B**** I**********
Recurent InculpatAchită pe inculpat în baza art. 11 pct. 2 lit. a , rap.la art. 10 lit. e c.p.p. achită pe inculpat pentru infracţiunea prev. de art. 208,209 lit. a,i c.p. cu art. 37 lit. a şi art. 75 c c.p. În baza art. 114 c.p. dispune internarea făptuitorului într.un institut medical de specialitate până la însănătoşire. Definitivă.
Cerere de amânare depusă de apărătorul ales al recurentului inculpat, av. Tuţă Mimi, care nu se poate prezenta la acest termen şi pentru lipsa raportului de expertiză.
Termen pentru lipsa raportului de expertiză.
Lipsă apărătorul ales al recurentului inculpat, av. Tuţă Mimi şi lipsa raportului de expertiză.
Termen pentru a se reveni cu adresă la IML Craiova în vederea întocmirii raportului de expertiză a inculpatului în cpondiţii de internare.
Termen pentru a se reveni cu adresă la IML Craiova şi pentru lipsa apărătorului ales al recurentului inculpat, av. Tuţă Mimi.
Admite recursul. Casează hot. şi reţine cauza pentru rejudecare. Fixează termen pentru judecarea recursului la 08 decembrie 2005 ora 10.00. Dispune efectuarea unei expertize medico-legale conform art. 117 al.2 c.p.
Recurentul inculpat solicită amânarea cauzei pentru a-şi angaja apărător ales.