D*** A****** V*******
Recurent PetentC****** L***** D* F*** F****** U******
IntimatC****** J******** D* F*** F****** A****
IntimatTrece cauza la completul C4 civil. Se citează părţile . Amână judecarea cauzei la 19. februarie 2010. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 01 Februarie 2010
Admite cererea de abţinere, formulată de doamna judecător Ţânţu Sonia-Ionela. Irevocabilă. Pronunţată în şedinţa publică astăzi, 27 ianuarie 2010.
Admite plângerea astfel cum a fost precizată. Constată nulitatea absolută parţială a Hotărârii Comisiei Judeţene nr.55/2006 în ceea ce priveşte pe petentă. Constată că petenta este îndreptăţită la reconstituirea dreptului de proprietate pentru 5,7 ha teren arabil şi 0,15 ha pădure situate pe raza comunei Ungheni, judeţul Argeş, pe cât posibil în natură şi în subsidiar despăgubiri. Ia act că petenta nu a solicitat cheltuieli de judecată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 16 martie 2009.
Amână pronunţarea la data de 16.03.2009 Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 9 martie 2009.
Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de petentă prin apărător. Se citează intimatele lipsă. Pentru a da posibilitatea apărătorului petentei să se consulte cu aceasta cu privire la conţinutul raportului de expertiză, Amână judecarea cauzei la 9 martie 2009. Pronunţată în şedinţa publică de la 23 Februarie 2009.
Se revine cu adresă către expert Tătaru Ioan, ca în precedent. Se citează intimatele lipsă. Pentru lipsa raportului de expertiză, Amână judecarea cauzei la 23 februarie 2009. Pronunţată în şedinţa publică de la 19 Ianuarie 2009.
Se revine cu adresă către expert Tătaru Ioan să efectueze şi să depună lucrarea în termen la dosar, potrivit art.209 C.p.c. Se citează intimatele lipsă. Pentru lipsa raportului de expertiză, Amână judecarea cauzei la 19 ianuarie 2009. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 8 decembrie 2008.
Se revine cu adresă către expert Tătaru Ioan să efectueze şi să depună lucrarea în termen la dosar. Se citează intimatele lipsă. Pentru lipsa raportului de expertiză, Amână judecarea cauzei la 8 decembrie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 10 noiembrie 2008.
Se revine cu adresă către expert Tătaru Ioan să efectueze şi să depună lucrarea în termen la dosar, cu avertisment de amendă în cuantum de 500 RON în caz de neconformare. Se citează intimatele lipsă. Pentru lipsa raportului de expertiză, Amână judecarea cauzei la 10 noiembrie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 06 Octombrie 2008.
Se revine cu adresă către expert Tătaru Ioan să efectueze şi să depună în termen la dosar raportul de expertiză, cu avertisment de amendă în caz de neconformare. Se citează intimatele lipsă. Pentru lipsa raportului de expertiză, Amână judecarea cauzei la 6 octombrie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 01 Septembrie 2008.
Se revine cu adresă către expertul Tătaru Ioan să efectueze şi să depună în termen la dosar raportul de expertiză, cu avertisment de amendă în caz de neconformare. Se citează intimatele lipsă. Pentru lipsa raportului de expertiză, Amână judecarea cauzei la 1 septembrie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 30 iunie 2008.
Se revine cu adresă către expertul Tătaru Ioan să efectueze şi să depună în termen la dosar raportul de expertiză, cu respectarea art.209 C.pr.civ. Se citează intimatele lipsă. Pentru lipsa raportului de expertiză, Amână judecarea cauzei la 30 iunie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 02 iunie 2008.
Se revine cu adresă către expertul Tătaru Ioan să efectueze şi să depună la dosar raportul de expertiză, în condiţiile art.209 C.pr.civ. Se citează intimatele lipsă. Pentru lipsa raportului de expertiză, Amână judecarea cauzei la 2 iunie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 05 Mai 2008.
