Dosar 1296/250/2006 din 19.10.2006

dezmembrăminte ale dreptului de proprietate - servitute


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1296/250/2006
Data dosar:
19.10.2006
Instanta:
Judecătoria Lipova
Departament:
Judecatoria Lipova
Obiect:
dezmembrăminte ale dreptului de proprietate - servitute
Categorie:
Civil
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 20.11.2012 la ora 9:00

    Complet: I 2
  • Încheiere

    admite cererea. Investeşte cu formulă executorie

  • Sedinta din data de 15.12.2010 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Soluţionare

    ADMITE ACŢIUNEA RECLAMANTEI

  • Sedinta din data de 08.12.2010 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amână cauza

    Amânare de pronunţare 15.12.2010.

  • Sedinta din data de 13.10.2010 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Acordă un nou termen pentru a se comunica raportul de expertiză către părţile lipsă. Acordă termenul pentru a se studia raportul de expertiză şi pentru a se formula eventuale obiecţiuni la acesta. Emiterea unei adrese către Biroul local de expertize Arad pentru a se confirma onorariul expertului în sumă de 500 lei. Amână judecarea cauzei la data de 8 decembrie 2010. Pronunţată în şedinţa publică din 13 octombrie 2010.

  • Sedinta din data de 23.06.2010 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Acordă termen a se efectua raportul de expertiză auto. Amână judecarea cauzei la data de 13 octombrie 2010. Pronunţată în şedinţa publică din 23 iunie 2010.

  • Sedinta din data de 02.06.2010 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Acordă termen a se efectua raportul de expertiză auto. Amână judecarea cauzei la data de 23 iunie 2010. Pronunţată în şedinţa publică din 2 iunie 2010.

  • Sedinta din data de 12.05.2010 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Acordă termen a se efectua raportul de expertiză auto. Amână judecarea cauzei la data de 2 iunie 2010. Pronunţată în şedinţa publică din 12 mai 2010.

  • Sedinta din data de 21.04.2010 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Efectuarea unui raport de expertiză tehnică în specialitatea auto, având ca obiective: care este configuraţia drumului uzinal ce deserveşte nevoile de aprovizionare, desfacere a pârâtelor din prezentul dosar pentru ca circulaţia cu autovehiculele pe aceste tronsoane să se desfăşoare în condiţii de siguranţă şi fluiditate a traficului în funcţie de necesitatea pârâtelor; dacă traficul se poate desfăşura pe o singură bandă de mers, care este unghiul de virare la stânga sau la dreapta, de-a lungul traseului, pentru ca virajele să aibă loc în siguranţă, precum şi lăţimea drumului pentru ca autovehiculele să fie manevrate în maximă siguranţă, care este raza necesară efectuării unor manevre de virare la stânga sau la dreapta a autovehiculelor lungi de mare tonaj pe acest drum uzina, pe fiecare tronson în parte, care este raza necesară, suprafaţa, autovehiculelor lungi să poată intra pe porţiile existente, în halele industriale, care este lungimea şi lăţimea necesară, pe fiecare tronson în parte, din cadrul acestui drum interior, pentru a exista supralărgiri pentru ca autotrenurile care circulă simultan să poată efectua manevre de depăşire, expertul ţinând seama şi de completările făcute de expertul în construcţii. Numeşte în cauză expertul Păfucan Ioan. Stabileşte onorariu expert în sumă de 700 lei, aflat în sarcina pârâţilor, câte 100 lei fiecare pârât, care se va depune în termen de 5 zile de la pronunţare. Stabileşte termen de depunere a raportului de expertiză la data de 12 mai 2010. Pune în vedere expertului prevederile art. 208 al. 1 C. pr. civ., în sensul că, dacă pentru expertiză este nevoie de o lucrare la faţa locului, ea nu poate fi făcută decât după citarea părţilor prin carte poştală recomandată, cu dovada de primire, arătând zilele şi orele când începe şi continuă lucrarea. Dovada de primire va fi alăturată lucrării expertului. Pune în vedere părţilor prevederile Legii nr. 192 din 16 mai 2006 privind instituţia medierii, respectiv faptul că medierea reprezintă o modalitate de soluţionare a conflictelor pe cale amiabilă, cu ajutorul unei terţe persoane specializate în calitate de mediator, în condiţii de neutralitate, imparţialitate, confidenţialitate şi având liberul consimţământ al părţilor. Acordă termenul pentru a se studia răspunsul la obiecţiuni. Acordă un nou termen pentru a se depune în scris soluţia pronunţată la cererea de strămutare a cauzei. Amână judecarea cauzei la data de 21 aprilie 2010. Pronunţată în şedinţa publică din 21 aprilie 2010.

