G**** A*****
ContestatorS* G***** I******* S**
IntimatPrin încheierea de şedinţă din 6 ebruarie 2006 s-a luat act că contestatorul a renunţat şla Judecată conf, art.246 c.p.c. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare. pronunţată în şedinţa publică din 6 februarie 2006.
Admite în parte acţiunea în pretenţii băneşti formulată de reclamantul G**** A***** în contradictoriu cu pârâta SC GMC INDUSTRY SRL Botoşani. Obligă pârâta să plătească reclamantului suma de 9.763.332 lei cu titlu de salariu restant pentru perioada 14 septembrie 2004-22 noiembrie 2004,salariul pentru perioada 9 august 2004 - 14 septembrie 2004,îndemnizaţia pentru concediu de odihnă aferent perioadei 9 august 2004 - 22 noiembrie 2004,salariul şi sporul de 75% pentru 160 de ore suplimentare lucrate în perioada 9 august 2004 - 22 noiembrie 2004. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare.
Amână judecarea cauzei la 14.09.2005 pentru când se va revebni cu adresă la intimată pentru a-şi spune punctul de vedere faţă de precizările contestatorului.
Reclamantul depune la dosar precizări ,cu duplicat pentru comunicare pârâtei. Instanţa dispune a se comunica precizările pârâtei .
Se audiază martorul Vatamanu Vasile,susţinerile acestuia fiind consemnate în proces verbal ataşat la dosar. Instanţa pune în vedere reclamantului să precizeze în scris numărul orelor suplimentare efectuate. Reclamantul solicită termen în acest sens. Instanţa admite cererea formulată.
SE VA FECA ADRESĂ CONT. SĂ SE PREZINTE CU MARTORUL VATAMANU VASILE ŞI SĂ-ŞI PRECIZEZE PUNCTUL DE VEDERE .
Reclamantul solicită audierea martorului Vatamanu Vasile . Instanţa admite audierea acestui martor,care urmează a fi adus fără citaţie la termenul următor. Instanţa dispune a se reveni cu adresă la pârâtă.
Reclamantul depune la dosar o notă de probe,cu duplicat pentru comunicare pârâtei. Solicită proba cu un martor în dovedirea susţinerii că a efectuat ore suplimentare. Instanţa admite proba cu un martor solicitată de reclamant. Instanţa dispune a se comunica nota de probe pârâtei şi a i se pune în vedere să prezintă condica de prezenţă pentru verificarea susţinerilor reclamantului.
Reclamantul depune la dosar precizări,din care un exemplar se înmânează administratorului pârâtei. Administratorul pârâtei solicită termen pentru a-şi angaja apărător. Instanţa admite cererea formulată.
Reclamantul a solicitat termen pentru a angaja apărător.
Se înmânează reclamantului duplicat de pe întâmpinarea depusă de pârâtă la dosar. Reclamantul solicită termen pentru a lua cunoştinţă de întâmpinare. Depune la dosar adresa nr.310 din 15 februarie 2005 a ITM Botoşani. Instanţa admite cererea formulată.