P*** G*******
InculpatI****** E******
Parte vătămatăB**** F****** E********
Parte vătămatăB**** S*****
Parte vătămatăIn baza art.11 pct.2 lit.b si 10 lit.h C.p.p rap la art.284 ind.1 C.p.p. încetează procesul penal pornit la plângerea prealabilă a părţilor vătămate Ionescu Emilian, CNP *********5022, domiciliat in Piteşti , b-dul Petrochimiştilor, bl. B31, sc.B, et.2, ap.11, jud. Arges, Bratu Florica Elisabeta CNP *********4964 si Bratu Sorina, CNP *********5028, ambele domiciliate in Piteşti, b-dul N Balcescu, bl.L6, sc.D, ap. 19, jud. Arges, formulata împotriva inculpatului Păun Gheorghe domiciliat in comuna Bradu, sat Bradu de Jos, nr. 441, jud.Arges, pentru săvârşirea infracţiunilor de „insultă” şi „calomnie” prev si ped de art. 205 C.p si 206 C.p. Respinge actiunea civila promovata de partile civile Ionescu Emilian si Bratu Florica Elisabeta in procesul penal. Respinge ca nedovedită cererea inculpatului de obligare a părţilor vătămate la plata cheltuielilor judiciare efectuate de acesta. In baza art.192 pct.2 lit.c C.p.p obligă părţile vătămate să plătească statului cate 100 lei RON fiecare cu titlu de cheltuieli judiciare. Cu recurs, in 10 zile de la pronunţare pentru părţile prezente si de la comunicare pentru cele lipsă. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Mai 2006.
Admite cererea partii vatamate Ionescu Emilian si respinge cererea partii vatamate B**** F****** E********. Pune in vedere partii vatamate Ionescu Emilian sa faca dovada cu acte medicale a imposibilitatii de prezentare la termenul de astazi. Ia act ca este primul termen de judecata la care partea vatamata Bratu Florica Elisabeta lipseste in mod nejustificat si al II-lea termen de judecata la care partea vatamata Bratu Sorina legal citata lipseste in mod nejustificat. Se citeaza partea vatamata . Amână judecarea cauzei la 10.05.2006 Cu recurs, odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 12 Aprilie 2006
Admite cererea formulata de partea vatamata B**** F****** E******** si acorda termen pentru ca aceasta sa-si angajeze alt aparator. Ia act ca este primul termen de judecata la care partea vatamata B**** S***** lipseste in mod nejustificat. Se citeaza partea vatamata B**** S*****. Amână judecarea cauzei la 12.04.2006 Cu recurs odata cu fondul.
Se citeaza partea vatamata B**** S***** la noua adresa de domiciliu, precizata la fila 52 dosar, respectiv Pitesti, str. Popa Sapca, bl. P 2, sc.B, ap.11, judetul Arges. Se numeroteaza imputernicirea avocatiala aflata la fila 43 dosar . Proroga discutarea exceptiei tardivitatii formularii plangerii, invocata la termenul anterior de aparatorul inculpatului. Amână judecarea cauzei la 15.03.2006. Cu recurs odata cu fondul.
Proroga discutarea exceptiei tardivitatii formularii plangerii dupa audierea partii vatamate B**** S***** si depunerea tuturor inscrisurilor. Pune in vedere inculpatului prin aparator sa depuna la dosar inscrisurile la care face referire. Se citeaza partea vatamata in baza art 177.C.pp Amână judecarea cauzei la 01.02.2006 Cu recurs odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 04 Ianuarie 2006
Admite pentru partile vatamate cererea pentru lipsa de aparare, in baza art. 173 cpp. Se citeaza partea vatamata B**** S*****. Amana cauza la data de 04.01.2006. Cu recurs odata cu fondul. Pronuntata in sedinta publica azi, 30.11.2005.
Admite cererea pentru lipsa de aparare formulata de catre inculpat, in baza art. 171 cpp. Se citeza partile. Amână judecarea cauzei la 30.11.2005. Cu recurs odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Noiembrie 2005.