C****** I**
Recurent ReclamantC****** J******** A**** D* F*** F******
Intimat PârâtC****** L***** P***** L****** D* F*** F******
Intimat PârâtC****** L***** D* F*** F****** M****** - P*** P********* E** F*****
Recurent PârâtC****** L***** D* F*** F****** A*****
Intimat PârâtAdmite în parte acţiunea. Admite în parte cererea de intervenţie în nume propriu. Obligă CLFF Moşoaia şi CJFF Argeş să reconstituie dreptul de proprietate pentru suprafaţa de teren de 5000 mp, teren situat în localitatea Moşoaia, punctul „Dealul Moşoii” judeţul Argeş. Obligă CLFF Poiana Lacului şi CJFF Argeş să reconstituie dreptul de proprietate pentru suprafaţa de teren de 2500 mp, teren situat în punctul „Dăjerescu”, teren situat în comuna Poiana Lacului, judeţul Argeş. Cu drept de recurs.
Amână pronunţarea la data de 19.07.2011.
Termen acordat pentru lipsa completării raportului de expertiză, sens în care se revine cu adresă către expert Niţu Gheorghe.
Încuviinţează obiecţiunile formulate de reclamantă, la completarea raportului de expertiză Niţu Gheorghe. Revine cu adresă către expert pentru ca acesta să completeze raportul de expertiză, respectiv să identifice terenul din punctul „Coasta Dăjerescu”, potrivit obiectivelor stabilite iniţial. Încuviinţează cererea de suplimentare a onorariului de expertiză, formulată de expert, cu suma de 300 lei. Pune în vedere reclamantului C****** I**, prin avocat, să depună la dosarul cauzei, prin compartimentul registratură al instanţei, până la termenul de judecată acordat, dovada achitării onorariului suplimentar de expertiză, cu chitanţa în original.
Termen acordat pentru revenire cu adresă către expert Niţu Gheorghe pentru identificarea terenului din comuna Ungheni.
Termen acordat pentru revenire cu adresă către expert Niţu Gheorghe pentru identificarea terenului din comuna Ungheni.
Termen acordat pentru revenire cu adresă către expert Niţu Gheorghe pentru identificarea terenului din comuna Ungheni.
Termen acordat potrivit art. 98 alin. (6) din H.G. nr. 387/2005, pentru continuitatea completului de judecată.
Termen pentru emitere adresă de numire către expert Niţu Gheorghe, fiind înlocuit expert Dumitrescu Cristian.
Revine cu adresă către expert Dumitrescu Cristian, pentru întocmirea şi depunerea raportului de expertiză, cu cel puţin 7 zile înainte de termenul de judecată acordat, cu menţiunea că este necesară efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar, în temeiul dispoziţiilor art. 2 alin. 1 Titlul XIII/ Lg. 247/2005 şi art. 1081 C.p.c. şi cu menţiunea să comunice părţilor câte un exemplar al expertizei potrivit art. 4 alin. (3) din Legea nr. 247/2005. Amână judecarea cauzei la data de 08.10.2010. Se citează pârâţii CJFF Argeş, CLFF Poiana Lacului, CLFF Ungheni. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 27 Iulie 2010.
Termen acordat pentru lipsa raportului de expertiză Dumitrescu Cristian, sens în care se revine cu adresă către expert.
Revine cu adresă către expert Dumitrescu Cristian, pentru întocmirea şi depunerea raportului de expertiză, cu cel puţin 7 zile înainte de termenul de judecată acordat, cu menţiunea că este necesară efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar, în temeiul dispoziţiilor art. 2 alin. 1 Titlul XIII/ Lg. 247/2005 şi art. 1081 C.p.c. şi cu menţiunea să comunice părţilor câte un exemplar al expertizei potrivit art. 4 alin. (3) din Legea nr. 247/2005, la care va ataşa copie note depuse de către reclamant, prin avocat, fila 333. Încuviinţează cererea de suplimentare a onorariului provizoriu de expertiză formulată de expert, cu suma de 500 lei. Pune în vedere reclamantului, prin avocat, să depună la dosarul cauzei, în termen de 5 zile, dovada achitării onorariului cu chitanţa în original.
