Z***** I****
ReclamantO**** A********
ReclamantR****** C*********
PârâtS* R** G**** P****** S**
PârâtR****** M******
PârâtÎn baza disp. art. 246 C.pr.civ. ia act de renunţarea reclamantelor la judecata cauzei. Cu recurs.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite pentru reclamante în dovedirea acţiunii probele cu înscrisuri, interogatoriu şi proba testimonială cu un martor, care se citează. Încuviinţează în apărare pentru pârâţi probele cu înscrisuri şi interogatoriile reclamantelor. Citează părţile cu menţiunea expresă „la interogatoriu” potrivit dispoz. art. 218 rap. la art. 153 C.proc.civ. Pune în vedere părţilor prin avocaţi să depună la dosar interogatoriile pe care înţeleg să le formuleze. Amână judecarea cauzei la 23.11.2005. Cu drept de recurs. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Noiembrie 2005.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Ia act de modificarea cadrului procesual obiectiv, în sensul solicitării de către reclamante şi a sistării activităţii pârâţilor. Admite cererea formulată de pârâţii R****** M******, Drăguţ Maria şi Drăguţ Marcel, pentru a-şi angaja apărător. admite cererea formulată de părţi pentru a lua cunoştinţă de conţinutul completării acţiunii şi întâmpinărilor depuse azi la dosar. Amână judecarea cauzei la 02.11.2005. Cu drept de recurs. Pronunţată în şedinţa publică de la 26 Octombrie 2005.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE: Continuă procedura de citare cu pârâţii care nu s-au prezentat. Amână judecarea cauzei la 26.10.2005. Cu drept de recurs. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Octombrie 2005.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Ia act de modificarea cadrului procesual pasiv conform dispoz. art. 132 C.proc.civ., motiv pentru care conceptează în calitate de pârâţi pe R****** M******, Drăguţ Mihaela, Drăguţ Marcel, care se citează. Admite cererea şi acordă termen pentru lipsa de apărare a pârâtului Roşoagă Constantin. Amână judecarea cauzei la 05.10.2005. Cu drept de recurs. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Septembrie 2005.
Se citează pârâtii. Se revine cu adresă conmform filei 25 din dosar. Amână cauza la data de 14.09.2005. Cu drept de apel, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 17 August 2005
Pe rol judecarea cauzei civile privind pe reclamantii: Z***** I****, O**** A******** şi pe pârâtii: R****** C*********, S* R** G**** P****** S**, având ca obiect ordonanţă preşedintiala La apelul nominal făcut în şedinţa publică au răspuns: av.Ioana Luminita pentru reclamanti, lipsă fiind părtile. Procedura nelegal îndeplinită. S-a făcut referatul cauzei de către grefier după care: Apărătorul reclamantilor depune la dosar un set de acte cu copie pentru a fi comunicat şi părtii adverse.Totodată, arată că solicită proba cu relatii de la Biroul de Evidenţă Informatizată a Persoanei în vederea comunicării adresei corecte a pârâtului. INSTANŢA Constată utilă solutionării cauzei proba cu relatii de la B.E.I.P-Arges, urmând a o admite şi a se acorda un nou termen de judecată pentru a se emite adresă în vederea comunicării adresei corecte a pârâtului Rosoagă Constantin în vederea îndeplinirii procedurii de citare. PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite proba cu relatii de la B.E.I.P.Arges. Se emite adresă în sensul celor mentionate în considerentele prezentei încheieri. Se citează pârâtii, cu copie de pe setul de acte depus la acest termen de către reclamanti, prin apărător. Amână cauza la data de 17.08.2005. Cu drept de apel, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 August 2005
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Se citează pârâţii la adresele menţionate în acţiunea principală. Amână judecarea cauzei la 03.08.2005. Cu recurs. Pronunţată în şedinţa publică de la 29 Iunie 2005.