U*** V*****
ContestatorP*******
IntimatS.C. 1036/20 iunie 2005 – C.F. – Respinge, ca rămasă fără obiect, contestaţia formulată de U*** V***** împotriva deciziei de imputare nr. 243 din 10.03.2005 emisă de intimata Primăria Dorohoi. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică din 20 iunie 2005.
La sfârşitul şedinţei de judecată se prezintă consilier juridic Dohotariu Ciprian care depune la dosar delegaţie precum şi dispoziţia privind revocarea dispoziţiei nr. 243/10.03.2005, în dublu exemplar. Având în vedere că este necesar a se comunica contestatorului înscrisul depus astăzi în instanţă de reprezentantul intimatei, instanţa amână cauza.
La deliberare,instanţa constată că prin concluziile scrise depuse la dosar,contestatorul îşi modifică obiectul acţiunii,solicitând constatarea nulităţii absolute a deciziei de imputare,situaţie în care este necesară repunerea cauzei pe rol pentru a se comunica părţii adverse modificarea acţiunii. Fixează termen de judecată la data de 6 iunie 2005,pentru când se vor cita părţile şi se va comunica copie de pe modificarea acţiunii intimatului.