Termen pentru emitere adresă de numire către expert Dumitrescu Cristian, fiind înlocuit expert Leuca Dumitru.
Termen acordat pentru emitere adresă către expert Leucă Dumitru, care înlocuieşte pe expert Ionescu Gabriela.
Termen acordat pentru lipsa raportului de expertiză Ionescu Gabriela, sens în care se revine cu adresă şi se aplică sancţiunea amenzii juridiciare de 300 lei, pentru nedepunerea raportului.
Termen acordat pentru lipsa raportului de expertiză Ionescu Gabriela, sens în care se revine cu adresă. Sancţionează expertul cu amendă judiciară în cuantum de 300 lei, pentru nedepunerea raportului de expertiză.
Termen acordat în semn de protest, potrivit hotărârii adunării generale a judecătorilor din cadrul Judecătoriei Piteşti, din data de 01.09.2009.
Termen acordat pentru emiterea adresei de numire către expert Ionescu Gabriela.
Suspenda judecata cauzei in baza art 155/1 Cpc. Cu drept de recurs.
Revine cu adresa catre expert Ionescu Gabriela, punand in vedere acesteia sa raspunda obiectivelor stabilite de instanta, fiind necesara efectuarea cu prioritate a lucrărilor in cauzele de fond funciar in temeiul disp art. 2 al 1 Titlului XIII /Lg. 247/2005. Suplimenteaza onorariu expert cu suma de 300 RON in sarcina reclamantului. Dispune citarea părtilor care nu au termen in cunostinta. Amână judecarea cauzei la 20.03.2009 Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 13.02.2009.
Revine cu adresa catre expert Ionescu Gabriela, fiind necesara efectuarea cu prioritate a lucrărilor in cauzele de fond funciar in temeiul disp art. 2 al 1 Titlului XIII /Lg. 247/2005. Dispune citarea părtilor care nu au termen in cunostinta. Amână judecarea cauzei la 13.02.2009 Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 09.01.2009.
Dispune inlocuirea expertului Matei Cristian cu doamna expert Ionescu Gabriela, numita prin tragere la sorti. Dispune emiterea adresei catre expert însoţită de copia încheierii de sedinta prin care s-au admis obiectivele lucrarii. Dispune emiterea adresei catre BLET Argeş pentru a aduce la cunostinta numele expertului desemnat şi a transferului de onorariu. Dispune citarea părtilor care nu au termen in cunostinta. Amână judecarea cauzei la 09.01.2009 Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 28.11. 2008.
Dispune inlocuirea expertului Vlasceanu Cornel cu expertul Matei Cristian. Dispune emiterea adresei catre expert însoţită de copia încheierii de sedinta prin care s-au admis obiectivele lucrarii. Dispune emiterea adresei catre BLET Argeş pentru a aduce la cunostinta numele expertului desemnat şi a transferului de onorariu. Dispune citarea părtilor care nu au termen in cunostinta. Amână judecarea cauzei la 28.11.2008 . Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 24.10. 2008.
Dispune a se emite adresa expertului, punand in vedere acestuia sa se deplaseze în teren şi să identifice terenurile conform obiectivelor stabilite de instanţă. Dispune citarea părtilor care nu au termen in cunostinta. Amână judecarea cauzei la 24.10.2008 . Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 19.09. 2008.
Se citează părţile care nu au termen în cunoştinţă conform art. 85 – 107 C. proc.civ Dispune citarea CLFF Ungheni prin fax. Amână judecarea cauzei la 19.09.2008 . Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 05.09. 2008.
Se citează părţile care nu au termen în cunoştinţă conform art. 85 – 107 C. proc.civ Amână judecarea cauzei la 05.09.2008 – C15 Cu recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 August 2008
Prorogă discutarea asupra reexaminării amenzii la momentul discutării obiecţiunilor la raportul de expertiză efectuat în cauză. Amână judecata cauzei şi acordă termen la data de 5.08.2008 C1-Vacanţă Fond Funciar-Marţi, la cererea partilor, pentru când se vor cita pârâţii, Comisia Judeţeană de Fond Funciar Argeş, prin agent procedural şi Comisia Locală de Fond Funciar Ungheni. Cu recurs odată cu fondul cauzei. Pronunţată în şedinţa publică azi, 15.07.2008.
