Dosar 12/103/2005 din 28.06.2005

procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată LEGEA NR.85/2006


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 12/103/2005
Data dosar:
28.06.2005
Instanta:
Tribunalul Neamț
Departament:
Sectia a II-a Civilă de Contencios Administrativ şi Fiscal
Obiect:
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată LEGEA NR.85/2006
Categorie:
Faliment
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 24.11.2010 la ora 12:00

    Complet: com - C3 F amânări
  • Legea 64/1995 privind procedura reorganizării şi falimentului

    Aprobă plata sumei de 3125 lei, din care suma de 3000 lei cu titlu de retribuţie iar suma de 125 lei cu titlu de cheltuieli de publicitate pentru lichidatorul judiciar FISCAL EXPERT BUSINESS SPRL, din fondul de lichidare. Admite cererea întemeiată pe dispoziţiile art.138 din Legea nr.85/2006 cu modificările şi completările ulterioare, formulată de lichidatorul judiciar FISCAL EXPERT BUSINESS SPRL împotriva pârâtului ISTRATE D. EUGEN, domiciliat în Piatra Neamţ, str. Dimitrie Leonida nr.111, bl.D-4, sc.C, ap.30, judeţul Neamţ, şi îl obligă pe acesta să suporte pasivul debitorului SC ELECTRO DISTRIBUTION GROUP SRL, în cuantum de 449.253,79 lei. În temeiul art. 131 Legea privind procedura insolvenţei, Dispune închiderea procedurii insolvenţei debitorului SC ELECTRO DISTRIBUTION GROUP SRL, cu sediul în Piatra Neamţ, str. Orientului nr.4 judeţul Neamţ, J27/220/1998, CUI 10600231. Dispune radierea debitorului din registrul comerţului. În temeiul art. 136 din Legea privind procedura insolvenţei, Descarcă pe lichidatorul judiciar FISCAL EXPERT BUSINESS SPRL, cu sediul în Piatra Neamţ, P-ţa Ştefan cel Mare nr.18E, judeţul Neamţ, de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art. 135 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorilor, Direcţiei Teritoriale a Finanţelor Publice Neamţ, Oficiului Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Neamţ, pentru efectuarea menţiunii de radiere, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Definitivă. Cu drept de recurs în 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 24.11.2010.

  • Sedinta din data de 17.11.2010 la ora 12:00

    Complet: com - C3 F
  • Amână cauza

    - amână pronunţarea la data de 24.11.2010;

  • Sedinta din data de 13.10.2010 la ora 12:00

    Complet: com - C3 F amânări
  • Amânat

    Repune cauza pe rol pentru ca rap. prev. de art.59 alin 1 din lege, să fie întocmit de un expert contabil pe baza documentelor contabile predate de lichidatorul judiciar (f.197-198), precum şi a altor documente dacă există. Pentru ca lichidatorul judiciar să precizeze motivele pentru care, în cursul procedurii insolvenţei, nu a depus diligenţe pentru recuperarea creanţelor debitorului în cunatum de 313.136,77 lei. Pentru a se solicita relaţii de la ORC referitoare la asociaţii debitorului şi la persoana care a administrat societetea. T-17.11.2010, se citează părţile conform C.p.c. şi prin B.P.I.. Pron. în şedinţă publică azi, 13.10.2010.

  • Sedinta din data de 05.05.2010 la ora 12:00

    Complet: com - C3 F
  • Amânat

    Respinge contestaţia ca rămasa fara obiect. Aminat pentru ca pârâtul să ia cunoştinţă de precizările la creanţă.

  • Sedinta din data de 03.02.2010 la ora 12:00

    Complet: com - C3 F amânări
  • Amânat

    - aminat pentru ca reprezentantul creditorului D.G.F.P. Neamţ să ia cunoştinţă de contestaţie;

  • Sedinta din data de 21.10.2009 la ora 12:00

    Complet: com - C3 F
  • Amânat

    - pentru ca l.judiciar să clarifice situaţia bunurilor debitorului;

  • Sedinta din data de 08.07.2009 la ora 12:00

    Complet: com - C3v F
  • Amânat

    Faţă de cererea formulată de lichidatorul judiciar Fiscal Expert Busines SPRL P. Neamţ de acordare a unui termen în vederea verificării documentelor ce au stat la baza transferurilor patrimoniale, o va încuviinţa, Pentru continuarea procedurii insolvenţei,

  • Sedinta din data de 01.04.2009 la ora 12:00

    Complet: com - C3 F
  • Amânat

    ---pentru ca l.j. să clarifice situaţia autoturismelor aparţinând societăţii debitoare.

