Dosar 9116/280/2005 din 14.09.2005

Pretenţii delictuale (art. 998 - 999 c.civ.)


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 9116/280/2005
Data dosar:
14.09.2005
Instanta:
Judecătoria Pitești
Departament:
Judecatorie
Obiect:
Pretenţii delictuale (art. 998 - 999 c.civ.)
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 08.02.2006 la ora 10:00

    Complet: Completul 2 - Miercuri - Sala 3 - Civil
  • Soluţionare

    Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale active a reclamanţilor P*********** T**** şi P*********** M*****. Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtelor B***** R***** şi Burcea Camelia. Respinge acţiunea formulată de reclamanţii P*********** I****, P*********** T**** şi P*********** M*****, domiciliaţi în Craiova, cartier 1 Mai, str.Independenţei, bl.12, sc.A, etj.4,ap.10, judeţul Dolj în contradictoriu cu pârâtul B***** I**, domiciliat în localitatea Ştefăneşti,str.Mitricel, nr.1, judeţul Argeş, ca neîntemeiată. Respinge acţiunea formulată de reclamanţi în contradictoriu cu pârâtele B***** R***** şi Burcea Camelia domiciliate în Piteşti, str.Nicolae Bălcescu, bl.L.2, sc.D, etj.1, ap.7, judeţul Argeş ca fiind introdusă împotriva unor persoane fără legitimare procesuală pasivă. Obligă reclamanţii la plata către pârâtul B***** I** a sumei de 200 RON cu titlu de cheltuieli de judecată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 08 Februarie 2006.

  • Sedinta din data de 11.01.2006 la ora 10:00

    Complet: Completul 2 - Miercuri - Sala 3 - Civil
  • Încheiere

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Admite cererea formulată de pârâţi prin avocat şi dispune înlocuirea martorei Mihalcea Elena cu martorul Toma Ion. Se citează martorul Toma Ion în comuna Stefăneşti, jud. Argeş. Respinge ca neîntemeiată cererea de reaudiere a martorei Bădulescu Constantina, formulată de reclamanţi prin avocat. Amână judecarea cauzei la 08.02.2006. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 Ianuarie 2006.

  • Sedinta din data de 30.11.2005 la ora 10:00

    Complet: Completul 2 - Miercuri - Sala 3 - Civil
  • Încheiere

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Încuviinţează în apărare pentru pârâţi probele cu înscrisuri, interogatoriu şi doi martori. Se citează reclamanţii cu menţiunea expresă „la interogatoriu” conform dispoz. art. 218 rap. la art. 153 C.proc.civ.; se citează martorii propuşi de pârâţi la adresele indicate. Continuă procedura de citare a pârâtelor cu menţiunea „la interogatoriu”. Amână judecarea cauzei la 11.01.2006. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 30 Noiembrie 2005.

  • Sedinta din data de 02.11.2005 la ora 10:00

    Complet: Completul 2 - Miercuri - Sala 3 - Civil
  • Încheiere

    PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE Încuviinţează probele cu înscrisuri, interogatoriu şi proba testimonială cu doi martori, cu citare propuse de reclamanţi în dovedirea acţiunii. Potrivit dispoz. art. 218 rap. la art. 153 C.proc.civ. citează pârâţii cu menţiunea expresă „la interogatoriu”. Amână judecarea cauzei la 30.11.2005. Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 02 Noiembrie 2005.

Flux dosar


Actualizare GRPD