V*** G*******
ReclamantS* F**** S** B********
PârâtR*** D**** L*****
PârâtD******* G******* D* P********* Ş* R**** P****** D* C******** Ş* Î************ A A************** - P********* A****
PârâtAdmite cererea formulată şi precizată de reclamantul V*** G*******, domiciliat în Piteşti, str. Victor Eftimiu, bl. N3, sc. C, ap. 11, jud. Argeş, în contradictoriu cu pârâţii R*** D**** L*****, domiciliat în Zărneşti, jud. Braşov, SC Finic SRL, cu sediul în Bucureşti, str. Soveja nr.37, sector 1, şi Prefectura Argeş – Direcţia de Paşapoarte şi Regim de Permise de Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor, cu sediul în Piteşti, Bd. Republicii, bl. E3C, parter. Constată că transferul către reclamant al dreptului de proprietate asupra autoturismului marca Dacia 1310 cu numărul de înmatriculare B.02.FYN şi serie şasiu UU1R1331NO104600 a avut loc în mod valabil. Obligă pe pârâţii R*** D**** L***** şi SC Finic SRL să îndeplinească procedurile de radiere-înmatriculare a autoturismului sus menţionat, în caz contrar, autorizând pe reclamant să aducă la îndeplinire aceste obligaţii pe cheltuiala pârâţilor. Dispune efectuarea operaţiunilor de radiere-înmatriculare a autoturismului de pe numele pârâţilor pe numele reclamantului. Cu apel în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 Februarie 2006
Se citează pârâtul R*** D**** L*****, prin afişare la uşa instanţei, potrivit disp.art.95 alin.2 Cod procedură civilă. Amână judecarea cauzei la 03.02.2006. Cu apel odată cu fondul.
Se reia procedura de citare cu pârâtul R*** D**** L***** la adresa indicată la fila 24 din dosar, cu menţiunea prezentării la interogatoriu şi cu precizarea pentru factorul poştal că va fi amendat în situaţia în care nu va îndeplini procedura de citare, având în vedere că pentru termenele anterioare a fost îndeplinită procedura la aceeaşi adresă. Amână judecarea cauzei la 23.12.2005. Cu apel odată cu fondul.
În temeiul disp.art.167 Cod procedură civilă admite pentru reclamant proba cu înscrisuri şi interogatoriu pârâtului Robu Lucian, sens în care se citează cu menţiunea prezentării la interogatoriu. Pune în vedere reclamantului prin apărător să depună pentru termenul acordat toate înscrisurile de care înţelege să se folosească în susţinerea cererii. Amână judecarea cauzei la 18.11.2005, pentru când se citează pârâţii. Cu apel odată cu fondul.
Se introduce în cauză şi se citează în calitate de pârâtă Prefectura Argeş – Direcţia Generală de Paşapoarte şi Regim Permise de Conducere şi Înmatriculare a Autovehiculelor cu sediul în Piteşti, B-dul Republicii bloc E3C, parter. Se citează pârâţii cu copia completării la acţiune. Amână cauza la 7.10.2005. Cu apel odată cu fondul.
Acordă termen pentru a se cita pârâţii cu copia precizării la acţiune, adresele indicate la acest termen de judecată. Amână judecarea cauzei la 02.09.2005. Cu apel odată cu fondul.
Acordă termen la cererea apărătorului reclamantului pentru a preciza acţiunea, cu privire la părţile cu care înţelege să se judece. Pune în vedere reclamantului prin apărător să depună la dosar lista cu domiciliul pârâtului R*** D**** L*****, în vedere citării acestuia. Amână judecarea cauzei la 24.06.2005. Cu apel odată cu fondul
Pune în vedere reclamantului să depună la dosar adresa completă a pârâtului R*** D**** L*****, sub sancţiunea prevăzută de art.155 ind.1 Cod proc.civilă. Amână judecarea cauzei la 03.06.2005. Se citează pârâta SC FINIC SRL. Pronunţată în şedinţa publică de la 29 Aprilie 2005