Admite cererea şi va acorda termen pentru ca părtile să ia cunostinta de completarile la raportul de expertiza, acesta nefiind depus in termenul prevazut de disp. art 209 Cpc. Reia procedura de citare cu părtile care nu au termen in cunostinta. Amână judecarea cauzei la 15.07.2008. Cu drept de recurs în ce priveşte fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 04.07. 2008.
Aplica amenda judiciara in cuantum de 50 RON expertului VLĂSCEANU CORNEL , C.N.P. *********5021, PITESTI , Str. MIHAI VITEAZU , Bl. P21 , Sc. B , Ap. 8 , judeţul ARGEŞ. Revine cu adresa catre expert, cu avertisment de amendă, fiind necesara efectuarea cu prioritate a lucrărilor in cauzele de fond funciar. Reia procedura de citare cu părtile care nu au termen in cunostinta. Amână judecarea cauzei la 04.07.2008. Cu drept de recurs în ce priveşte fondul. Executorie.Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare în ceea ce priveşte dispoziţia amenzii. Pronunţată în şedinţa publică de la 13.06. 2008.
Revine cu adresa catre expert, cu avertisment de amendă , necesitând efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar, cu mentiunea de a va deplasa şi la CLFF Moşoaia. Reia procedura de citare cu părtile ce nu au termen in cunostinta Amână judecarea cauzei la 13.06.2008, la cerere. Cu recurs odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 23.05. 2008.
Revine cu adresa catre expert, cu avertisment de amendă , necesitând efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar, cu mentiunea că, reprezentantul CLFF Albota nu are cunostinta ca v-aţi fi deplasat in Albota, asa cum se mentioneaza in adresa depusa de apărătorul reclamantului , solicitandu-se a se face dovada citarii părtilor. Reia procedura de citare cu părtile ce nu au termen in cunostinta Amână judecarea cauzei la 23.05.2008, la cerere. Cu recurs odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 18.04. 2008.
Revine cu adresa catre expert, cu avertisment de amendă., necesitând efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar. Reia procedura de citare cu părtile ce nu au termen in cunostinta Amână judecarea cauzei la 18.04.2008, la cerere. Cu recurs odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 28 Martie 2008.
Revine cu adresa catre expert, cu avertisment de amendă., necesitând efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar. Reia procedura de citare cu părtile ce nu au termen in cunostinta Amână judecarea cauzei la 28.03.2008, la cerere. Cu recurs odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 07 Martie 2008.
Revine cu adresa catre expert, cu avertisment de amendă., necesitând efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar, punand in vedere acestuia vechimea dosarului. Reia procedura de citare cu părtile ce nu au termen in cunostinta Amână judecarea cauzei la 07.03.2008, la cerere. Cu recurs odata cu fondul.. Pronunţată în şedinţa publică de la 08.02.2008.
Revine cu adresa catre expert, cu avertisment de amendă., necesitând efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar, punand in vedere acestuia vechimea dosarului. Reia procedura de citare cu părtile ce nu au termen in cunostinta Amână judecarea cauzei la 08.02.2008, la cerere. Cu recurs odata cu fondul.. Pronunţată în şedinţa publică de la 11.01.2008.
