Ş***** F******
PetentI***** A**** - P****** O*** C*******
IntimatAdmite în parte plângerea petentei,anulează în parte procesul verbal de contravenţie. Dispune înlocuirea sancţiunii amenzii cu avertisment.Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică,azi,8.12.2006.
Se citează intimata şi martorii, aceştia din urmă cu mandat de aducere potrivit disp.art 188 c.pr.civ. Pentru lipsa martorilor. Amână judecarea cauzei la 08 decembrie 2006. Pronunţată în şedinţa publică de la 10 noiembrie 2006.
Încuviinţează pentru petentă proba testimonială cu un martor, care se va cita. Din oficiu, dispune citarea martorului din acte : Trană Valerica. Se citează intimata. În vederea administrării probatoriului. Amână judecarea cauzei la 10 noiembrie 2006. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Octombrie 2006