A************ F********* P****** R****
CreditorM********* R**** - P*** P*****
CreditorA*** - A********** P***** V************ A******** S*******
CreditorS* W**** T****** N****** S**
CreditorS* G***** D* P**** A***** S**
CreditorAdmite cererea. Dispune plata din fondul de lichidare a sumei de 1.200 lei, reprezentând onorariu, către expertul contabil S.M.
Respinge ca nefondate obiecţiunile formulate de creditorul AVAS Bucureşti la raportul final. În temeiul art.129 din Legea 85/2006 aprobă raportul final afişat la uşa tribunalului la data de 11.05.2010. În temeiul art. 132 alin. 2 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune închiderea procedurii falimentului debitorului S.C. „LORADO IMPEX” S.R.L. Roman. Dispune radierea debitorului din Registrul Oficiului Comerţului Neamţ. În temeiul art. 136 din Legea privind procedura insolvenţei, Descarcă pe lichidator de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art. 135 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorilor,fostului administrator, Direcţiei teritoriale a finanţelor publice şi Oficiului registrului comerţului de pe lângă Tribunalul Neamţ. pentru efectuarea menţiunilor de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi publicarea prin Buletinul procedurilor de insolvenţă. Definitivă. Cu recurs în termen de 7 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 19.10.2010.
Pentru a se înainta dosarul în recurs; pentru continuarea procedurii;
pentru rămânerea irevocabilă a hotărârii de atragere a răspunderii.Convoacă adunarea creditorilor pentru punerea în discuţie a raportului final.
Respinge ca nefondată excepţia prescripţiei. Admite cererea de atragere a răspunderii personale formulată de lichidatorul judiciar Pavel Management I.P.U.R.L. Dispune ca pasivul debitorului S.C.„LORADO IMPEX” S.R.L. Roman, în cuantum de 13.038,74 lei, să fie suportat de fostul administrator Lozincă Vasile născut la data de17.06.1957 în comuna Horia , domiciliat în Roman , str.Aprodul Arbore , bl.9 ,ap.21. Definitivă. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 06.04.2010.
Amână pronunţarea la data de 06.04.2010. termen pentru continuarea procedurii insolvenţei.
Respinge ca nefondată cererea de despăgubiri formulată de Lozincă Vasile în contradictoriu cu Pavel Management IPURL .Definitivă., Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare.
Repune cererea pe rol pentru a pune în discuţia părţilor timbrajul.Fixează termen la data de 23. 02.2010. SE va pune în vedere contestatorului să achite taxa judiciară de timbru- 120 lei şi timbru judiciar - 0,3 lei. Termen la 30.03.2010 pentru continuarea procedurii.
pentru soluţionarea recursului aflat pe rolul Curţii de Apel Bacău
pentru soluţionarea recursului
Ia act de necontestarea planului de distribuire depus la dosar şi afişat la data de 09.06.2009.
Admite contestaţia formulată de fostul administrator al societăţii debitoare -Lozincă Vasile la cererea de înscriere a creanţei formulată de creditorul S.C. „EDEX CART” S.R.L. Craiova. Dispune înscrierea creditorului S.C. „EDEX CART” S.R.L. Craiova în tabelul definitiv cu o creanţă în cuantum de 504,74 lei ,în loc de 3.896,49 lei. Respinge ca nefondate contestaţiile formulate de fostul administrator al societăţii debitoare-Lozincă Vasile la cererile de înscriere a creanţelor formulate de creditorii Municipiul Roman , S.C. „Trans CBScu” S.R.L. Bucureşti ,Grupul de Presă Accent şi S.C. „World Telecom Network” S.R.L. Timişoara. Definitivă. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare.
