S* P****** T****** S**
CreditorS* Y**** C & M S*** S**
DebitorD******* G******* A F********* P****** N****
CreditorR** I********* S***
LichidatorI*****
CreditorAprobă raportul final afişat la data de 25.05.2009. Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar RDV Insolvenţă S.P.R.L. Piatra-Neamţ. În temeiul art. 132 alin. 2 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune închiderea procedurii falimentului debitorului S.C. „YNTER C&M SERV” S.R.L Brusturi ,jud.Neamţ. Dispune radierea debitorului din Registrul Comerţului Neamţ. În temeiul art. 136 din Legea privind procedura insolvenţei, Descarcă pe lichidator de orice îndatoriri şi responsabilităţi. În temeiul art. 135 din Legea privind procedura insolvenţei, Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorilor, foştilor administratori, Direcţiei teritoriale a finanţelor publice şi Oficiului registrului comerţului de pe lângă Tribunalul Neamţ pentru efectuarea menţiunilor de închidere a procedurii şi de radiere, precum şi publicarea prin Buletinul procedurilor de insolvenţă. Definitivă. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi 09.06.2009.
pentru a se întocmi raportul final şi situaţiile financiare finale.
Ia act de necontestarea raportului privind fondurile obţinute din lichidare şi a planului de distribuire afişate la data de 20.02.2009
pentru continuare procedură valorificare bunuri din averea debitoarei
continuare procedură valorificare
Amână pronunţarea la 09.09.2008; termen pentru continuarea procedurii. Admite în parte contestaţia formulată de debitoare cu privire la creanţa creditoarei S.C.”PANEURO TRADING” S.R.L. Bucureşti. Constatată că , creanţa S.C.”PANEURO TRADING” S.R.L. Bucureşti este în sumă de 49.961,94 lei. Dispune ca lichidatorul judiciar să refacă în acest sens tabelul definitiv al creanţelor. Definitivă şi executorie. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică , azi 09.09.2008.
Ia act de Hotărârea adunării creditorilor din data de 15.07.2008 de aprobare a raportului de evaluare întocmit de expertul evaluator Manolache Petruţ şi a modalităţii de vânzare a bunurilor mobile ale debitoarei S.C. „Ynter C & M Serv” S.R.L. Încuviinţează vânzarea bunurilor mobile ale debitoarei prin metoda licitaţiei publice cu strigare, pornind de la preţurile stabilite în raportul de evaluare. Definitivă şi executorie. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică , azi 06.08.2008.
- Pentru continuarea procedurii insolvenţei şi pt studiul raportului de evaluare întocmit în cauză,
pentru efectuarea raportului de evaluare
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar .Ia act de hotărârea adunării creditorilor debitoarei la adunarea din data de 14.02.2008 privind: -desemnarea comitetului creditorilor debitoarei format din:DGFP Neamţ, ITM şi S* P****** T****** S**prin lichidator Activ Lichidator IPURL ,având ca preşedinte creditoarea DGFP Neamţ şi cu atribuţiile prev. de art. 17(1)din Legea nr.85/2006; -aprobarea angajării de către lichidator,în numele debitoarei, a expertului evaluator Manolache Petruţ, care va evalua bunurile mobile din averea debitoarei,atât individual,câtşi în bloc,în conformitate cu standardele internaţionale de evaluare, cu un onorariu de 2500 lei,care se vaplăti după valorificarea bunirilor evaluate.Dispune comunicarea sentinţei ORC de pe lângă Tribunalul Neamţ pentru efectuarea menţiunilor corespunzătoare şi publicarea în Buletinul Procedurilor de insolvenţă.Definitivă. Cu recurs în termen de 10 zile de la comunicare.
pentru continuarea procedurii, urmând a fi evaluate bunurile debitoarei
Admite cererile.În tem.art.107 din lege dispune începerea procedurii falimentului debitorului. Desemnează lichidator judiciar pe fostul administrator R** I********* S*** cu o retribuţie lunară de 1000 lei, sau 8 % din operaţiunile de lichidare , care va îndeplini atribuţiile prev. de art.25.Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitorului. Definitivă. Cu recurs în 10 zile de la comunicare.
Pentru ataşarea volumului în care se regăseşte soluţia pronunţată de instanţa de control judiciar ca urmare a recursului formulat împotriva sentinţei de deschidere a procedurii insolvenţei; Pentru citarea debitoarei şi a creditorului S* P****** T****** S** – prin lichidator - cu duplicat de pe punctul de vedere depus de administratorul judiciar pentru studiu şi precizarea poziţiei; Pentru continuarea procedurii insolvenţei;
Instanţa reţine spre soluţionare cererea de schimbare a modului de exercitare a profesiei administratorului judiciar al debitoarei, prorogă termenul de soluţionare a contestaţiei formulată de debitoare împotriva cererii de creanţă a creditorului S* P****** T****** S**, până la soluţionarea recursului formulat de debitoare împotriva sentinţei civile nr. 3496 din 8.12.2006, prin care s-a deschis procedura insolvenţei şi stabileşte termen de judecată la data de 4.09.2007 ora 12,00. H O T Ă R Ă Ş T E Admite cererea formulată de administratorul judiciar al debitoarei S* Y**** C & M S*** S**, cu sediul în Tg. Neamţ, Bd. Stefan cel mare Bl.M.4, parter, judeţul neamţ, înregistrată ORC sub nr. J27/540/1996, CUI R 8651969. Ia act de schimbarea denumirii administratorului judiciar din SC Sten Consult SRL Piatra Neamţ în RDV Inolvenţă SPRL, înregistrată în registrul societăţilor profesionale sub nr. RSP 0032, cu sediul social în Piatra Neamţ, Bd. Traian nr.80, Bl.H.3, et.6, ap.27, judeţul Neamţ, în temeiul art.4 din OUG nr.86 din 8.11.2006. Definitivă şi executorie. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 15.05.2007.
- Pentru soluţionarea recursului formulat de debitor împotriva sentinţei civile nr. 3496/F/8.12.2006, prin care s-a deschis procedura insolvenţei, - Pentru întocmirea de către lichidator a raportului în temeiul art. 59 din Legea nr. 85/2006,