatul-contestator la cele două adrese indicate în dosarul cauzei. Amână judecarea cauzei la data de 25.10.2007.
Amână judecarea cauzei la data de 11.10.2007 în vederea îndeplinirii în mod legal a procedurii de citare cu intimatul-contestator P******* I**. Se revine cu adresă către Biroul Asociat al executorilor judecătoreşti de pe lângă Tribunalul Argeş şi către Judecătoria Piteşti pentru a înainta de urgenţă dosarul de executare nr. 890/2000, cu precizarea că au fost acordate mai multe termene de judecată în acest sens şi că neînaintarea dosarului conduce la tergiversarea soluţionării cauzei. Se citează intimatul, potrivit art. 1141 alin 4 Cod pr civ, coroborat cu art. 87 Cod pr civ., precum şi la domiciliul din România , respectiv în Ştefăneşti, str. Costa Câmpului, nr. 54, judeţul Argeş. Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Septembrie 2007, la Tribunalul Argeş-secţia civilă.
Amână judecarea cauzei la data de 20.09.2007 în vederea îndeplinirii în mod legal a procedurii de citare cu intimatul-contestator P******* I**. Se revine cu adresă către Biroul Asociat al executorilor judecătoreşti de pe lângă Tribunalul Argeş şi către Judecătoria Piteşti pentru a înainta de urgenţă dosarul de executare nr. 890/2000, cu precizarea că au fost acordate mai multe termene de judecată în acest sens şi că neînaintarea dosarului conduce la tergiversarea soluţionării cauzei. Se citează intimatul, potrivit art. 114 alin 4 Cod pr civ, coroborat cu art. 87 Cod pr civ. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Iunie 2007- la Tribunalul Argeş, Secţia Civilă.
Amână judecarea cauzei la 14.06.2007, în vederea îndeplinirii în mod legal a procedurii de citare. Se emite adresă către Birourile Asociate ale Executorilor Judecătoreşti Piteşti în vederea înaintării dosarului de executare nr. 890/2000, la care se va ataşa şi un duplicat al adresei emise de Judecătoria Piteşti. Se desprinde dosarul nr. 890/2004 al Judecătoriei Piteşti care se trimite către compartimentul arhivă al acestei instanţe, întrucât nu are legătură cu cauza. Se citează părţile, potrivit disp art 85 şi urm C.p.c. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Mai 2007, la Tribunalul Argeş-secţia civilă.
Amână judecarea cauzei la 10.05.2007, în vederea îndeplinirii în mod legal a procedurii de citare cu intimatul. Se citează intimatul. Pronunţată în şedinţa publică de la 29 Martie 2007, la Tribunalul Argeş-secţia civilă.
Amână judecarea cauzei la 29.03.2007, în vederea îndeplinirii în mod legal a procedurii de citare cu intimatul, potrivit disp art 114 alin 4 C.p.c, cu menţiunea de a-şi alege un domiciliu în ţară , la care săi fie comunicate toate actele procedurale. Se citează intimatul P******* I**. Pronunţată în şedinţa publică de la 22 Februarie 2007, la Triobunalul Argeş-secţia civilă.
Amână judecarea cauzei la 22.02.2007. Se reia procedura de citare cu intimatul P******* I**, potrivit disp art 114 alin 4 c.p.c. Se revine cu adresă către intimat pentru a i se pune în vedere să-şi aleagă un domiciliu în ţară, la care să-i fie comunicate toate actele de procedură. Se revine cu adresă către Judecătoria Piteşti în vederea înaintării de urgenţă a dosarului nr. 890/2004, în vederea ataşării la prezenta cauză. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 Ianuarie 2007, la Tribunalul Argeş-secţia civilă
Amână judecarea cauzei la data de 11.01.2007 în vederea îndeplinirii în mod legal a procedurii de citare cu intimatul-contestator P******* I**. Se revine cu adresă către Biroul Asociat al executorilor judecătoreşti de pe lângă Tribunalul Argeş şi către Judecătoria Piteşti pentru a înainta de urgenţă dosarul de executare nr. 890/2004, cu precizarea că au fost acordate mai multe termene de judecată în acest sens şi că neînaintarea dosarului conduce la tergiversarea soluţionării cauzei. Se citează intimatul, potrivit art. 1141 alin 4 Cod pr civ, coroborat cu art. 87 Cod pr civ. Pronunţată în şedinţa publică de la 23.11.2006, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă.
