N***** G** M****
ReclamantN***** G** M**** L* C****** A***** D**** C****** R***
ReclamantP******* M*********** P****** P*** P*****
PârâtAdmite în parte plângerea formulată de N***** G** M****, reclamant N***** G** M**** LA CABINET AVOCAT DANCU CATALIN RADU în contradictoriu cu pîrîtul P******* M*********** P****** P*** P*****. Dispune anularea deciziei nr. 146/2006 a Primăriei Municipiului Pitesti în ceea ce o priveste pe petentă si constată că aceasta are dreptul să primească despăgubiri pentru întregul imobil compus din teren în suprafată de 460 mp si casă cu dependinte situat în Pitesti, str.Gh.Doga nr.56. Cu apel în 15 zile de la comunicare. Pronuntată în sedintă publică, azi 27.09.2006 la Tribunalul Arges-sectia civilă.
Amână pronuntarea la 27.09.2006.
Amână pronuntarea la 20.09.2006.
Admite proba privind efectuarea unui raport de expertiză, cu următoarele obiective: - identificarea terenului în litigiu, prin întocmirea unei schite de plan si indicarea vecinătătilor; - expertul să mentioneze regimul juridic al terenului; - dacă terenul este liber de detalii de sistematizare; Admite cererea formulată de apărătorul reclamantilor si obilă pîrîtul, prin reprezenta să depună la dosar lista imobilelor pentru despăgubiri. Respinge cea de a doua cerere formulată de apărătorul reclamantilor privind depunerea la dosar a autorizatilor de constructie pentru terenul învecinat ca nefiind concludentă solutionării cauzei. Numeste expert prin tragere la sorti, cf.disp.art.202 c.pr.civ- Caplan Petre. Stabileste onorariul provizopriu de expert în cuantum de 6.000.000 lei în sarcina reclamantilor. Se emite adresă către Biroul Local de Expertize în vederea încunoştintării desemnării expertului în prezenta cauză. Se emite adresă către expert în vederea efectuării raportului de expertiză. Pune în vedere reclamantilor, prin apărător să achite onorariul provizoriu de expert, sub sanctiunea decăderii din probă. Amână judecarea cauzei la data de 13 septembrie 2006. Cu apel, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 21 Iunie 2006 la Tribunalul Arges-sectia civilă.
Admite probele aşa cum au fost solicitate, respectiv proba cu înscrisuri, interogatoriu si relatii de la Oficiul de Cadastru si Geodezie Pitesti. Prorogă discutarea asupra probei cu expertiză tehnică de specialitate după administrarea celorlalte probe, iar cu privire la proba testimonială urmează a se constata dacă se mai impune după administrarea probei cu expertiză tehnică. Se emite adresă către Oficiul de Cadastru si Geodezie Pitesti. Pune în vedere reclamantei să depună interogatoriu pentru a fi comunicat părtii adverse în termen de 5 zile, aşa cum s-a obligat. Amînă judecata cauzei la data de 31.05.2006. Cu apel, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Mai 2006 la tribunalul
Amână judecarea cauzei la 17.05.2006 pentru a se lua cunostintă de continutul întîmpinării si a înscrisurilor depuse la acest termen de către părti, prin reprezentanti. Cu apel, odată cu fondul. Pronunţată în şedinţa publică de la 19 Aprilie 2006 la Tribunalul Arges-sectia civilă.