Revine cu adresa catre expert, cu avertisment de amendă., necesitând efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar, punand in vedere acestuia vechimea lucrarii. Reia procedura de citare cu părtile ce nu au termen in cunostinta Amână judecarea cauzei la 11.01.2008, la cererea tuturor părtilor Cu recurs odata cu fondul.. Pronunţată în şedinţa publică de la 07 Decembrie 2007
Respinge cererea fata de dispoziţiile Titlului XIII din Lg. 247/2005 şi nedepunerea lucrării. Revine cu adresa catre expert, cu avertisment de amendă., necesitând efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar. Reia procedura de citare cu părtile ce nu au termen in cunostinta Amână judecarea cauzei la .07.12.2007, la cerere. Cu recurs odata cu fondul. Irevocabila cu privire la cererea de reexaminare. Pronunţată în şedinţa publică de la 16 Noiembrie 2007
Ia act de lipsa de procedura cu parata COMISIA LOCALA DE FOND FUNCIAR MOSOAIA. Se reia procedura de citare cu partile care nu au termen in cunostinta. Se revine cu adresa catre expertul numit in cauza cu averttisment de amenda. Amână judecarea cauzei la data de 16.11.2007, la cererea partilor.
Apică amenda judiciara în cuantum de 50 RON expertului Vlasceanu Cornel , C.N.P. *********5021 PITESTI , Str. MIHAI VITEAZU , Bl. P21 , Sc. B , Ap. 8 , judeţul ARGEŞ. Revenirea cu adresă către expertul desemnat în cauză pentru efectuarea lucrării, cu avertisment de necesitând efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar Reia procedura de citare cu pârâtele ce nu au termen în cunostinta. Amână judecarea cauzei la 26.10.2007, la cerere. Cu drept de recurs în ce priveşte fondul. Executorie.Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare în ceea ce priveşte dispoziţia amenzii. Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Octombrie 2007
Având în vedere că raportul de expertiză nu a fost efectuat, instanţa dispune revenirea cu adresă către expertul desemnat în cauză pentru efectuarea lucrării, cu avertisment de amenda potrivit art.201 al.4 C.pr.civ., necesitând efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar, expertul să tină seama de obiectivele corespunzătoare adresei din 28.02.2007, respectiv fila 90 a dosarului. Reia procedura de citare cu pârâtele ce nu au termen în cunostinta. Amână judecarea cauzei la 05.10.2007, la cerere. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Septembrie 2007
Dispune comunicarea filelor de la 136 la 145 catre Primăria Com.Ungheni. Având în vedere că raportul de expertiză nu a fost efectuat, instanţa dispune revenirea cu adresă către expertul desemnat în cauză pentru efectuarea lucrării, cu avertisment de amenda potrivit art.201 al.4 C.pr.civ., necesitând efectuarea cu precădere a lucrărilor în cauzele de fond funciar. Reia procedura de citare cu pârâtele ce nu au termen în cunostinta. Amână judecarea cauzei la 14.09.2007, la cererea părtilor prezente. Cu drept de recurs odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 Iulie 2007
Revenirea cu adresă către expertul desemnat în cauză pentru efectuarea lucrării, cu avertisment de amenda potrivit art.201 al.4 C.pr.civ, fiind necesara efectuarea cu prioritate a lucrarilor în cauzele de fond funciar. Dispune comunicarea borderoului cu înscrisuri, respectiv filele 146-162 catre CLFF Moşoaia şi CLFF Albota. Reia procedura de citare cu paratii ce nu au termen în cunostintă. Amână judecarea cauzei la 10.07.2007, la cerere. Cu drept de recurs odat cu fondul.. Pronunţată în sedinţa publică de la 22 Iunie 2007
Admite obiecţiunile la raportul de expertiza formulate de reclamant. Dispune refacerea raportului de expertiza având în vedere obiecţiunile , urmând să răspundă la pct. 3 şi 9. Revne cu adresa catre expert în sensul refacerii lucrării, expertul va trebui să tină cont şi de actele depuse la acest termen de judecată. Fata de lipsa de opoziţie , fata de principiul disponibilităţii dispune introducerea în cauza în calitate de pârâti a Comisiei Locale de Fond Funciar Ungheni, Comisiei Locale de Fond funciar Moşoaia şi a Comisiei Locale de Fond Funciar Albota. Se vor cita părtile nou introduse în cauză. Va pune în vedere apărătorului reclamantului să depună copii ale acţiunii şi cererii de intervenţie pentru a fi comunicate instituţiilor nou introduse în cauză. Amână judecarea cauzei la 22.06.2007, la cerere. Cu drept de recurs odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 25 Mai 2007
Acorda un nou termen de judecata pentru ca părtile sa ia cunostinţă de conţinutul raportului de expertiză. Dispune citarea CJFF Argeş prin agent procedural. Amână judecarea cauzei la 25.05.2007. Cu drept de recurs odata cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 Mai 2007
DISPUNE Amână judecarea cauzei la 11.05.2007, la cererea părţilor prezente, în vederea efectuării raportului de expertiză. Revine cu adresă către expert. Reia procedura de citare cu pârâtii.