Amână judecarea cauzei la data de 23 noiembrie 2006 în vederea îndeplinirii în mod legal a procedurii de citare cu intimatul-contestator P******* I**. Se revine cu adresă către Biroul Asociat al executorilor judecătoreşti de pe lângă Tribunalul Argeş şi către Judecătoria Piteşti pentru a înainta de urgenţă dosarul de executare nr. 890/2004, cu precizarea că au fost acordate mai multe termene de judecată în acest sens şi că neînaintarea dosarului conduce la tergiversarea soluţionării cauzei. Se citează intimatul, potrivit art. 1141 alin 4 Cod pr civ, coroborat cu art. 87 Cod pr civ. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Noiembrie 2006, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă.
Dispune ataşarea dosarului de executare nr. 890/2000 al executorului judecătoresc de pe lângă Judecătoria Piteşti, sens în care se va emite adresă către Biroul Asociat al Executorilor Judecătoresti de pe lîngă Tribunalul Arges. Amână judecarea cauzei la data de 02 noiembrie 2006. Se citează intimatul, potrivit art. 1141 alin 4 Cod pr civ, coroborat cu art. 87 Cod pr civ. Pronunţată în şedinţa publică de la 12 Octombrie 2006 la Tribunalul Arges-sectia civilă.
Dispune ataşarea dosarului de executare nr. 890/2000 al executorului judecătoresc de pe lângă Judecătoria Piteşti, sens în care se va emite adresă Camerei Executorilor. Admite formulată de recurentul M****** E****** S*****, prin apărător, privind amânarea cauzei pentru a satisface timbrajul. Pune în vedere recurentului, prin apărător, să depună la dosar dovada achitării taxei judiciare de timbru în cuantum de 85,5 lei RON şi timbru judiciar de 0,15 lei RON, sub sancţiunea anulării recursului ca netimbrat. Amână judecarea cauzei la data de 12 octombrie 2006. Se citează intimatul, cu copie de pe înscrisurile depuse la acest termen de recurent, potrivit art. 1141 alin 4 Cod pr civ, coroborat cu art. 87 Cod pr civ. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Septembrie 2006, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă.
Amână judecarea cauzei la data de 14 septembrie 2006 în vederea îndeplinirii în mod legal a procedurii de citare cu intimatul-contestator P******* I**. Se citează intimatul potrivit art. 1141 alin 4 Cod pr civ, coroborat cu art. 87 Cod pr civ. Pronunţată în şedinţa publică de la 29 Iunie 2006, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă.
Amână judecarea cauzei la data de 29 iunie 2006 în vederea îndeplinirii în mod legal a procedurii de citare cu părţile. Se citează recurentul potrivit art. 85 şi urm Cod pr civ. Se citează intimatul potrivit art. 1141 alin 4 Cod pr civ, coroborat cu art. 87 Cod pr civ. Pronunţată în şedinţa publică de la 08 Iunie 2006, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă.
Constată că, prin încheierea din data de 28.02.2005 a Inaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie s-a dispus suspendarea prezentei judecăţi. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 03 martie 2005, la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă.
Amână judecarea cauzei la data de 03 martie 2005, pentru lipsă de procedură cu intimatul- contestator P******* I**. Se va relua procedura de citare cu intimatul-contestator P******* I**, în străinătate, avînd în vedere că, s-a întors recipisa cu menţiunea „adresă incompletă. Se va relua procedura de citare şi cu recurentul-intimat M****** E****** S*****, potrivit art.85 şi urm.cod proc.civilă. Pronunţată în şedinţa publică, azi 20 Ianuarie 2005, la Tribunalul Argeş-Secţia Civilă.