S* L***** C******** H****** S**
ReclamantS* A********* S** - A***** F****** M******
PârâtPENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII HOTĂRĂŞTE: Admite actiunea formulata de catre S* L***** C******** H****** S**, cu sediul in com Mosoaia, sat Smeura nr. 515, jud Arges in contradictoriu cu parata SC Avantgarde SRL, cu sediul in Pitesti, Gavana II, str Ion Minulescu, nr. 23, jud Arges. Someaza parata-debitoare sa plateasca reclamantei-creditoare suma de 3294 RON plus penalitati de intarziere de 1% pe zi calculate incepand cu data de 10.03.2005 si pana la data efectiva a platii; suma de 4337 RON plus penalitati de 1% pe zi calculate incepand cu 10.04.2005 si pana la data efectiva a platii si suma de 7769 RON, contravaloare utilitati spatiu inchiriat, aferenta lunilor martie-aprilie 2005 plus dobanda legala aferenta incepand cu 9.08.2005. Termenul de plata este de 30 de zile de la ramanerea irevocabila a prezentei hotarari. Obliga parata la plata, catre reclamanta, a sumei de 337,3 lei RON, cheltuieli de judecata. Cu drept de actiune in anulare pentru debitoarea parata in termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 16 Martie 2006.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE: Admite cererea formulată de pârâtă, prin apărător, prin care solicită amânarea cauzei pentru a putea răspunde în scris la interogatoriul formulat de reclamantă. Emite adresă către reclamantă pentru a-i comunica interogatoriul formulat de pârâtă, cu precizarea de a răspunde în scris la interogatoriul, cu menţiunea aplicării dispoziţiilor art. 225 Cpc. Amână judecarea cauzei la data de 16.03.2006, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. Cu drept de cerere în anulare odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa de la 16 Februarie 2006.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE: Încuviinţează atât pentru reclamantă cât şi pentru pârâtă proba cu interogatoriu şi proba cu înscrisuri. Pune în vedere părţilor, să depună la dosar interogatoriile formulate pentru a fi administrate. Amana cauza la data de 16.02.2006, pentru administrarea probatoriului, partile avand termen in cunostinta. Cu drept de cerere în anulare odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 12 Ianuarie 2006.
PENTRU ACESTE MOTIVE, ÎN NUMELE LEGII DISPUNE: Reia procedura de citare cu pârâta SC AVANTGARDE SRL, atât la sediul cât şi la punctul de lucru. Admite cererea formulată de pârâtă, prin apărător, prin care solicită amânarea cauzei pentru imposibilitate de prezentare a apărătorului la acest termen de judecată. Amână judecarea cauzei la data de 12.01.2006, pentru când se va cita pârâta atât la sediu cât şi la punctul de lucru, reclamanta având termen în cunoştinţă. Cu drept de cerere în anulare odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică de la 24 Noiembrie 2005.
Amână judecarea cauzei la 24.11.2005 pentru când reclamanta are termen in cunoştinţă urmând a se cita pârâta atât la sediu cît si la punctul de lucru aflat in Piteşti, cartier Găvana II , str. Ion Minulescu, nr. 23, judeţul Argeş. Cu drept de cerere in anulare odată cu fondul . Pronunţată în şedinţa publică de la 20 Octombrie 2005