D I S P U N E: Revine cu adresă către expert, cu avertisment de amendă. Dispune îndreptarea erorii materiale strecurată în practicaua încheierii de şedinţă din data de 23.02.2007, în sensul că, la dosar, au fost depuse certificatele de deces ale martorilor Radu Marin şi Chiriţă Dumitru. Reia procedura de citare cu pîrîta Comisia Judeţeană Argeş de Fond Funciar. Amână judecarea cauzei la data de 20.04.2007, la cererea părţilor prezente
DISPUNE Admite cererea de înlocuire formulată de expertul cauzei. Prin tragere la sorti desemnează nou expert în cauză pe d-nul Vlăsceanu Cornel. Dispune transferul de onorariu, emite adresă către noul expert. Pune în vedere reclamantului să depună la dosar toate înscrisurile de care întelege să se folosească în cauză, sub sancţiunea decăderii din probă. Reia procedura de citare cu pârâtii. Amână judecarea cauzei la 23.03.2007, la cererea părţilor.
DISPUNE Admite cererea de înlocuire a martorilor având în vedere cele precizate de apărătorul reclamantului şi va pune în vedere reclamantului să aducă noii martori necitatţi în vederea audierii şi să facă dovada decesului martorilor înlocuiţi. Revine cu adresă către expert, cu avertisment de amendă. Citează pârâtele, Comisia Locală Poiana Lacului de Fond Funciar cu copia borderourilor cu acte. Amână judecarea cauzei la 23.02.2007, la cererea apărătorului reclamantului.
D I S P U N E: Admite în principiu cererea de interventie în interes propriu formulată de Clăeanu Floarea şi va dispune introducerea acesteia în cauză in calitate de intervenient in interes propriu, constatînd că este reprezentata de apărătorul reclamantului. Admite, potrivit disp art 167 c.pr.civ., proba cu acte, proba cu 2 martori şi proba cu expertiză, solicitate de apărătorul reclamantului. Pune în vedere reclamantului să depună la dosar actele, pâna cel târziu termenul de judecată viitor, sub sancţiunea decăderii din probă. Pune în vedere reclamantului să aduce cei doi martori nominalizati, necitaţi, în vederea audierii, iar pentru orice alt vecin hotarnic al terenului în litigiu, să depună la dosar declaratie autentificată. Prin tragere la sorti desemnează expert agricol în cauză pe d-nul Stan Stelian. Stabileşte onorariul provizoriu suma de 500 RON, obligatie de plată în termen de 5 zile de la data numirii expertului, sub sancţiunea decăderii din probă ( se permite depunerea chitanţei de plată, cu viza judecătorului de servixciu, la grefierul de şedinţă). Emite adresă către expert în măsura în care reclamantul face dovada achitării onorariului provizoriu. Stabileşte următoarele obiective ale lucrării: 1. identificarea şi transpunerea în schiţă a terenului în litigiu; 2. analiza şi compararea terenului în litigiu cu actele primare de proprietate ale reclamantilor; 3. verificarea la Comisia Locală de Fond Funciar a parcursului reconstituirii dreptului de proprietate pentru reclamant, în baza tuturor legilor fondului funciar, dacă terenul solicitat a făcut obiectul vreunei validări anterioare; 4. să se precizeze regimul juridic al terenului înainte şi la data de 01.01.1990; 5. să se precizeze dacă terenul era liber la data solicitării spre reconstituire; 6. să se precizeze dacă terenul este intravilan sau extravilan; 7. să se verifice documentaţia cadastrală ( dacă există); 8. să verifice dacă terenul este ocupat de constructii sau afectat de detalii de sistematizare. 9. să verifice dacă petentul a fost deja validat şi pus în posesie anterior Lg 247/2005 cu terenul solicitat prin prezenta acţiune; 10. dacă au fost făcute deja reconstituiri pentru alte persoane pe terenul în litigiu ( validări, puneri în posesia, eliberrarea titlului de proprietate; 11. cercetarea vecinilor şi actelor primare de proprietate ale acestora; 12. dacă au fost efectuate validări şi/sau puneri în posesie pentru terenul solicitat de reclamant, acestuia sau altor persoane şi să le identifice. Reia procedura de citare cu pârâtele, urmând a fi comunicată precizarea actiunii pârâtei Comisia Locală Poiana Lacului de Fond Funciar. Amână judecarea cauzei la data de 26.01.2007, la cererea apărătorului reclamantului.
