P******** D* P* L**** T********* G***
RecurentC****** D****
Recurent InculpatB**** A******
Recurent InculpatA******** I**
Recurent InculpatS* M**** I********* S* T*****
Parte civilăAdmite recursul declarat der P******** D* P* L**** T********* G***, împotriva deciziei penale nr.91 A din 9 02.2005 pronunţată de Tribunalul Gorj în dosarul nr.86/2005.Casează decizia şi sentinţa. În baza art.215/1 alin.1 cu aplic.art.41 alin.2, art.42 c.p.condamnă inculpaţii la cîte 1 an închisoare.În baza art.81 c.p. dispune suspendarea condiţionată a executării pedepselor, iar în baza art.1 din Legea 543/2002 constată graţiate integral şi condţionat pedepsele.Menţine celelalte dispoziţii ale deciziei.Respinge ca nefondate recursurile declarate de inculpaţi. cu cîte 100 Ron cheltuieli judiciare statului.Decizie definitivă.
Faţă de cererea de amînare formulată de apărătorul recurentului inculpat C****** D**** , avocat Cojan Teofila şi pentru a se concepta şi cita partea civilă S* M**** I********* S* T*****, urmează a dispune amînarea cauzei.
Reprezentantul parchetului a solicitat termen pentru a observa actele şi motivele de recurs depuse astăzi în şedinţă.S-a pus în vedere apărătorului recurentului ionculpat, Cojan Teofila să depună motivele scrise de recurs.
Pentru lipsa apărătorului recurentului inculpat A******** I**, avocat Manta Ion, apărător ales, urmează a dispune amînarea cauzei, pentru cînd se va desemna apărător din oficiu inculpatului, avîndu-se în vedere cererile de amînare depuse de apărător.
cerere de amînare din partea apărătorului ales al recurentului inculpat A******** I**, avocat Manta Ion.
S-a amînat pentru lipsa de apărare a recurentului inculpat A******** I** şi pentru ca recurenţii inc.B**** A****** şi Albulescu Ion de a angaja apărători.