Dosar 7842/280/2005 din 01.08.2005

Pretenţii contractuale


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 7842/280/2005
Data dosar:
01.08.2005
Instanta:
Judecătoria Pitești
Departament:
Judecatorie
Obiect:
Pretenţii contractuale
Categorie:
Litigii cu profesionistii
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 10.02.2006 la ora 10:00

    Complet: Completul 2 - Vineri - Sala 3 - Civil
  • Soluţionare

    Admite cererea formulată de reclamanta S* G***** I**** S*, cu sediul în Ştefăneşi, Şoseaua Bucureşti – Piteşti km.110, jud. Argeş, în contradictoriu cu pârâta S* T**** D***** V*** S**, str. Tache Ionescu, bl. Q3, sc. A, ap. 12, jud. Argeş, prin asociat unic M***** M******, cu acelaşi domiciliu. Obligă pârâta, prin reprezentant - asociat unic M***** M******, la plata către reclamantă a sumei de 12.500.000 lei, reprezentând diferenţă din preţul autovehiculului achiziţionat de la reclamantă. Obligă pe pârâtă la plata sumei de 1.063.000 lei, reprezentând cheltuieli de judecată, către reclamantă. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Februarie 2006

  • Sedinta din data de 23.12.2005 la ora 10:00

    Complet: Completul 2 - Vineri - Sala 3 - Civil
  • Încheiere

    Se revine cu adresă către Ministerul Administraţiei şi Internelor să comunice numele proprietarului autoturismului Dacia 1304-PK-02T. Menţine obligaţia reprezentantului reclamantei de a depune la dosar precizare la acţiune, având în vedere că debitul s-a diminuat. Amână judecarea cauzei la 10.02.2006, pentru când se citează pârâtele. Cu recurs odată cu fondul.

  • Sedinta din data de 11.11.2005 la ora 10:00

    Complet: Completul 2 - Vineri - Sala 3 - Civil
  • Încheiere

    Pune în vedere reprezentantului reclamantei să depună precizare la acţiune, având în vedere că debitul s-a diminuat. Se emite adresă către Oficiul Registrului Comerţului să comunice date privitoare la pârâta S* T**** D***** V*** S**, respectiv: sediul acesteia, cod unic de înregistrare, numele asociatului şi administratorului. Se emite adresă către IPJ Argeş – Serviciul Circulaţie să comunice numele proprietarului autoturismului Dacia 1304 – PK – 02 T şi numărul de înmatriculare al autoturismului. Amână judecarea cauzei la 23.12.2005, pentru când se reia procedura de citare cu pârâtele. Cu recurs odată cu fondul.

  • Sedinta din data de 07.10.2005 la ora 10:00

    Complet: Completul 2 - Vineri - Sala 3 - Civil
  • Încheiere

    Acordă termen pentru lipsă de procedură cu pârâta M***** M******. Se citează pârâtele la adresa indicată în cererea de chemare în judecată. Pune în vedere reclamantei prin reprezentant să depună la dosar toate actele de care înţelege să se folosească în susţinerea cererii de chemare în judecată, potrivit disp.art.112 alin.5 Cod procedură civilă, acte despre care face vorbire în cererea formulată şi, de asemenea, să precizeze temeiul de drept al acesteia. Amână judecarea cauzei la 11.11.2005. Cu recurs odată cu fondul.

Flux dosar


Actualizare GRPD