C******** V******
ContestatorB** S*****
IntimatS* N******* S** - P*** C******** D****
IntimatP**** M******
IntimatAdmite contestaţia la executare.
Hotarare 9359/2013 din 03.10.2013Respinge cererea de repunere pe rol a cauzei şi menţine suspendarea judecării cauzei dispusă în temeiul art. 244 pct. 2 Cod procedură civilă. Cu drept de recurs pe toată durata suspendării. Pronunţată în şedinţă publică azi 06.10.2009.
Incheiere suspendare din 06.10.2009Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Magistraţilor de la Judecătoria Botoşani din data de 31 august 2009, privind susţinerea formelor de protest adoptate de Curtea de Apel Bucureşti şi restrângerea activităţii, instanţa va acorda un nou termen, pentru care se vor cita părţile lipsă fără TC.
Văzând lipsa de procedură cu intimata P**** M******, precum şi faptul că contestatoarea şi-a precizat cererea, pentru a se da posibilitate părţilor adverse să ia act de conţinutul acestora şi pentru a se solicita relaţii de la Serviciul de Evidenţă a Persoanelor, cu privire la domiciliul acestei intimatei, relaţii despre Societatea Neldomar şi relaţii de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Botoşani, va dispune amânarea cauzei şi reluarea procedurii de citare cu părţile lipsă. Dispune a se emite adresă la Serviciul de Evidenţă Botoşani, pentru a se comunica actualul domiciliu al intimatei P**** M******. Se va emite adresă la Registrul Comerţului de pe lângă Tribunalul Botoşani, pentru a se comunica dacă SC”Neldomar”SA Botoşani, a fost radiată. Se va emite adresă la Parchetul de pe lângă Judecătoria Botoşani, pentru a se preciza care este stadiul cercetărilor efectuare, ca urmare a disjungerii operate în dosarul nr. 55/P/2005 al DNA şi în care, prin ordonanţa din 16.06.2008, s-a dispus disjungerea şi declinarea cauzei în favoarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Botoşani, faţă de învinuiţii SAMOILĂ ADELA, GHEORGHIŢĂ DANIELA-VASILICA, GRĂDINARU VICTORIA, UNGUREANU ELENA, P**** M****** şi CRISTESCU DOINA, în vederea continuării cercetărilor, sub aspectul săvârşirii infracţiunilor prev. de art. 289 Cp., art. 248 C.p., art. 246 C.p., art. 215, ind. 1 C.p., art. 11, lit. c, din legea 87/1994, art. 37 din legea 82/1991 şi art. 266, pct. 2 din legea 31/1990, republicată, conform proceselor verbale ale urmăririi penale dispuse de IPJ Botoşani, pentru fiecare dintre învinuite. Asupra cererii de repunere pe rol, se va pronunţa după ce se vor primi relaţiile solicitate.
Menţine măsura suspendării cauzei în temeiul art. 244 pct. 2 Cod procedură civilă. Cu drept de recurs pe durata suspendării. Pronunţată în şedinţă publică.
Întrucât nu s-au depus relaţiile solicitate, dispune a se reveni cu adresă către D.N.A. Bucureşti prin care se va solicita să ne comunice stadiul de soluţionare al dosarului 19/P/2003, motivând că soluţionarea contestaţiei la executare a fost suspendată până la soluţionarea acestei cauze.
Se solicita relatii catre DNA Bucuresti si se acorda termen.
Constat[ că judecarea cauzei a fost suspendsată în temeiul art..244 pct.2 Cod procedură civilă, prin Decizia nr. 370R/2005 şi încheierea din 09.12.2005 a Tribunalului Botoşani.