Dosar 7462/280/2005 din 08.07.2005

revocare suspendare executare pedeapsă sub supraveghere


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 7462/280/2005
Data dosar:
08.07.2005
Instanta:
Judecătoria Pitești
Departament:
Judecatorie
Obiect:
revocare suspendare executare pedeapsă sub supraveghere
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 03.01.2006 la ora 8:30

    Complet: Completul 1 - Marţi - Sala 4 - Penal
  • Soluţionare

    Respinge contestatia la executare formulata de BIROUL EXECUTARI PENALE din cadrul Judecatoriei Pitesti, in ceea ce priveste pe condamnatul SORESCU FLORIAN, fiul lui Dumitru si Valeria, nascut la data de 01.11.1972, domiciliat in com. Moşoaia, satul Batrâni, judetul Arges Mentine revocarea suspendarii executarii pedepsei sub supraveghere si termenul de incercare stabilite prin sentinta penala nr.2597/25.11.2005 pronuntata de Judecatoria Pitesti in dosarul nr.4122/2004,definitiva prin decizia penala nr.121/29.03.2005 a Tribunalului Arges. In baza art. 192 c.p.p. cheltuielile judiciare avansate de stat raman in sarcina acestuia, urmand ca onorariu pentru av. din oficiu in suma de 40 lei RON sa fie suportat din fondurile speciale ale Ministerului Justitiei. Cu apel in 10 zile de la pronuntare. Pronunţată în şedinţa publică de la 03 Ianuarie 2006

  • Sedinta din data de 13.12.2005 la ora 8:30

    Complet: Completul 1 - Marţi - Sala 4 - Penal
  • Încheiere

    Se emite o adresa catre societatea SC Adrian Construct SRL pentru a ne indica daca, efectiv, condamnatul a lucrat la aceasta societate. Amana judecarea cauzei la data de 03.01.2005. Cu apel odata cu fondul.

  • Sedinta din data de 08.11.2005 la ora 8:30

    Complet: Completul 1 - Marţi - Sala 4 - Penal
  • Încheiere

    Se revine cu adresa catre Postul de Politie Mosoaia, cu mentiunea de a ne preciza daca exista indicii ca intimatul ar fi avut un loc de munca in alta localitate. Pune in vedere intimatului sa depuna la dosar o copie de pe actul de identitate. Amana cauza la data de 13.12.2005. Cu apel odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 08 Noiembrie 2005.

  • Sedinta din data de 11.10.2005 la ora 8:30

    Complet: Completul 1 - Marţi - Sala 4 - Penal
  • Încheiere

    Se emite adresa catre Postul de Politie al comunei Mosoaia pentru a ne informa cu privire la demersurile facute pentru a-l contacta pe intimat si a-l incunostiinta de faptul ca trebuia sa se prezinte la Serviciul de Protectie a Victimelor si Reintegrare Sociala a Infractorilor de pe langa Judecatoria Pitesti. Se emite adresa catre Serviciul de Protectie a Victimelor si Reintegrare Sociala a Infractorilor de pe langa Judecatoria Pitesti pentru a ne inainta copie de pe instiintarea trimisa intimatului si copie de pe nota telefonica care consemneaza solicitarea sprijinului din partea Postului local de politie. Pune in vedere intimatului sa depuna la dosarul cauzei dsovada faptului ca a lucrat pe santier in alta localitate. Amână judecarea cauzei la 08.11.2005. Cu apel odata cu fondul.

Flux dosar


Actualizare GRPD