Reia procedura de citare cu pârâtele cu copia cererii de interventie, în vederea discutării admisibilităţii în principiu a acesteia. Revine cu adresă către Comisia Locală Poiana Lacului de Fond Funciar, cu avertisment de amendă de 100 RON. Păstrează în sarcina reclamantului obligatia depunerii dovezii privind data comunicării hotărârii contestate şi admite cererea privind amânarea cauzei pentru a preciza acţiunea potrivit disp art 132 c.pr.civ. Amână judecarea cauzei la data de 05.10.2007, la cererea apărătorului reclamantului. Cu drept de recurs odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 08 Decembrie 2006.
D I S P U N E. Admite, potrivit disp art 156 c.pr.civ., cererea reclamantului privind acordarea unui termen de judecată pentru a-şi angaja apărător. În vederea solutionării cu celeritate a cauzei, emite adresă către Comisia Locală Poiana Lacului de Fond Funciar pentru a fi înaintate actele care au stat la baza emiterii hot nr 85/2006 în ceea ce priveşte pe reclamant şi parcursul reconstituirii dreptului de proprietate pentru acesta, în sensul evidenţerii următoarelor aspecte: a. registrului agricol, actelor primare de proprietate sau altor probe prevăzute Lg 18/1991, inclusiv acte de stare civilă pentru dovedirea vocaţiei la moştenire; b. cererii de intrare în CAP ( formulată de către cine şi pentru ce terenuri), formulate în baza tuturor legilor fondului funciar; c. situaţiei juridice a terenului la data de 01.01.1990 cât şi înainte de anul 1990; d. cererilor pentru stabilirea ( reconstituirea sau constituirea) dreptului de proprietate , ( formulate de către cine şi pentru ce terenuri); e. validărilor/invalidărilor ( de menţionat nr hot, anexa,pozitia, pentru ce suprafaţă, cine sunt titularii reconstituirii, eventuale cote de reducere) f. modalităţii de comunicare a hot de stabilire a dreptului de proprietate; g. eventualelor contestaţii ( depuse de către cine, dacă au fost formulate în termen şi modul de soluţionare); h. punerilor în posesie ( pentru cine, ce suprafaţă, amplasament, a se preciza dacă s-a respectat vechiul amplasament); i. titlului de proprietate emis ca act finalizator al procedurii de stabilire a dreptului de proprietate cu precizarea titularului, suprefeţei ( dacă s-a respectat cea validată), moştenitorilor, amplasamentului ( dacă s-au respectat punerile în posesie) j. comunicarea titlului către OCPI în vederea scrierii, dacă s-au întocmit documentaţii cadastrale k. actelor subsecvente de înstrăinare. l. dacă terenul a fost liber la momentul cererii dacă nu cui i-a fost reconstituit şi prin ce act; m. categoria terenului ( extravilan/intravilan). Pune în vedere reclamantului să facă dovada datei comunicării hotărârii contestate şi să depună la dosar acte de stare civilă. Reia procedura de citare cu pârâtii. Amână judecarea cauzei la data de 08.12.2006, la cererea reclamantului. Cu drept de recurs odată cu fondul.