  • Sedinta din data de 24.03.2010 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Omite a se pronunţa asupra obiectivelor la raportul de expertiză depuse între termene. Acordă termen pentru ca experta Bether Floare să indice temeiul legal al celor susţinute în raportul de expertiză, respectiv care sunt textele de lege care stabilesc lăţimea drumului pe care circulă vehicule Acordă un nou termen pentru a se depune în scris soluţia pronunţată la cererea de strămutare a cauzei. Amână judecarea cauzei la data de 21 aprilie 2010. Pronunţată în şedinţa publică din 24 martie 2010.

  • Sedinta din data de 24.02.2010 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Omite a se pronunţa asupra obiectivelor la raportul de expertiză depuse între termene. Acordă termen pentru a se comunica răspunsul la obiecţiuni cu reclamanta. Acordă un nou termen pentru a se depune în scrissoluţia ce se va pronunţa la cererea de strămutare a cauzei. Amână judecarea cauzei la data de 24 martie 2010. Pronunţată în şedinţa publică din 24 februarie 2010.

  • Sedinta din data de 07.10.2009 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Omite a se pronunţa asupra obiectivelor la raportul de expertiză depuse între termene. Acordă un termen mai lung pentru a se cunoaşte soluţia ce se va pronunţa la cererea de strămutare a cauzei. Amână judecarea cauzei la data de 24 februarie 2010. Pronunţată în şedinţa publică din 7 octombrie 2009.

  • Sedinta din data de 04.08.2009 la ora 09:00

    Complet: CV:2
  • Amânat

    Comunicarea obiectivelor la raportul de expertiză către părţile lipsă. Amână judecarea cauzei la data de 7 octombrie 2009. Pronunţată în şedinţa publică din 4 august 2009.

  • Sedinta din data de 28.07.2009 la ora 09:00

    Complet: CV:2
  • Amânat

    T- 4 august 2008. listă experţi auto.

  • Sedinta din data de 08.07.2009 la ora 09:00

    Complet: CV:2
  • Amânat

    Comunicarea obiecţiunilor la raportul de expertiză către expert. Emiterea unei adrese către Biroul local de experţi Arad în vederea remiterii unei liste cu experţi tehnici în specialitatea auto. Amână judecarea cauzei la data de 28 iulie 2009. Pronunţată în şedinţa publică din 8 iulie 2009.

  • Sedinta din data de 17.06.2009 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Admite cererea de aânare formulată de reprezentantul reclamantei. Urmează să se pronunţe asupra cererii vizând efectuarea unei noi expertize la un termen viitor. Amână judecarea cauzei la data de 8 iulie 2009.

  • Sedinta din data de 27.05.2009 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Admite cererea de amânare formulată de reprezentantul reclamantei. Urmează să se pronunţe la termenul viitor asupra cererii de completare a raportului de expertiză, în condiţii de contrtadictorialitate. Ia act de faptul că s-au depus planşe fotografice. Amână judecarea cauzei la data de 17 iunie 2009.

  • Sedinta din data de 29.04.2009 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Urmează să se pronunţe asupra cererii vizând efectuarea unei noi expertize la un termen viitor, după ce se va depune delegaţie de reprezentare. Amână judecarea cauzei la data de 27 mai 2009.

  • Sedinta din data de 01.04.2009 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Admite cererea de amânare şi acordă termen pentru ca părţile să ajungă la o eventuală tranzacţie. Emiterea unei adrese către Biroul local de expertize Arad în vederea remiterii unei liste cu experţi tehnici în specialitatea topografie. Amână judecarea cauzei la data de 29 aprilie 2009.

  • Sedinta din data de 04.03.2009 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Admite cererea de amânare şi acordă termen pentru ca părţile să ajungă la o eventuală tranzacţie. Amână judecarea cauzei la data de 1 aprilie 2009.

  • Sedinta din data de 11.02.2009 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Acordă termen pentru a se comunica răspunsul la obiecţiuni către părţile lipsă. Amână judecarea cauzei la data de 4 martie 2009.