Amână pronunţarea la 23.06.2009;
Amână pronunţarea la 16.06.2009.Termen pentru continuarea procedurii.
pentru a se depune plan de distribuire , continuare procedură
pentru refacarea tabelului definitiv al creanţelor
Dispune refacerea tabelului definitiv consolidat al creanţelor potrivit cu dispoziţiilor sentinţei nr.1216/F/25.11.2008. Admite contestaţia formulată la planul de distribuire de creditorul Lozincă Vasile. Dispune refacerea planului de distribuire , cu respectarea dispoziţiilor art.125 alin.2 din Legea 85/2006. Definitivă. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare.
- Amână pronunţarea la 14.04.2009
- Amână pronunţarea la 07.04.2009.
- pentru studiul contestaţiei fostului administrator al debitorului Lozincă I. Vasile la planul de distribuire asupra fondurilor şi pentru continuarea procedurii de valorificare a bunurilor,
pentru continuarea procedurii şi pentru studiul răspunsului lichidatorului la contestaţie.
pentru continuarea procedurii de valorificare
Dosar nr.50/103/2005 HOTĂRĂŞTE: Admite în parte cererea formulată de fostul administrator al societăţii debitoare Lozincă Vasile. Dispune înscrierea creditorului Lozincă Vasile în tabelul definitiv cu o creanţă în cuantum de 4.684,81 lei , cu ordinea de preferinţă prevăzută de art.123 pc.1 din Legea 85/2006. Definitivă. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică , azi 25.11.2008. Judecător-sindic ,
Ia act de hotărârea creditorilor privind vânzarea autoturismului prin licitaţie publică .Ia act de constituirea Comitetului creditorilor compus din Municipiul Roman, AVAS şi SC Edex Cart SRL.
pentru continuarea procedurii de valorificare a bunului mobil, lichidatorul judiciar urmând să depună la dosar p.v. al adunării creditorilor din 22.08.2008
pentru continuarea procedurii, urmând a se solicita relaţii de la Biroul de Expertize Tehnice şi Contabile
pentru continuarea procedurii, părţile urmând să formuleze punct de vedere faţă de răspunsul la obiecţiuni.
Se reţine spre soluţionare cererea formulată de lichidatorul judiciar şi pentru continuarea procedurii de insolvenţă şi pentru ca expertul contabil să răspundă la obiectiunile formulate de administratorul statutar al debitoarei, stabileşte termen de judecată la data de 11.03.2008 ora 12,00. D I S P U N E Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar al debitoarei SC Lorado Impex SRL Roman. In temeiul art.4 al.1 şi 2 din Legea nr. 65/2006; Aprobă plata din averea debitoarei a sumei de 4.000 lei reprezentând retribuţie şi cheltuieli aferente procedurii către lichidatorul judiciar Pavel Management IPURL Roman. Definitivă şi executorie. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 11.12.2007.
pentru ca părţile să-şi precizeze poziţia faţă de raportul de expertiză contabilă, pentru continuarea procedurii.
Faţă de cererea de termen formulată de expertul contabil desemnat în cauză pentru finalizarea şi depunerea la dosar raportul de expertiză contabilă; Pentru soluţionarea contestaţiilor formulate împotriva cererilor de creanţă; Pentru continuarea procedurii insolvenţei;
Pentru efectuarea expertizei contabile în vederea soluţionării contestaţiilor la cererile de creanţă; citarea creditorului SC Trans CDScu SRL Bucuresti cu copie de pe contestatie creanţă; pentru refacerea tabelului creditorilor ca urmare a radierii creditorului AFP Roman - întrucât şi-a recuperat creanţa,
Pentru a se solicita Biroului de expertize de pe lângă Tribunalul Neamţ o listă cu experţi contabili; Pentru comunicarea contestaţiei creditorului SC Edex Cart SRL Craiova Pentru completarea raportului de expertiză de către expertul Stefură Cătălin;
Pentru comunicarea administratorului statutar al debitoarei a întâmpinărilor formulate la contestaţiile cererilor de creanţă şi a raportului de activitate al lichidatorului judiciar. Hotărât cu privire la capătul de cerere privind schimbarea formei de organizare a firmei de lichidare.