  • Sedinta din data de 28.01.2009 la ora 12:00

    Complet: com - C3 F
  • Amânat

    - pentru lămurirea situaţiei juridice celor trei autovehicule ce au fost înstrăinate din patrimoniul debitoarei,

  • Sedinta din data de 29.10.2008 la ora 12:00

    Complet: com - C3 F
  • Amânat

    pentru a se comunica cererea formulată de lichidatorul judiciar pârâtului debitor, pentru continuarea procedurii falimentului

  • Sedinta din data de 13.08.2008 la ora 12:00

    Complet: com - C3v COM
  • Amânat

    Pentru ca lichidatorul judiciar să facă dovada existenţei creanţei, precum şi a persoanei vinovate în fapt.

  • Sedinta din data de 16.04.2008 la ora 12:00

    Complet: com - C3 F
  • Amânat

    Amana judecarea cauzei la 13.08.2008 pentru introducerea in cauza a administratorului statutar Istrate Eugen , in calitate de parat-debitor.

  • Sedinta din data de 06.02.2008 la ora 12:00

    Complet: com - C3 F
  • Amânat

    - Pentru ca lichidatorul judiciar să analizeze cererea formulată de AVAS şi pentru continuarea procedurii,

  • Sedinta din data de 07.11.2007 la ora 12:00

    Complet: com - F3
  • Amânat

    - Pentru a se comunica completarea Raportului privind cauzele şi împrejurările care au dus debitoarea la starea de insolvenţă şi pentru ca lichidatorul judiciar să completeze acest Raport, cu indicarea faptelor săvârşite de fostul administrator al debitoarei şi să depună dovezi concrete în acest sens,

  • Sedinta din data de 15.08.2007 la ora 12:00

    Complet: com - F3
  • Amânat

    La cererea lichidatorului judiciar pentru întocmirea Rap. prev. de art.59 din Legea nr. 85/2006.

  • Sedinta din data de 30.05.2007 la ora 12:00

    Complet: com - F3
  • Amânat

    Pentru continuarea procedurii.

  • Sedinta din data de 21.03.2007 la ora 12:00

    Complet: com - F3
  • Soluţionare

    Amână pronunţarea la data de 26.03.2007. Admite cererea administratorului judiciar. In temeiul art.107 lit.A (b) din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune începerea procedurii generale a falimentului debitorului SC ELECTRO DISTRIBUTION GROUP SRL. În temeiul art.107 alin 2 din Legea privind procedura insolvenţei, Desemnează lichidator pe FISCAL EXPERT BUSINESS SPRL cu sediul în Piatra Neamţ, Bd. Decebal, nr.15, bl.C1, parter, judeţul Neamţ, cod de identificare fiscală 207504030,cu o retribuţie de 1000 RON, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25. În temeiul art. 107 alin. 2 din Legea privind procedura insolvenţei, Dizolvă societatea. Dispune ridicarea dreptului de administrare al debitorului. Fixează termenul maxim de predare a gestiunii către lichidatorul, împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii la 02.04.2007 Dispune predarea către lichidator, în termen de 10 zile de la pronunţarea prezentei, a tabelului definitiv al creanţelor şi a listei creanţelor născute în cursul procedurii. Dispune notificarea deschiderii procedurii de faliment debitorului, creditorilor şi oficiului registrului comerţului de pe lângă Tribunalul Neamţ pentru efectuarea menţiunii, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă. Fixează termenul limită pentru depunerea cererilor creanţelor născute în cursul procedurii la 30.04.2007. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor născute în cursul procedurii, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului suplimentar al creanţelor la 21.05.2007. Fixează termenul limită pentru depunerea contestaţiilor la creanţele născute în cursul procedurii la 25.05.2007. Fixează termenul pentru soluţionarea contestaţiilor la creanţele născute în cursul procedurii la 30.05.2007. Fixează termenul limită pentru întocmirea şi afişarea tabelului definitiv consolidat al creanţelor la 12.06.2007. În temeiul art. 113 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare. În temeiul art.69 din Legea privind procedura insolvenţei, Admite contestaţia formulată de creditorul AVAS Bucureşti la tabelul definitiv consolidat al creanţelor înregistrate faţă de debitor. Dispune lichidatorului judiciar să refacă tabelul definitiv consolidat al creanţelor în sensul înscrierii creditorului AVAS Bucureşti, cu o creanţă de 485,22 RON în loc de 408,31 RON. Definitivă. Cu recurs în 10 zile de la comunicare. Stabileşte termen la data de 30.05.2007. Pronunţată în şedinţa publică de la 26.03.2007 .

  • Sedinta din data de 31.01.2007 la ora 12:00

    Complet: com - F3
  • Amânat

    Pentru ca administratorul judiciar să depună punct de vedere scris la contestaţia formulată de creditoarea AVAS la tabelul definitiv al creanţelor. Prorogă cererea lichidatorului judiciar privind deschiderea procedurii falimentului. În temeiul art.11 din Legea privind procedura insolvenţei, Ia act de transformarea SC FISCAL EXPERT BUSINESS SRL în societatea profesională FISCAL BUSINESS SPRL, membră a U.N.P.I.R.. Definitivă şi executorie. Cu recurs în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică azi 31.01.2007.

Flux dosar


Actualizare GRPD