Dosar 1327/40/2006 din 28.02.2006

* 4g Amânarea sau întreruperea executării


Informatii dosar

Numar dosar:
Dosar 1327/40/2006
Data dosar:
28.02.2006
Instanta:
Tribunalul Botoșani
Departament:
Secţia penală
Obiect:
* 4g Amânarea sau întreruperea executării
Categorie:
Penal
Stadiu proces:
Fond

Parti proces

Sedinte

  • Sedinta din data de 16.05.2006 la ora 8:30

    Complet: TL
  • Soluţionare

    Respins, ca nefondată, cererea pentru întreruperea executării pedepsei formulată de petentul L**** D****, fiul lui Gheorghe şi Hareta, născut la 3 februarie 1975, în prezent deţinut în Penitenciarul Botoşani. Obligă petentul să plătească statului suma de 160 Ron cheltuieli judiciare, din care suma de 40 lei Ron onorar avocat oficiu se va achita anticipat Baroului Botoşani iar suma de 113,50 Ron c/val expertiză medico-legală se va achita I.M.L. Iaşi, din fondurile Ministerului Justiţiei. Cu apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică din 16 mai 2006.

  • Sedinta din data de 18.04.2006 la ora 8:30

    Complet: TL
  • Amânat

    Petentul, personal şi prin apărător, arată că a fost examinat de comisia medicală a Institutului de Medicină-Legală Iaşi pe data de 29 martie 2006, depunând la dosar chitanţa nr.1821523 din 11 aprilie 2006 prin care face dovada că a achitat contravaloarea expertizei. Solicită acordarea unui termen de judecată pentru a se depune la dosar raportul de expertiză medico-legală. Se va reveni cu adresă la I.M.L.Iaşi pentru efectuarea expertize medico-legale privind pe petent, care să stabilească dacă afecţiunile de care suferă acesta îl pun în imposibilitate de a executa în continuare pedeapsa de 11 ani închisoare.

  • Sedinta din data de 21.03.2006 la ora 8:30

    Complet: TL
  • Amânat

    Instanţa constată că s-a depus la dosar adresa nr.375 din 17 martie 2006 emisă de către Serviciul de Medicnă Legală Botoşani prin care se arată că petentul a mai beneficiat de întreruperea pedepsei, ca urmare a expertizei medico-legale întocmite de către Institutul de Medicină Legală Iaşi, instituţie căreia trebuie să ne adresăm pentru efectuarea unei noi expertize în ceea ce-l priveşte pe petent. Petentul, personal şi prin apărător, arată că a formulat cerere pentru întreruperea executării pedepsei, pe motive medicale, solicitând efectuarea unei expertize medico-legale, arătând că a mai avut întreruptă executarea pedepsei însă nu s-a operat ci doar a urmat un tratament, în urma căruia starea sănătăţii sale s-a agravat.

  • Sedinta din data de 28.02.2006 la ora 12:00

    Complet: TL

Flux dosar


Actualizare GRPD