Se revine cu adresă către expert să efectueze şi să depună raportul de expertiză în termen la dosar, cu menţiunea că onorariul a fost achitat în totalitate de către petentă. Se citează intimatele lipsă. Pentru lipsa raportului de expertiză, Amână judecarea cauzei la, 5 mai 2008. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 31 Martie 2008
În temeiul art.186 alin.3 C.p.c. admite cererea de înlocuire a martorului formulată de petentă prin apărător. Dispune înlocuirea martorului Antonescu D Florea cu martorul Antonescu Ion. Pune în vedere petentei să achite diferenţa de onorariu pentru expertiză şi să se prezinte cu martorul la următorul termen pentru a fi audiat, întrucât acesta nu se citează potrivit procedurii speciale instituită de legea nr.247/2005. Se emite adresă către expertul Tătaru Ioan să se prezinte la instanţă pentru a lua la cunoştinţă de lucrare. Se citează intimatele lipsă. Amână judecarea cauzei la 31 martie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 10 Martie 2008.
În temeiul art.167 C.pr.civ. încuviinţează probele solicitate de petentă, respectiv: înscrisuri, doi martori pe teza probatorie mai sus enunţată şi expertiză tehnică de specialitate cu obiectivele precizate în considerente. Numeşte expert în cauză prin tragere la sorţi conform art.202 C.pr.civ. şi cu acordul petentei pe dl.Tătaru Ioan-expert agronom. Stabileşte onorariu provizoriu în cuantum de 600 RON în sarcina petente. Pune în vedere petentei să depună la dosar dovada achitării onorariului pentru expertiză, în termen de 5 zile de la încuviinţare, după care se emite adresă către expert să se prezinte la instanţă să ia la cunoştinţă de lucrare. Pune în vedere petentei să se prezinte cu martorii la următorul termen în vederea audierii, întrucât aceştia nu se citează potrivit procedurii speciale instituită de Legea nr. 247/2005. Se citează intimatele lipsă. Pentru administrarea probatoriului, Amână judecarea cauzei la 10 martie 2008. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 18 Februarie 2008.
Admite cererea de amânare formulată de petentă. Se citează intimatele cu copia precizărilor. Amână judecarea cauzei la 18.02. 2008. Pronunţată în şedinţă publică azi, 28 Ianuarie 2008.
Admite cererea apărătorului petentei. Se citează părţile lipsă. Pentru ca petenta să-şi precizeze plângerea cu mai multe detalii în soluţionarea acesteia, Amână judecarea cauzei la 28 ianuarie 2008. Pronunţată în şedinţă publică azi, 07 Ianuarie 2008.
Trece cauza la completul imediat următor celui care a soluţionat cererea de abţinere, C1 – luni. Se citează intimatele. Amână judecarea cauzei la 07 ianuarie 2008 Pronunţată în şedinţa publică de la 11 dec. 2007.
Admite cererea de abţinere formulată de d-na judecător, DAHORE EUGENIA . Irevocabilă. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 decembrie 2007
Respinge plângerea ca neîntemeiată. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Pronunţată în şedinţa publică de la 26 Februarie 2007
11.12.2006 Se citează intimata Comisia judeţeană de fond funciar Argeş. Pentru a se comunica petentei copie a întâmpinării şi a relaţiilor. Amână judecarea cauzei la 08 ianuarie 2007. Pronunţată în şedinţa publică de la 11 Decembrie 2006
27.11.2006 Încuviinţează cererea formulată de reprezentantul intimatei Comisia Locală de fond funciar Ungheni. Încuviinţează proba cu relaţii. Emite adresă către Comisia Locală de fond funciar Ungheni să înainteze cererea petentei, rolul agricol; să precizeze motivul invalidării, dacă petenta a beneficiat de validări anterioare, dacă s-a emis hotărârea comisiei judeţene în caz afirmativ să o înainteze instanţei. Se citează intimata Comisia Judeţeană de fond funciar Argeş. Amână judecarea cauzei la 11 dec.2006. Pronunţată în şedinţa publică de la 27 Noiembrie 2006
13.11.2006 Încuviinţează cererea formulată de petentă. Se citează părţile. Pentru lipsă de procedură şi imposibilitatea de prezentare a petentei, Amână judecarea cauzei la 27 nov.2006. Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Noiembrie 2006