Dosar 2793/109/2005 din 22.03.2005

Constatare nulitate act


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 2793/109/2005
Data dosar:
22.03.2005
Instanta:
Tribunalul Argeș
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
Constatare nulitate act
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Apel

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 22.11.2005 la ora 8:30

    Complet: C1 - Marti - Sala2-Apel
  • Soluţionare

    Admite apelurile declarate de apelantiiC****** J******** D* F*** F****** A**** , cu sediul in Pitesti, Piata Vasile Milea, nr. 1, Judeţ ARGEŞ si P******* C****** D******* GHEORGHE VASILE- com. Domnesti, Judeţ ARGEŞ , impotriva sentintei civile nr.28 din data de 12.01.2005, pronuntata de Judecatoria Curtea de Arges, in dosarul nr.3061/2004, intimată fiind M****** E******** , domiciliata in - com. Domnesti, Judeţ ARGEŞ . Desfiinteaza sentinta si trimite cauza spre rejudecare aceleiasi instante de fond. Definitiva. Cu recurs in 15 zile de la comunicare.

  • Sedinta din data de 20.09.2005 la ora 8:30

    Complet: C1 - Marti - Sala2-Apel
  • Încheiere

    Scoate cauza de pe rol si inainteaza dosarul Curtii de Apel Pitesti pentru solutionarea cererii de recuzare a tuturor magistratilor Tribunalului Arges, formulata de apelanta Primaria comunei Stefanesti, prin primar Gheorghe Vasile, precum si a cererii formulate in baza art.108 pct.1 lit.b Cod pr. civ. de intimata Mărtoiu Elisabeta. Pronuntata azi 20.09.2005 de Tribunalul Arges-sectia civila.

  • Sedinta din data de 28.06.2005 la ora 8:30

    Complet: C1 - Marti - Sala2-Apel
  • Încheiere

    Scoate cauza, având ca obiect apelul declarat de pârâta COMISIA JUDEŢEANĂ DE FOND FUNCIAR ARGEŞ şi de reclamantul PRIMARUL COMUNEI DOMNEŞTI, împotriva Sentinţei Civile nr. 28 din 12.01.2005 pronunţată de Judecătoria Curtea de Argeş în dosarul nr. 3061/2004, intimată fiind M****** E********,domiciliată în comuna Domneşti, judeţ Argeş; de pe rol şi o trimite, în vederea soluţionării cererii de recuzare, Curţii de Apel Piteşti.

  • Sedinta din data de 31.05.2005 la ora 8:30

    Complet: C1 - Marti - Sala2-Apel
  • Încheiere

    Admite cererea formulată de apelanta – pârâtă Comisia Judeţeană Argeş de Fond Funciar de amânare a cauzei pentru imposibilitatea prezentării consilierilor juridici. Se emite adresa către apelanta – pârâtă Comisia Judeţeană Argeş de Fond Funciar pentru a depune la dosar dovada imposibilităţii de prezentare a reprezentanţilor săi la acest termen de judecată. Amână judecarea cauzei la data de 28.06.2005. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 31 Mai 2005 la Tribunalul Argeş, Secţia civilă.

  • Sedinta din data de 26.04.2005 la ora 8:30

    Complet: C1 - Marti - Sala2-Apel
  • Încheiere

    În baza art. 156 Cpc admite cererea formulată de apelanţi de amânare a cauzei pentru lipsă de apărare. Pune în vedere reprezentantului intimatei să depună la dosar dovezi privind existenţa pe rolul Tribunalul Argeş a unui dosar având acelaşi obiect, părţi şi cauză . În baza art. 85 şi urm Cpc se reia procedura de citare a părţilor lipsă care nu au termen în cunoştinţă, cu copie de pe întâmpinare şi cu menţiunea de a depune la dosar dovada achitării taxeid etimbru în sumă de 37 000 şi timbrul judiciar în sumă de 15000 lei, sub sancţiunea anulării apelului ca netimbrat. Amână judecarea cauzei la data de 31.05.2005. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 26 Aprilie 2005 la Tribunalul Argeş, Secţia civilă.

Flux dosar


Actualizare GRPD