  • Sedinta din data de 21.01.2009 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Acordă termen pentru a se depune raportul de expertiză. Amână judecarea cauzei la data de 11 februarie 2009

  • Sedinta din data de 10.12.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Comunicarea obiecţiunilor către părţile lipsă. Urmează să se pronunţe asupra obiecţiunilor în condiţii de contradictorialitate. Amână judecarea cauzei la data de 21 ianuarie 2009.

  • Sedinta din data de 19.11.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Încuviinţează cererea de amânare şi acordă termen pentru a se studia raportul de expertiză şi pentru a se formula eventuale obiecţiuni la acesta. Amână judecarea cauzei la data de 10 December 2008

  • Sedinta din data de 29.10.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Acordă termen pentru a se depune raportul de expertiză, necondiţionat de plata onorariului. Se citează reclamanta cu menţiunea de a achita onorariul sub sancţiunea suspendării în baza art. 1551 C. pr. civ. Amână judecarea cauzei la data de 19 noiembrie 2008.

  • Sedinta din data de 08.10.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Acordă termen pentru a se depune raportul de expertiză, necondiţionat de plata onorariului. Citarea expertului să depună raportul de expertiză, sub sancţiunea amenzii Amână judecarea cauzei la data de 29 octombrie 2008.

  • Sedinta din data de 24.09.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    Acordă termen pentru a se depune raportul de expertiză. Citarea expertului să depună raportul de expertiză, sub sancţiunea amenzii Amână judecarea cauzei la data de 8 octombrie 2008.

  • Sedinta din data de 18.06.2008 la ora 09:00

    Complet: CV:2
  • Amânat

    termen 24 septembrie 2008. probaţiune

  • Sedinta din data de 04.06.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    termen 18 iunie 2008. probaţiune

  • Sedinta din data de 14.05.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    t 4 iunie 2008. probaţiune

  • Sedinta din data de 30.04.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    t 14 mai probaţiune

  • Sedinta din data de 17.04.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    t 30.04.2008. probaţiune

  • Sedinta din data de 27.03.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    t 17.04.2008. probaţiune

  • Sedinta din data de 06.03.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    t 27.03.2008. probaţiune

  • Sedinta din data de 14.02.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    t 6.03.2008. probaţiune

  • Sedinta din data de 23.01.2008 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    T: 14.02.2008. probaţiune

  • Sedinta din data de 12.12.2007 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    t-23.01.2008. probaţiune

  • Sedinta din data de 21.11.2007 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    T: 12.12.2007. probaţiune

  • Sedinta din data de 07.11.2007 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    T: 21.11.2007. alte cauze

  • Sedinta din data de 17.10.2007 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    termen la 7.11.2007. procedură viciată

  • Sedinta din data de 27.06.2007 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    TERMEN LA 17 X 2007. PROBAŢIUNE

  • Sedinta din data de 15.02.2007 la ora 9:00

    Complet: C 4
  • Soluţionare

    admite excepţia autorităţii de lucru judecat

  • Sedinta din data de 01.02.2007 la ora 9:00

    Complet: C 4
  • Amânat

    T-15.02.2007 încuviinţează cererea de amânare formulată de reprezentanta pârâtelor Roimobac şi Robac

  • Sedinta din data de 18.01.2007 la ora 9:00

    Complet: C 4
  • Amânat

    T-1.02.2007alte cauze

  • Sedinta din data de 20.12.2006 la ora 9:00

    Complet: C 2
  • Amânat

    RESPINS CEREREA DE RECUZARE. MENŢINE CAUZA LA ACELAŞI COMPLET ŞI FIXEAZĂ TERMEN DE JUDECATĂ LA 18 IAN. 2007. CU CITAREA PĂRŢILOR.

  • Sedinta din data de 14.12.2006 la ora 9:00

    Complet: C 4
  • Amânat

    Cere recuzare; T.20 decembrie 2006 în vederea soluţionării cererii de recuzare- complet II- ID

  • Sedinta din data de 30.11.2006 la ora 9:00

    Complet: C 4
  • Amânat

    Admis declaraţia de abţinere, acordat T la 14 decembrie 2006

  • Sedinta din data de 23.11.2006 la ora 9:00

    Complet: C 3
  • Amânat

    T. 30 noiembrie în vederea soluţionării declaraţiei de abţinere.

  • Sedinta din data de 09.11.2006 la ora 9:00

    Complet: C 3
  • Amânat

    termen 23 nov.2006-probaţiune

Flux dosar


Actualizare GRPD