C***** M* G****** A***
InculpatS********** M*****
Parte vătămatăC*** D* A******** D* S******* D***
Parte civilăS******* N** 1
Parte civilăRespinge cererea de schimbare a încadrării juridice în art.182 C.p. În baza art.20 rap.la art.174,175 lit.i C.p. cu aplic.art.73 lit.b C.p., condamnă pe inc.CERNEA GEORGEL ALIN, la 5 ani închisoare şi 3 ani interzicerea drepturilor prev.de art.64 lit.a,b C.p. În temeiul dispoz.art.88 c.p.şi 350 C.p.p.compută reţinerea şi arestul preventiv cu începere de la 12.07.2006, la zi şi menţine starea de arest a inculpatului. Cu aplic.art.71,64 lit.a,b, C.p. Obligă inculpaptul la plata sumei de 1040,9 lei despăgubiri civile către Spitalul Clinic de Urgenţă Craiova, reactualizată la data plăţii efective a debitului. Ia act că partea vătămată nu s-a constituit parte civilă în cauză. Obligă inculpatul la 200 lei cheltuieli judiciare în favoarea statului.Cu apel. Pronunţată în şedinţa publică de la de la 21.03.2007.
În baza art.300/2 C.p.p. rap.la art.160 b C.p.p. Menţine starea de arest inculpatului Cernea Georgel Alin. Cu recurs în 24 ore de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică, orele l3,00, din data de 07.03.2007. Amână cauza în vederea audierea martorilor din acte Purcaru George şi Dumitru Daniel.
Amână judecarea cauzei la 7 martie 2007, termen dat în cunoştinţă părţii vătămate şi pentru a se cita inculpatul Cernea Georgel Alin în PMS Craiova, părţile civile Spitalul nr .1 Craiova şi CAS Dolj şi martorii din rechizitoriu cu mandat de aducere. Pronunţată în şedinţa publică de la 21 Februarie 2007.
În baza art.300/2 C.p.pen. Menţine starea de arest a inculpatului Cernea Georgel. Cu recurs în termen de 24 ore de la pronunţare. Pronunţată în şedinţă publică de la 24 ianuarie 2007, orele 12,00. Amână cauza în vederea audierii martorilor lipsă.
Amână cauza în vederea audierii martorilor din rechizitoriu
amână cauza în vedera audierii martorilor din acte.