S****** N******
PetentB**** C*****
Intimat IntimatP**** C*********
Intimat IntimatRespinge ca neîntemeiată plângerea împotriva rezoluţiei Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeş formulată de petentul S****** N******, fiul lui Petru şi Elena, născut la data de 24.01.1952, în prezent deţinut în Penitenciarul Colibaşi şi menţine rezoluţia nr. 211/P/2004 a Parchetului de pe lângă Tribunalul Argeş, intimaţi fiind B**** C***** şi P**** C********* Obligă petentul la plata sumei de 100 RON cheltuieli judiciare către stat, din care 40 RON onorariu de avocat din oficiu. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare pentru petent şi de la pronunţare pentru intimaţi. Pronunţată în şedinţa publică de la 06 Decembrie 2005 la Tribunalul Argeş – Secţia penală. d.p.50/R/26.01.2006 - CAP - Respinge ca nef. rec. decl. de petentul Stanciu Nicolae.
Se citează petentul S****** N****** la Penitenciarul Colibaşi, cu datele de stare civilă. Se citează intimaţii B**** C***** şi P**** C********* prin agentul procedural al instanţei. Amână cauza la data de 06.12. 2005. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică azi, 08 Noiembrie 2005, la Tribunalul Argeş – Secţia Penală.
Amână cauza la data de 08.11.2005 Se citează intimaţii B**** C***** şi P**** C*********, agenţi de poliţie din cadrul Poliţiei Municipiului Piteşti. Se citează petentul S****** N******, la Penitenciarul Colibaşi. Amână judecarea cauzei la data de 08.11.2005. Pronunţată în şedinţa publică, azi 11 Octombrie 2005, la Tribunalul Argeş –Secţia Penală.
Admite cererea formulată de petent prin apărător, în sensul amânării cauzei în vederea pregătirii apărării. Se citează petentul S****** N****** la Penitenciarul Colibaşi, cu datele de stare civilă. Amână cauza la data de 11.10.2005. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţă publică azi, 13.09.2005, la Tribunalul Argeş – Secţia Penală