M***** I** S****
ReclamantS* A***** S*
PârâtRespinge contestaţia formulată de contestatorul M***** I** S****, domiciliat în Piteşti, str. Gârlei. nr. 19D, jud. argeş împotriva deciziei nr. 615/03.06.2005 emisă de intimata S* A***** S* Piteşti, cu sediul în Piteşti, str. Dogbrogeanu Gherea, jud. Argeş. Definitivă. cu recurs în 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică azi, 27.01.2006, la Tribunalul Argeş, secţia civilă.
Amână pronunţarea în cauză la data de 27 ianuarie 2006. Pronunţată în şedinţa publică ,azi, 25 Ianuarie 2006, la Tribunalul Argeş-secţia penală.
Amână judecarea cauzei la data de 25 ianuarie 2006. Dispune citarea contestatorului cu menţiunea de a se prezenta personal pentru a i se administra interogatoriul . Pune în vedere martorului Oneaţă Octavian să se prezinte necitat la termenul următor, în vederea audierii. Cu recurs o dată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 ianuarie 2006, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă.
Dispune citarea martorului Oneaţă Octavian cu mandat de aducere, conform art. 188 Cod pr civ, sens în care se va emite adresă către comandantul Poliţiei Piteşti, prin care i se va solicita sprijinul în vederea executării mandatului de aducere. Amână judecarea cauzei la data de 11 ianuarie 2006. Se citează martorul Oneaţă Octavian la sediul societăţii intimate, potrivit art. 85 şi urm Cod pr civ. Cu recurs o dată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 07 Decembrie 2005, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă.
Admite cererea de amânare a cauzei formulata scris de av.Iancu Constantin- apărător al contestatorului, pentru imposibilitate de prezentare. Se citeaza martorii propusi a fi audiati, la sediul intimatei. Pune in vedere reprezentantului intimatei SC”ALPROM”SA sa depuna la dosar contractul individual de muncă al contestatorului si contractul colectiv de muncă pe anii 2004-2005. Amână judecarea cauzei la data de 07.12.2005. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Noiembrie 2005
Încuviinţează probele solicitate de părţi, după cum urmează: - pentru contestator: proba cu înscrisuri în baza art. 172 Cod pr civ şi proba cu doi martori, respectiv Oneaţă Octavian şi Mătuşa Florin Sorin, în baza art. 186 Cod pr civ; - pentru intimată: proba cu înscrisuri în baza art. 172 Cod pr civ, proba cu interogatoriul contestatorului în baza art. 218 Cod pr civ şi proba cu un martor, respectiv Mătuşa Florin Sorin, în baza art. 186 Cod pr civ. Pune în vedere intimatei S* A***** S* să precizeze care este data exactă a procesului-verbal de cercetare disciplinară, respectiv data de 03.05.2005 care apare la fila 2 sau data de 30.05.2005 care apare la fila 6 din dosar; să depună la dosarul cauzei copii certificate de pe registrul de pază sau caietul ofiţerului de serviciu pentru noaptea de 01-02 mai 2005 şi să prezinte originalul spre confruntare; să facă dovada că în noaptea de 01-02 mai 2005 s-a comis furtul unui „melc de inox” şi să depună constatările efectuate; să precizeze dacă s-au efectuat cercetări penale şi care a fost rezultatul acestora; să depună la dosar contractul individual de muncă al contestatorului şi contractul colectiv de muncă pe anii 2004-2005; să depună întâmpinare semnată de conducătorul unităţii şi purtând ştampila societăţii. Dispune, din oficiu, audierea, în calitate de martor, a pompierului Olaru Marin. Amână judecarea cauzei la data de 02 noiembrie 2005. Se citează martorii Oneaţă Octavian şi Olaru Marin la sediul societăţii intimate şi martorul Mătuşa Florică Sorin la domiciliul indicat în nota de probatorii depusă de intimată, respectiv comuna Buzoieşti, sat Vulpeşti, judeţul Argeş. Părţile au termen în cunoştinţă. Cu recurs o dată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Octombrie 2005, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă.
Încuviinţează cererea formulată de apărătorul contestatorului, privind acordarea unui nou termen de judecată pentru a lua cunoştinţă de conţinutul întâmpinării şi al înscrisurilor anexate acesteia. Pune în vedere reprezentantului intimatei S* A***** S* să depună la dosar toate actele care au stat la baza emiterii deciziei contestate, în situaţia în care acestea nu au fost deja depuse. Amână judecarea cauzei la data de 05 octombrie 2005. Părţile au termen în cunoştinţă. Cu recurs o dată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Septembrie 2005, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă.