Dosar 5077/109/2005 din 24.06.2005

Probleme de muncă


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 5077/109/2005
Data dosar:
24.06.2005
Instanta:
Tribunalul Argeș
Departament:
Secţia Civilă
Obiect:
Probleme de muncă
Categorie:
Litigii de munca
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 15.12.2005 la ora 10:00

    Complet: C1 - Aman.pronuntari-CM
  • Soluţionare

    Admite în parte acţiunea precizată formulată de reclamanţii BERBEACĂ FLORINA, BURCEA MARIA, BĂNICĂ FLORICA, CIUCĂ MAGDALENA, ENECHE MIHAELA, GHIŢĂ ALEXANDRINA, GHIŢĂ GEORGE, GHEORGHE VICTOR, IONICĂ NICOLETA, NEACŞU IONELA, NEGOIŢĂ ECATERINA, NEGOIŢĂ EMIL, PREDESCU CLAUDIA, SÂRBU ILIE, SÂRBU ILEANA, STANCIU IULIANA, STAN VASILE, TUDOR GINA, VLAD IONELA, VOINEA CRISTINA, GAMAN BOGDAN, MACIU IOANA, DOBRE CORNELIA CORINA, DINU CRISTINA ELENA PERNIU VICTORIŢA, BARBU IONELA, VOINEA CLAUDIA, reprezentaţi de SIPA MUNTENIA, cu sediul în Piteşti, str Eroilor, nr. 4-6, Oficiul Poştal 1, Căsuţa Poştală nr. 218, jud Argeş, în contradictoriu cu pârâtele ŞCOALA MIROŞI , jud Argeş şi COMUNA MIROŞI, judeţul Argeş. Admite în parte cererea de intervenţie în interes propriu formulată de intervenienta DRAGOMIR DANIELA. Obligă pe pârâţi să plătească reclamanţilor şi intervenientei având funcţii didactice sau funcţii didactice auxiliare, începând cu data de 22.06.2002, pentru reclamanţi , respectiv din data de 08.11.2002 pentru intervenientă, până la pronunţarea prezentei hotărâri diferenţele de drepturi salariale, rezultând din calcularea drepturilor salariale conform dispozitivului sentinţei civile nr. 1535/23.06.2004 pronunţată de Curtea de Apel Bucureşti în dosarul nr. 1094/2004, diferenţe ce se vor actualiza în funcţie de indicele de inflaţie. Respinge capătul de cerere având ca obiect includerea în salariul de bază a sporului pentru titlu ştiinţific. Obligă pe pârâţi să plătească reclamanţilor şi intervenientei având funcţii didactice sau funcţii didactice auxiliare cheltuielile de judecată în sumă de 100 RON.. Cu drept de recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică astăzi, 15 decembrie 2005, la Tribunalul Argeş - Secţia Civilă.

  • Sedinta din data de 13.12.2005 la ora 13:00

    Complet: C1 - Marti - Sala 2 - CM
  • Amânat

    Amână pronunţarea la data de 15 decembrie 2005

  • Sedinta din data de 15.11.2005 la ora 13:00

    Complet: C1 - Marti - Sala 2 - CM
  • Amânat

    Incuviinţează cererea formulată de reprezentantul reclamanţilor. Amână judecarea cauzei la 13 decembrie 2005. Se citează pârâţii cu copia cererii de intervenţie şi intervenienţii cu menţiunea pe citaţie dacă înţeleg să fie reprezentaţi de sindicat, iar în caz contrar, să depună la dosar adresa de domiciliu. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 15 noiembrie 2005, la Tribunalul Argeş –

  • Sedinta din data de 27.09.2005 la ora 13:00

    Complet: C1 - Marti - Sala 2 - CM
  • Amânat

    Incuviinţează cererea formulată de reprezentantul sindicatului. Se introduce în cauză, în calitate de reclamanţi, membrii de sindicat, cărora li se vor comunica actele de procedură la sediul sindicatului. Se introduce în cauză, în calitate de pârâtă, C***** M****** P*** P*****, care se va cita cu copie de pe precizarea la acţiune. Se citează pârâta Şcoala Miroşi, cu copia precizării acţiunii. Pune în vedere reprezentantului reclamanţilor să depună la dosar lista cu domiciliile membrilor de sindicat. Amână judecarea cauzei la 15 noiembrie 2005. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 27 Septembrie 2005, la Tribunalul Argeş – Secţia Civilă.

Flux dosar


Actualizare GRPD